EmbryoScope, asistovaný hatching

98
23.8.20 17:23

EmbryoScope, asistovaný hatching apod.

Dobrý den. Chystáme se na IVF datovanými vajíčky. Nabídli nám další speciální metody a mezi ně patří např. EmbryoScope neboli permanentní sledování embrya. Tato metoda stojí 6000,– a má nenarušit přirozeně prostředí embrii, což se za normálních okolností a hlavně zadarmo nejspíš děje. Chci se zeptat, zda s tím máte zkušenosti a zda se to opravdu vyplatí.
Další metody které nám navrhli jsou např. microfluidic sperm sorting, neboli nadstandardní zpracování spermií či Asistovaný hatching (vytvoření otvorů v obalu embrya)… Je toho dost a tak nějak nevíme, co je skutečně důležité a co je pouze dobré pro získání peněz kliniky. Už teď jsme v tom za 55 tisíc a zbytek dalších nabízených metod vyjde znovu na nějakých 25 tisíc. Děkuji za všechny tipy, rady a zkušenosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
127
23.8.20 17:48

Ja byla na IVF v Iscar v Praze asi pred 3 roky.. byla jsem po mimodeloznim a zbyl mi jen 1 vejcovod i vajecnik a mela.jsem hodne malo vajicek tak jsme take zvazovali co si priplatit…jsem zdravotni sestra tak ke me doktorka byla uprimna a rekla mi ze ten hatching je metoda ktera nema overenou ucinost, ze je uplne zbytecna…doporucila nam dat spermii primo do vajicka a rikala ze pokud je malo vajicek tak ani nema smysl prodlouzena kultivace atd…ze pokud by jich bylo vic tak je to dobre, ale ja mela jen 1 tak rikala ze to tam dame a uvidi se… nakonec jsme si tedy připlatili jen ISCI… myslim ze to normalne tlaci protoze za malo prace maji hodne penez :nevim: :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 17:53

@Lorellin dobrý den, mě moje vaječníky nefungují a neprodukují vajíčka a proto jsme v darovacím programu. O té prodloužené kultivaci jsem četla že těch 5 dní je ideal. Také mi po mé bývalé léčbě, která je nejspíš příčinou neplodnosti (myeloidní leukémie v dětství) doporučovali ten asistovaný hatching… Přítelovi spermie vyšly jako Oligozoospermie a proto nám doporučili ten microfluidic sperm sorting… ICSI máme již v ceně. Samozřejmě pro miminko a úspěšné otěhotnění uděláme vše, ale nechceme zase platit něco co není ve výsledku nutné… Jinak jsme v Gennetu v Liberci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
127
23.8.20 18:04

Pokud je problem v tech spermiich…to chapu, ma to smysl…ta prodlouzena kultivace je pry dobra pokud se oplodni vice vajicek, aby se poznalo jake jsou lepsi a ty se pak transferujou…ja ale mela jen 1 oplodnene tak mi bylo receno ze to nema smysl…ze ho transferujou a uvidi se…a ten hatching…na to me rekla ze to nema smysl vunec, ze nikdo neprokazal ze to ma nejaky ucinek…taky jsem o to stala a ona mi to vymluvila…alr uz je to 3 roky tak je mozne ze vyzkum pokrocil :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 18:12

@Lorellin a předpokládám že se vám povedlo? 😊 No ten výběr spermií asi vezmeme, když nemá přítel spermie v norme ale hodně mě spíš zajímá to hlídání embryí v tom inkubátoru. Tedy to permanentní hlídání a monitorování. S tím máte zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
23.8.20 18:45

@StudentkaPK Zkušenosti ze 4 IVF mám skoro se vím. Základní je opravdu ICSI, prodloužená kultivace u více embryí (předpokládám, že v darovacím programu by mělo být tak kolem 10 vajec, takže to smysl má) a pokud je špatne spermio tak ten Macs nebo Microfluidic. Ten asistovany hatching a monitoring embryí dle mého už zásadní význam nemají, embryglue taky ne. Ale je pravda že já si většinou nechávala i ten monitoring, jsou z toho hezké výstupy, naposledy jsem měla i ten hatching, ale jen proto že byl v balíčku ke genetice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.8.20 18:47

My si priplatili za ICSI. A vzhledem k tomu, ze jsem mela OHSS a s tim souvisejici hromadu vajicek, taky prodlouzenou kultivaci. Tam ostatni o hlavu predehnal nas ctyrlety syn. Pri prvnim pokusu jsem mela vajicek malo, tak jsme meli jen ICSI a to co bylo slo po trech dnech dovnitr. Rikali, ze je to lepsi reseni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 18:48

@Synekdoche7 dobrý den, děkuji za odpověď. Máme pouze jedno embryo. Glue řekli, že nemá smysl. Ten hatching stojí 3000. Není to moc ale při součtu všech těch metod je to docela pálka už :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 18:49

@Shiroi.Ichigo aha vidíte, já zas slyšela že lepší těch 5-6 dní. Asi záleží na situaci že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
23.8.20 18:54

@StudentkaPK Jakto, že máte jen 1 embryo? Máte darovaná vajíčka, nebo jen to 1 darované embryo? To moc nechápu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 18:56

@Synekdoche7 máme darována vajíčka a EmbryoTransfer s jedním embryem. Již nám to takto bylo nastaveno v Gennetu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
23.8.20 18:59

@StudentkaPK Aha, to ano, transfer 1 embrya, to chápu. Ale vajíček a embryí budete mít pravděpodobně více, a vyberou vám 5 den to nejlepší na zavedení a zbytek můžete dát zmrazit a podstoupit transfer později. A ten embryoskope je právě na sledování oplodnenych vajicek/embryí a vyplatí se pokud je těch vyvíjejících se embryí více, stejně tak ten hatching by se dělal na všech oplodnenych vajíčkach, ne jen na tom 1, co se bude zavádět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
808
23.8.20 19:04

Já třeba měla vždycky kolem 8 odebránych vajíček, všechny jsme nechali oplodnit ICSi, pak byly v inkubátoru na sledování do 5 dne. A ten 5 den 1 nejlepší zavedli a další zmrazili (ty, ktere byly ten 5 den vhodná). Může se stát že 5 den zbyde jen to 1 embryo, ale předpokládala bych, že od dárkyne zbyde alespoň 1 na zamrazeni. @Lorellin tady výše zmiňovala situaci, kdy ji odebrali jen 1 vajíčko měla 1 embryo, pak nemá smysl prodloužená kultivace do 5 dne a zavádí se 3 den. Pokud je ale z čeho vybírat, je vhodnější čekat a zavádět blastocyst, tedy 5 denní embrya.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 19:04

@Synekdoche7 děkuji za vysvětlení. Je to pro mě i partnera vše nové a záhadné. Nechceme nic podcenit ale ani precenit. Tak děkuji :) vidím to tak, že všechny nabízené metody nad rámec balíčku (ve kterém je vlastně jen ICSI) stejně vezmeme, abychom si pak nic nevycitali :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
23.8.20 19:06

@Synekdoche7 moc děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu