Endokrinologie - vyšetření u dětí

3
7.4.16 08:15

Endokrinologie - vyšetření u dětí

Dobrý den všem, chtěla bych se zeptat zda nemáte někdo zkušenost s vyšetřením na edokrinologii ohledně růstu zajímá mě jak to probíhá co vše bude muj syn absolvovat byli jste už někdo? Děkuji za odpovědi :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58808
7.4.16 08:17

@Burtik25 u nás odběry krve a rtg ruky. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
7.4.16 08:24

@martina.se
A v kolika letech vás poslali a kolik jste měřili? Synovy je 5 a měřil naposledy na 5lete prohlídce 104cm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58808
7.4.16 08:31

@Burtik25 ve 4 letech pro nadměrný růst :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3195
7.4.16 09:01

Sestřička na endokrinologii před 10 lety, v jejích 11 odběry krve ráno na lačno a další týden na sono štítné žlázy pro její poruchu - tím spojená právě porucha růstu. U ní to teda pak mělo horší konec, ale dnes už se to u nás dělá i jako prevence, pokud se Mudr nezdá nějaké menší vychýlení od tabulek..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.11.18 13:44

Zdravím, oživuji diskuzi. Na svůj vlastní popud jsem syna 8 let objednala letos na endokrinologii. Zmohutněl, vyrostl, chloupky na varlatech. V červenu jsme byli poprvé. Několik zkumavek krve, vše v pořádku. Včera kontrola. Ochlupení je více. Okamžitě rtg levého zápěstí a v pondělí další vyšetření. Na lačno. Dostane kanylu, budou ho testovat a poté kontrastní látka, jestli jsem dobře rozuměla a sono nadledvinek. Máte s tím někdo zkušenost? Co mám přesně očekávat? Kam je lepší dát kanylu. Sestra mu hned koukala na žíly a že nic moc, tak mě napadlo píchnout ji jinam? Upřímně moc jsem už potom nevnímala… měla jsem sebou ještě malou dceru a tohle jsem hlavně nečekala. Díky za zkušenosti. Omluvte anonym, citlivé téma.
A ještě se rovnou zeptám. Předčasná puberta může způsobit i změny v chování jako při normální pubertě. Nepozornost. A prý může tedy lékař napsat dopis do školy, aby učitelé věděli, že syn prožívá pubertu. Přeci jen na prvním stupni se učitelé s puberťáky nesetkávají. ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama