EPI-NO a vaše váha během těhotenství

19.8.15 22:40

EPI-NO a vaše váha během těhotenství

Ahojky maminky a rodičky, mám prozbičku, před otěhotněním jsem měla 46kg své váhy a teď jsem 35+4tt a mám celkově 55kg a pořídila jsem si EPI-NO s tím, že věřím, že mi pomůže, jsem hubená a mám úzkou pánev. Proto touto cestou prosím o Vaše zkušenosti s Epinem ohledně vaší váhy, zda-li je tu maminka která byla nebo je podobně hubená. Předem děkuji Kája

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7511
19.8.15 22:45

Úzká pánev a cvičení s EPI-NO nemá společného nic, pánev se ti v rámci tvé kostry povolí do určité míry, cvičení s balonkem je pro roztažení a snažší porod porodníma cestama, je na cvičení tkání, ne kostí, lépe řečeno úponů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.8.15 22:54

To samozřejmě chápu, asi jsem to špatně napsala, myslela jsem to tak, zda-li je to maminka nebo rodička s podobnou váhou a zkšenostmi s EPI-nem, jsem prvorodička. :-D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
20.8.15 01:22

@klaudisia vzhledem k tomu, že ve francii rodí ženy i přirozeně tak bych z toho nedělala vědu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13040
20.8.15 03:28

Vaha nema nic spolecneho se sirkou panve a velikosti hlavicky miminka. To jsou dulezite parametry pro snadny porod. A to zadnym cvicenim neovlivnis… Neboj, urcite porod zvladnete s prehledem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 07:46

Na před porodním kurzu měla porodní asistentka velice zajímavou poznámu - ničím nepodloženou, pouze domněnka a to, že kolikrát si to v pochvě nafoukneš, tolikrát si rodička. Prostě si tam zbytečně povolíš to svalstvo a můžeš být v pozdějším věku inkontinentní. Epino nebo anyball se používá jako prevence proti nástřihu, nehledě na to, že moje dvě kamarádky s tím mají zkušenost a nástřih stejně měli. Mně ta její poznámka přišla celkem logická, ale každého věc:-) mně nástřih nepřijde tak brutální, jak si některé ženy představují :-) Jinak já jsem taky drobná, váha před porodem 52 kg, štíhlá postava, úzká pánev a rodila jsem přirozeně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7511
20.8.15 08:09

@Markvetinka ono jde o to, že při nástřihu se přestřihnou všechny vrstvy, kdežto pokud je porod vedený opravdu dobře a už stím, že se nastřihávat nebude a třeba se použije nahřátá žíňka na hráz, tak to poranění není buď žádné, nebo velmi malé a zasahuje třeba pouze vrchní vrstvu kůže a takto poraněná ženská se daleko lépe hojí než nastřižená :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
20.8.15 08:13
@Markvetinka píše:
Na před porodním kurzu měla porodní asistentka velice zajímavou poznámu - ničím nepodloženou, pouze domněnka a to, že kolikrát si to v pochvě nafoukneš, tolikrát si rodička. Prostě si tam zbytečně povolíš to svalstvo a můžeš být v pozdějším věku inkontinentní. Epino nebo anyball se používá jako prevence proti nástřihu, nehledě na to, že moje dvě kamarádky s tím mají zkušenost a nástřih stejně měli. Mně ta její poznámka přišla celkem logická, ale každého věc:-) mně nástřih nepřijde tak brutální, jak si některé ženy představují :-) Jinak já jsem taky drobná, váha před porodem 52 kg, štíhlá postava, úzká pánev a rodila jsem přirozeně.

To se mi zda jako pekna hloupost-balonek nafukujes jen v pochve (neroztahujes si porodni cesty vys) a tam jsou svaly jako kazde jine.Kdyz je trenujes postupne, tak si na to naopak zvyknou a nauci se rychleji zase stahnout. Epino je tudiz vhodna prevence prave zminene inkontinence.Ja diky nemu porodila dve temer 4kg deti bez nastrihu a jedineho stehu, druhy den jsem tam dole byla stejna, jak pred porodem(alespon pocitove) a inkontinenci fakt netrpim ;)

• Nahlásit
  • Citovat
20.8.15 08:27

Epi-no mi doporucily v nemocnici když mě prohliželi, protože jsem hodně stažená a po konzultaci s moji gynekoložkou mi to také doporučila, jelikož v nemocnici mi řekli, že císařský řez bude hodně rizikový, kdyby k němu muselo nedej bůh dojít, jelikož už několik let trpím na endiometriozu a byla jsem již dvakrát na operaci a stále s emi vracela, gynekoložka mi ale také řekla, že jelikož jsem zvyklá na hodně velké bolesti kvůli té endiometrioze(upřímně vytrpěla jsem si muka než se to zjistilo, že trpím endiometriozou, bolesti až jsem omdlívala), tak že porod má podobné bolesti. Nemáte tedy někdo zkušenost? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 08:28
@Lutonka píše:
To se mi zda jako pekna hloupost-balonek nafukujes jen v pochve (neroztahujes si porodni cesty vys) a tam jsou svaly jako kazde jine.Kdyz je trenujes postupne, tak si na to naopak zvyknou a nauci se rychleji zase stahnout. Epino je tudiz vhodna prevence prave zminene inkontinence.
já si zase myslím že je hloupost tohle. Určitě se ty svaly nenaučí sami stahovat. Až ti bude 50 potom můžeš teprve tvrdit jestli trpíš inkontinencí. Třeba byste nebyla nastřižená i bez epina…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12929
20.8.15 08:33

@klaudisia porod bolet nemusi bolet vubec

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.8.15 08:39

Mám namysli ty stahy, jelikož jakmile mě chytla endiometrioza, tak si i vzpomínám, jak jsem v práci jednou zkolabovala z bolesti, které přícházely a odcházely jako kontrakce a pak mě odvezla rychlá a měla jsem to někde 8 hodiny, ty bolesti :-D Takže si taky říkám, že to bude podobné :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lutonka
20.8.15 14:58
@Markvetinka píše:
@Lutonka píše:
To se mi zda jako pekna hloupost-balonek nafukujes jen v pochve (neroztahujes si porodni cesty vys) a tam jsou svaly jako kazde jine.Kdyz je trenujes postupne, tak si na to naopak zvyknou a nauci se rychleji zase stahnout. Epino je tudiz vhodna prevence prave zminene inkontinence.
já si zase myslím že je hloupost tohle. Určitě se ty svaly nenaučí sami stahovat. Až ti bude 50 potom můžeš teprve tvrdit jestli trpíš inkontinencí. Třeba byste nebyla nastřižená i bez epina…

Jenze cviceni s balonkem zahrnuje i posilovani svalu panevniho dna-nejen roztahovani ;) drazsi epino ma dokonce tlakomer, na kterem vidis, jakou silou tech svalu ho uvnitr mackas. Staci trochu hledat informace, doporucuji ho i zenam vyssiho veku prave jako prevenci (i lecbu) lehke inkontinence.Btw.ja osobne neznam nikoho, kdo by dokazal porodit dite s obvodem hlavicky 35cm bez poraneni hraze, pokud necvicil.Vy ano? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
20.8.15 15:31

@Lutonka No nevím jak jsi na to přišla, ale já porodila druhého syna bez jediného škrábnutí a natržení a měl hlavičku 36,5cm obvod. nepoužívala jsem epino ani nemasírovala žádným olejíčkem. jen jsem měla velmi pohodový 16 hod porod :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
Lutonka
20.8.15 17:28
@Anonymní píše:
@Lutonka No nevím jak jsi na to přišla, ale já porodila druhého syna bez jediného škrábnutí a natržení a měl hlavičku 36,5cm obvod. nepoužívala jsem epino ani nemasírovala žádným olejíčkem. jen jsem měla velmi pohodový 16 hod porod :pankac:

Pardon-myslela jsem samozrejme prvni dite. U dtuheho uz je to vsechno vic povolene a nastrihy tak casto nutne nejsou.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama