Rodil někdo dvojčata po 38+0 tt?

17.8.15 12:16

Rodil někdo dvojčata po 38+0tt?

Ahoj holky, jsem dnes 37+4 s dvojvaječnými dvojčaty a porod mám naplánovaný na 38+3tt, cs kvůli poloze miminek. Celé těhotenství jsem měla hrozný strach z předčasného porodu a teď mám zase strach, aby se nepekli příliš dlouho :). Četla jsem, že mnoho lékařů nenechá dvojčata déle než 38+0, protože potom hrozí selhání placenty a jiné vážné komplikace. Tak bych se ráda zeptala, jestli někdo z vás rodil po 38tt a jaký na to měli vaši lékaři názor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10003
17.8.15 12:33

Já teda rodila 38+0,ale myslím, že ty 3 dny navíc jim neublíží. Některé rodily ve 40.týdnu a děti byly v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pavlats
17.8.15 12:39

@MinnieMay Nebála bych se. To s placentou, myslím, platí u jednovaječných dvojčat, která mají placentu společnou. Pokud jsou dvojvaječná, mají placentu každé svojí, tak by to vadit nemělo.

• Nahlásit
  • Citovat
17.8.15 13:22

Ja jsem rodila dvojvajecna 39+6 a všechno bylo úplně v pohodě. Akorát poslední týden už jsem měla lehké stahy, které ale k ničemu nevedly, tak jsem musela pořád chodit do nemocnice na monitor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6765
17.8.15 16:56

Jdvojvaječné až 38+1, od 38 začali vyvolávat přirozený porod, ale já měla těh. cukrovku té se báli více než placenty, kdyby ne ta, tak mě ještě nechají, jen by mě sledovali

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.8.15 18:04

Moc všem děkuji za odpovědi, uklidnily jste mě :srdce:. Mě právě už nijak nekontrolují, prý není třeba (jsem v zahraničí). Poslední Utz jsem měla v 35+6, žádné monitory, nic. Tak jsem trochu nervózní, ale snad to bude ok, mimča jsou dost aktivní, tak snad budou v pohodě :) Jinak přeji všem mnoho radosti z dětiček :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama