Eshop - předražené poštovné

Anonymní
13.3.20 22:58

Eshop - předražené poštovné

Hezký večer, potřebuju upustit páru - v pondělí jsem si objednala dvě věci z eshopu. za celkem 500 Kč. Jsou to lehké malé věci, takže poslání poštou by stálo cca 60-70 Kč. Nicméně eshop jako nejlevnější dopravu nabízel zásilkovnu, a to za 79 Kč (s úhradou předem). I to se mi zdálo trochu moc, když podobné eshopy nabízejí zásilkovnu za cca 55 Kč. Ale dobře, chtěla jsem to, tak jsem si to objednala. Jenže eshop měl nějaký problémy se zásilkovnou a čekala bych na doručení dlouho, tak jsem řekla, at mi to pošlou poštou domu. Jaké překvapení bylo, když mi napsali, že poštovné by stálo 150Kč!!! Když jsem se ptala, proč je to tak drahé, bylo mi odpovězeno, že to tak je nastavené u ČP a že to jinak nejde… Přijde mi to ale jako totální blbost. Proč by jako nemohl eshop poslat zásilku za skutečnou cenu?!?!!?! V jednom příspěvku jsem četla, že je to snad protizákonné účtovat si 2× tak větší poštovné, než je skutečně… Jako co to je za praktiky tohle? Objednávku jsem samozřejmě zrušila a eshopu naspala, že nejsem blázen platit za minioposlání malé obálky 150 Kč, ale pořád mi to vrtá hlavou. Dyt tohle neni fér jednání… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15124
13.3.20 23:01

Tak asi zalezi jak to ten eshop posila ne? Ono je vic druhů balíků a upřímně i kdyz objednavam kde co od miniaturnich veci po velke baliky, tak dopravu od ČP za 60 kc sem nikdy nikde nevidela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23068
13.3.20 23:04
@Anonymní píše:
Hezký večer, potřebuju upustit páru - v pondělí jsem si objednala dvě věci z eshopu. za celkem 500 Kč. Jsou to lehké malé věci, takže poslání poštou by stálo cca 60-70 Kč. Nicméně eshop jako nejlevnější dopravu nabízel zásilkovnu, a to za 79 Kč (s úhradou předem). I to se mi zdálo trochu moc, když podobné eshopy nabízejí zásilkovnu za cca 55 Kč. Ale dobře, chtěla jsem to, tak jsem si to objednala. Jenže eshop měl nějaký problémy se zásilkovnou a čekala bych na doručení dlouho, tak jsem řekla, at mi to pošlou poštou domu. Jaké překvapení bylo, když mi napsali, že poštovné by stálo 150Kč!!! Když jsem se ptala, proč je to tak drahé, bylo mi odpovězeno, že to tak je nastavené u ČP a že to jinak nejde… Přijde mi to ale jako totální blbost. Proč by jako nemohl eshop poslat zásilku za skutečnou cenu?!?!!?! V jednom příspěvku jsem četla, že je to snad protizákonné účtovat si 2× tak větší poštovné, než je skutečně… Jako co to je za praktiky tohle? Objednávku jsem samozřejmě zrušila a eshopu naspala, že nejsem blázen platit za minioposlání malé obálky 150 Kč, ale pořád mi to vrtá hlavou. Dyt tohle neni fér jednání… :nevim:

Jeden katalogový prodejce oblečení si účtuje poštovné 120 korun. Takže se nedivím. Ale taky bych to za tu cenu nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19899
13.3.20 23:07

Probuď se. Zrovna dnes jsem si vyzvedávala balíček ze zásilkovny a cena byla 75 Kč. A pošta za 115 Kč. Ceny které uvádíš už dávno neplatí. Navíc některé eshopy si účtují i balné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13411
13.3.20 23:22

Jenže těch 70 korun je za doporučený dopis, který nejde pojistit a to ti žádný eshop nepošle. I oni potřebují záruku, že v případě ztráty balíku bude zásilka pojištěná. A to zadarmo není.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.3.20 23:26

@Anonymní to postovne neni v zadnem pripade prepalene-s cp jsem posilala naposled pred 5-ti lety a uz tenkrat jsem platila kolem 115,– kc za balik… on je totiz problem, kdyz mas smlouvu s cp, ze te nuti posilat baliky do ruky, nebo na postu-doporuceny balik nejde.
Ted posilam s PPL a za balik dam klidne 250,– kc. To, ze eshop ma levne postovne znamena to, ze uz ma vyssi marzi na zbozi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
641
13.3.20 23:32

Kde žiješ prosím Tě? Stačí se podívat na ceník CP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49482
14.3.20 00:18

@Janli tak doporučené psaní pojištěné je, bývalo 500, pak 750, teď dokonce koukám 940 (ekonomicky), což by u zboží za 500 mělo stačit. A těch 70 Kč je na dopisy nad půl kila. Takže pokud zakladatelka píše o malých, lehkých věcech v miniobálce, tak by to mělo jít za 60, max. těch 70 Kč pro běžného zákazníka (eshop má dost dobe možná smlouvu a lepší ceny). Ale samozřejmě je možné, že blbý odhad a ono to zas až tak lehké není, popř. se to nevejde do té obálky výšky max. 5 cm a pak to musí poslat jako balík a už to jede.
https://www.ceskaposta.cz/…rucene-psani
Ale jinak jo, pošta pořád neustále zkvalitňuje služby (dle jejich slov omluva pro permanentní zdražování), není to tak dlouho, co jsem na přepážce stála s otevřenou pusou, když si za doporučenou obálku na Slovensko řekli tři stovky. Zlatá Zásilkovna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12855
14.3.20 00:27

No nejlepší v pondělí na poště. Prý priplatte si a za 26 Kč dopis doručíme zítra. A ejhle dopis přišel ve čtvrtek. Jsou to jen šmejdi, co tahají z lidí peníze navíc a skutek utek.

Ale zase teď s tou balikovnou se zatím snaží. Zásilkovna k nám vozí před polednem. Na poště už ráno.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
14.3.20 05:57

Takove ceny postovneho ma hodne eshopu. I ty krabice, obalky, lepenky neco stoji. Navic pokud si to chtela dobirkou tak se nedivim. Navic oni nerozlisuji jestli si koupis malou nebo vetsi vec. Zas bych to tak nedramatizovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9207
14.3.20 07:36

To jsou normální ceny… Eshopy mají jiné sazby, když mají smlouvu s poštou, taky někdy musí platit DPH, balné atd. Není to jako když ty jdeš na postu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15124
14.3.20 07:37

@ugluk je fakt, ze poslat to v obalce, tak to vyjde levněji, ale ze zkušenosti vim, ze ono vicemene vsechno nacpou do krabice a naplni ji vyplni, aby se to zbozi nemohlo poskodit no. Takze člověk pak plati jednou takove postovne, za bednu a kusy nafoufleho igelitu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49482
14.3.20 09:51

@Kriss Tina jo, některé eshopy tam tu možnost obálky mají, ale asi si tím dost komplikují práci, ono obecně něco si naklikat a posuzovat, zda se to vejde, nevejde, zmáčkne, projde váhově… Já teda když vidím 150 za poštu i u malé položky, tak jdu jinam, ale že by mě to vytočilo do vrtule… mám možnost volby.
Jinak eshopy by měly mít nasmlouvané lepší ceny. Al jak už sáno, obalový materiál taky něco stojí. Pokud posílám já, klidně to dám do dvakrát recyklované plastové obálky nebo krabice od bot, ale od eshopu bych tohle neočekávala, pokud se neprezentuje nějakým eko směrem a nezakádá si na tom, že obaly točí do zblbnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6258
14.3.20 14:38

S dovolením se vyjádřím jako majitelka e-shopu. Ceny, které zakladatelko uvádíte, jsou zcela zcestné, ty platily před 2-3 lety. Pošta změnila ceníky, momentálně je cena počítána od velikosti krabice, nikoliv váhy. Pokud daný e-shop nemá smlouvu s ČP, tak ani nemá svozy balíků, takže pokud chcete po e-shopu, aby něco poslal pro ně nestandartním způsobem, znamená to, že musí vyslat zaměstnance na poštu s balíkem, je to pouze vstřícný krok e-shopu a měla by jste být ráda, že Vám vůbec vyšli vstříc.
Zásilkovna: cena Zásilkovny se momentálně pohybuje na částce 65Kč vč. DPH, pokud podáte svozem/na pobočce, pokud dovezete balíky přímo na Depo, tak je částka o 10Kč levnější na balík. Takže e-shopy, které uvádí nižší částku za balík přes Zásilkovnu, tak buď mají někde ve svém blízkém okolí svozové depo a balíky tam vozí, nebo částku za balík dotují (platí se zvého). Cena vyšší znamená, že si e-shop do této ceny zahrnuje i obalový materiál, který kupovidu taky stojí peníze…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
14.3.20 22:14

@xkoup21 Platila jsem předem a kupovala jsem pár stuh a jehly na šití. Zásilkovna, platba předem, 79 Kč, pošta, platba předem 150 Kč. Jak jsem psala, objednávku jsem stornovala a rozhodla se, že tohle opravdu podporovat nebudu. A upřímně nechápu, proč si to eshop nějak nezařídí jinak. Myslím, že by pak měl mnohem víc objednávek… Ale tak je pravda, že zas až tak o tolik nejde. Našla jsem si nakonec jiný eshop, mají podobné ceny zboží a poštovné mě opravdu vyšlo na 60 Kč :lol: Asi maji prostě zájem o zákazníky no :D Tomu říkám obchodníci :D

Příspěvek upraven 14.03.20 v 22:32

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama