Exekuce 2021

Anonymní
26.9.21 11:25

Exekuce 2021

Dobrý den, holky je normální aby mi exekutor psal v neděli smsky a emaily kde má splátku za dluh? Ikdyz je vše u soudu a čekám až mi přijde dopis s pozvánkou k soudu??

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10006
26.9.21 11:31

To nebude exekutor. Ale vymahač. A ten ti může volat a busit ti na dvěre klidně i o půlnoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.9.21 11:59

Noo je to soudní exekutor ma to napsané na vizitce i v dopisech…ze měsíc se neozval a nebral nikomu telefony a ted kdyz ma byt soudní líčení tak začne vypisovat

• Citovat
  • Nahlásit
1634
26.9.21 16:56

Z popisu není jasné, na jakém základě exekutor vymáhá splátku a co má být předmětem jednání soudu. Bez toho se nedá jeho konání posuzovat. Obecně je ale potřeba si uvědomit, že službu exekutora využije věřitel až poté, co selžou veškeré snahy o smírné vyrovnání dluhu a dlužník nerespektuje ani pravomocné rozhodnutí soudu. V tom případě je v pořádku, když exekutor v maximální možné míře znepříjemňuje dlužníkovi život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10006
26.9.21 19:26
@Anonymní píše:
Noo je to soudní exekutor ma to napsané na vizitce i v dopisech…ze měsíc se neozval a nebral nikomu telefony a ted kdyz ma byt soudní líčení tak začne vypisovat

Tak to je dost možný, že vymáhá už pohledávku, která soudem prošla a ty máš u soudu řešit nějakou další. Běžná věc, když má člověk víc závazků v prodlení a exekucí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
27.9.21 08:17
@Anonymní píše:
Dobrý den, holky je normální aby mi exekutor psal v neděli smsky a emaily kde má splátku za dluh? Ikdyz je vše u soudu a čekám až mi přijde dopis s pozvánkou k soudu??

Tak v první řadě, tyto záležitosti se řeší bez účastníků, tak jakápak pozvánka k soudu? Jakože půjdeš na soud vysvětlit, proč jsi doposud neuhradila dluh? :nevim: :think: Víš, to nikoho nezajímá. Věřitel podá návrh na soud, soud rozhodne (bez účastníků) a tobě pak přijde obsílka s rozhodnutím soudu do kdy máš dluh uhradil - jedná se zpravidla o platební rozkaz, případně rozsudek. Když neuhradíš, věc se předává k exekučnímu vymáhání.
A za druhé, opravdu se mi nechce věřit, aby soudní exekutor psal sms a e-maily v neděli. Ten exekutor totiž jedná v rámci nějakého exekutorského úřadu, na kterém jsou zaměstnaní administrativní pracovníci, kteří poté jednají s dlužníky. A o víkendu opravdu na exekutorském úřadě nikoho nezastihneš.
Můžeš přihodit scan (fotku) vizitky dotyčného exekutora, nebo alespoň napsat jeho jméno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
27.9.21 08:24
@Anonymní píše:

Co řešíš, návrh na zastavení exekuce, návrh na částečřné zastavní exekuce? Toto předpokládá, že již je vydáno rozhodnutí, na základě kterého máš plnit. Nebo rozhodnutí vydáno nebylo, pak to nemůže být exekutor.

Exekutory sdružuje exekutorská komora, pokud v ní není veden, nejedná se o exekutora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
27.9.21 08:27
@werajsik píše:
Tak v první řadě, tyto záležitosti se řeší bez účastníků, tak jakápak pozvánka k soudu? Jakože půjdeš na soud vysvětlit, proč jsi doposud neuhradila dluh? :nevim: :think: Víš, to nikoho nezajímá. Věřitel podá návrh na soud, soud rozhodne (bez účastníků) a tobě pak přijde obsílka s rozhodnutím soudu do kdy máš dluh uhradil - jedná se zpravidla o platební rozkaz, případně rozsudek. Když neuhradíš, věc se předává k exekučnímu vymáhání.
A za druhé, opravdu se mi nechce věřit, aby soudní exekutor psal sms a e-maily v neděli. Ten exekutor totiž jedná v rámci nějakého exekutorského úřadu, na kterém jsou zaměstnaní administrativní pracovníci, kteří poté jednají s dlužníky. A o víkendu opravdu na exekutorském úřadě nikoho nezastihneš.
Můžeš přihodit scan (fotku) vizitky dotyčného exekutora, nebo alespoň napsat jeho jméno?

Prosím tě, může se jednat o návrh na zastavení exekuce. V určitých případech je nařizováno v těchto věcech ústní jednání ve věci. Pokud nevíš, tak nepodávej zavádějí info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
27.9.21 08:32
@Coleta píše:
Prosím tě, může se jednat o návrh na zastavení exekuce. V určitých případech je nařizováno v těchto věcech ústní jednání ve věci. Pokud nevíš, tak nepodávej zavádějí info.

Právě že vím… :lol: Ale spíš zakladatelka plete hrušky s jabkama, proto to píšu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
27.9.21 08:34

@Coleta
Navíc jsem popisovala situaci před zahájením exekuce, jestli dobře čteš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5819
27.9.21 08:53
@Anonymní píše:

Z tvého popisu není vůbec jasné, o jaké líčení přesně se má jednat.. Tys napadla exekuční titul? Nebo už je vykonatelný?? Nepleteš dvě řízení dohromady?
Protože pokud jsi upomínána skutečně exekutorem o „splátku dluhu“, tak „soud“ už dávno proběhl a ty máš uzavřen s EÚ splátkový kalendář, ne?
A nikde není zakázáno, aby ti upomínky nemohly chodit i v neděli (ačkoliv je to neobvyklé, tak to není vyloučené.. zřejmě se exekutor probral po nějaké dovolené apod., když se s ním nedalo měsíc spojit..)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
27.9.21 10:34
@werajsik píše:
Můžeš přihodit scan (fotku) vizitky dotyčného exekutora, nebo alespoň napsat jeho jméno?
@Anonymní píše:

Hele, nechci se dohadovat, ale reagovala si na toto viz vytučněné s tím, že tyto záležitosti se řeší bez účastníků. Ne, opravdu se komplexně bez účastníků neřeší (tj. bez nařízeného soudního jednání). Nařízení exekuce je něco jiného, ale komplexně to v exekucích takto nefunguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2208
27.9.21 10:44
@Coleta píše:
Hele, nechci se dohadovat, ale reagovala si na toto viz vytučněné s tím, že tyto záležitosti se řeší bez účastníků. Ne, opravdu se komplexně bez účastníků neřeší (tj. bez nařízeného soudního jednání). Nařízení exekuce je něco jiného, ale komplexně to v exekucích takto nefunguje.

Já se taky nechci hádat.. :nevim: Jen že, jsem to pochopila tak, že čeká teprve na exekuční titul, což se primárně řeší bez účastníků :nevim: Proto je v tom odstavci dovětek o věřiteli, podání na soud, informování od soudu, poté exekuční vymáhání… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5819
27.9.21 11:17

@werajsik jj, jenže - holky, kdyby se teprve „čekalo na exekuční titul“ tak ji nebude „exekutor upomínat o splátku dluhu“,
ale podle mne se v tom zakladatelka úplně ztrácí a předmětnou sms a její znění jsme neviděly, takže co tu píšem jsou jen naše spekulace a fabulace, jelikož dotyčná svou situaci vůbec přesně nepopsala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1972
27.9.21 11:40

@Lucy75 myslím, že podala návrh na zastavení/částečné zastavení exekuce a čeká na jednání (nemusí být nařízeno) a podání návrhu na zastavení/částečné zastavení nestaví průběh samotné exekuce tj. musí plnit a platit splátky. Představa, že jí upomíná exekutor osobně je lichá, mají automizované systémy nastavené na splatnost jednotlivé splátky takže jí může přijít upomínka i v neděli. A exekutor ji opravdu osobně posílat v neděli nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat