Exekuční příkaz na prodej nemovitosti

Anonymní
29.10.14 08:49

Exekuční příkaz na prodej nemovitosti

Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14895
29.10.14 08:54

Obrat se na pravnika, ne sem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8940
29.10.14 09:06

Nedávejte peníze do cizího domu. Vemte si právníka, nechce proběhnout exekuci a kupte dům v dražbě za nízkou cenu. Budete ve svém a budete mít pokoj od nezodpovědného majitele.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13141
29.10.14 09:07

A to pokaždé, když něco provede, to budete hradit vy? :think:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.14 09:16
@omites píše:
A to pokaždé, když něco provede, to budete hradit vy? :think:

Bohužel budeme muset, ona je na barák ještě další věc, která se táhne už rok přes soud. Zůstat tu za takových podmínek nechci, ale momentálně nemáme moc na výběr. Dokud nebude ten soud vyřešený(což ještě potrvá) řešit nic nejde. Nemůže to na nás přepsat nic.

  • Citovat
  • Upravit
72725
29.10.14 09:20
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?

kupte dům v dražbě vy.. a nebo se odstěhujte jinam, do svého.. bydlet v cizím domě je nanic, pořád se budete klepat, kdy zase co provede.. jinak si vemte právníka.. ale vy, jakožto cizí, to stejně nevyřešíte, by musel majitel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
7266
29.10.14 09:22

Exekuční příkaz na prodej nemovitosti ještě neznamená, že se dům bude hned prodávat. Exekutor když zahájí exekuci, tak pošle exekuční příkazy na všechno - na plat, nemovitost, bankovní účty atd. protože sám neví, kolik dluhů povinný má kde nasekaných a co by na tuto pohledávku mohlo zbýt. Takže je to spíše takové předopatření, aby to mohl zanést do katastru nemovitostí, aby vlastníka (byť to nesmí provést) nenapadlo dům rychle prodat. Prodej nemovitosti v dražbě je sám o sobě na dlouhé lokty. Nejdřív by se do domu musel jít podívat znalec a ocenit tu nemovitost, potom se plánovaná dražba zanese do dražebního roku a čeká se, kolik dalších věřitelů se přihlásí a v neposlední řadě se taky čeká, zda se přihlásí nějací zájemci. To vše může utnout insolvence atd.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
35964
29.10.14 10:06

Rizhodne bych za nekoho neplatiila dluhy byt tam bydlite, spis bych pokud by se mi bydleni libilo koupila sama v drazbe. Takhle budete mit prdlajz a budete bez penez a stejne vas muzou kdykoliv vyhodit..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.14 10:21
@pikola píše:
Rizhodne bych za nekoho neplatiila dluhy byt tam bydlite, spis bych pokud by se mi bydleni libilo koupila sama v drazbe. Takhle budete mit prdlajz a budete bez penez a stejne vas muzou kdykoliv vyhodit..

No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)

  • Citovat
  • Upravit
35964
29.10.14 10:26
@Anonymní píše:
No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)

Tak ho nekupujte kdyz na to nemate, a;le opravdu bych za nekoho dluhy neplatila pokud to neni blizka rodina ktere muzete verit ze se to nestane znovu

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1846
29.10.14 10:31

Ta částka nemusí být konečná…takže bych ši našla nové bydlení

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.10.14 10:33
@mili84 píše:
Ta částka nemusí být konečná…takže bych ši našla nové bydlení

My už do toho vrazili nemalou částku a díky tomu na jiné nemáme.

  • Citovat
  • Upravit
43037
29.10.14 10:57
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?

Si pockejte, az bude ve drazbe a kupúte si to - nejspis to bude za babku. Nebo se zkuste domluvit primo s majitelem na odkupu. Pro vas bych to videla naopak jako sanci ziskat nemovitos za nizkou cenu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
29.10.14 10:59
@Anonymní píše:
No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)

tak drazit se to bude maximalne od polovicky odhadni ceny, mozna i mene. A kde na to vzit - normalne si vezmete hypoteku a rucit budete tou nemovitosti. urcite to je dobra sance a je skoda to prosvihnout (samozrejme pokud se to nevydrazi nejak extremne, ale to bych neocekavala). Muzete bydlet ve vlastnim a lacino.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
43037
29.10.14 11:01
@Anonymní píše:
My už do toho vrazili nemalou částku a díky tomu na jiné nemáme.

tak bych taky pohledala doklady a zkusila bych to narokovat na majiteli. Nevim ted presne jak, ale aby se vam to proplatilo ze zisku te drazby (pokud to tedy nekoupite vy sami). Presny postup by mohl poradit exekutor.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty

Ikona - Zbyněk Vorel

Zbyněk Vorel