Poradna na téma dluhy, exekuce a osobní bankroty
Zbyněk Vorel
Nedávejte peníze do cizího domu. Vemte si právníka, nechce proběhnout exekuci a kupte dům v dražbě za nízkou cenu. Budete ve svém a budete mít pokoj od nezodpovědného majitele.
@omites píše:
A to pokaždé, když něco provede, to budete hradit vy?
Bohužel budeme muset, ona je na barák ještě další věc, která se táhne už rok přes soud. Zůstat tu za takových podmínek nechci, ale momentálně nemáme moc na výběr. Dokud nebude ten soud vyřešený(což ještě potrvá) řešit nic nejde. Nemůže to na nás přepsat nic.
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?
kupte dům v dražbě vy.. a nebo se odstěhujte jinam, do svého.. bydlet v cizím domě je nanic, pořád se budete klepat, kdy zase co provede.. jinak si vemte právníka.. ale vy, jakožto cizí, to stejně nevyřešíte, by musel majitel.
Exekuční příkaz na prodej nemovitosti ještě neznamená, že se dům bude hned prodávat. Exekutor když zahájí exekuci, tak pošle exekuční příkazy na všechno - na plat, nemovitost, bankovní účty atd. protože sám neví, kolik dluhů povinný má kde nasekaných a co by na tuto pohledávku mohlo zbýt. Takže je to spíše takové předopatření, aby to mohl zanést do katastru nemovitostí, aby vlastníka (byť to nesmí provést) nenapadlo dům rychle prodat. Prodej nemovitosti v dražbě je sám o sobě na dlouhé lokty. Nejdřív by se do domu musel jít podívat znalec a ocenit tu nemovitost, potom se plánovaná dražba zanese do dražebního roku a čeká se, kolik dalších věřitelů se přihlásí a v neposlední řadě se taky čeká, zda se přihlásí nějací zájemci. To vše může utnout insolvence atd.
Rizhodne bych za nekoho neplatiila dluhy byt tam bydlite, spis bych pokud by se mi bydleni libilo koupila sama v drazbe. Takhle budete mit prdlajz a budete bez penez a stejne vas muzou kdykoliv vyhodit..
@pikola píše:
Rizhodne bych za nekoho neplatiila dluhy byt tam bydlite, spis bych pokud by se mi bydleni libilo koupila sama v drazbe. Takhle budete mit prdlajz a budete bez penez a stejne vas muzou kdykoliv vyhodit..
No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)
@Anonymní píše:
No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)
Tak ho nekupujte kdyz na to nemate, a;le opravdu bych za nekoho dluhy neplatila pokud to neni blizka rodina ktere muzete verit ze se to nestane znovu
Ta částka nemusí být konečná…takže bych ši našla nové bydlení
@mili84 píše:
Ta částka nemusí být konečná…takže bych ši našla nové bydlení
My už do toho vrazili nemalou částku a díky tomu na jiné nemáme.
@Anonymní píše:
Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?
Si pockejte, az bude ve drazbe a kupúte si to - nejspis to bude za babku. Nebo se zkuste domluvit primo s majitelem na odkupu. Pro vas bych to videla naopak jako sanci ziskat nemovitos za nizkou cenu.
@Anonymní píše:
No jo jenže kde na to vzít:(reálná cena domu i s pozemkem bude cca 3 miliony(domek je po celkové vnitřní rekontrukci)
tak drazit se to bude maximalne od polovicky odhadni ceny, mozna i mene. A kde na to vzit - normalne si vezmete hypoteku a rucit budete tou nemovitosti. urcite to je dobra sance a je skoda to prosvihnout (samozrejme pokud se to nevydrazi nejak extremne, ale to bych neocekavala). Muzete bydlet ve vlastnim a lacino.
@Anonymní píše:
My už do toho vrazili nemalou částku a díky tomu na jiné nemáme.
tak bych taky pohledala doklady a zkusila bych to narokovat na majiteli. Nevim ted presne jak, ale aby se vam to proplatilo ze zisku te drazby (pokud to tedy nekoupite vy sami). Presny postup by mohl poradit exekutor.
Ahoj, anonym prosím nechat, opravdu se stydím, co mám za příbuzenstvo:(
Bydlíme v generačním RD, ale nejsme majitelé. Majitel na vše prděl a k nám se to dostalo až ted. Přišel exekuční příkaz na prodej nemovitostí(majitel vlastní i několik pozemků, stavební parcelu apod).Hodnota dohromady několika milionů, ale vše se má prodat kvůli částce 80 tisíc. Lze to nějak napadnout jako neúměrnost? Hned dneska jsme volali na daný exekutorský úřad a paní co to má na starosti tam není. Majitel(povinný v exekuci) to řešit není schopný, takže to za něj musíme řešit my.Je nějaká šance na splátky nebo to budem muset uhradit celé, popřípadě do kdy? Nebo jaký bude ted postup?