Poradna pediatra
Mudr. Jiří Havránek
Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost s feldenkraisovou metodou? Chodíte někdo cvičit? Máte pokroky? Ještě nemám mnoho informací, ale prý je to podobné vojtově metodě, ale s tím rozdílem, že děti u toho nepláčou a ani pro maminky není cvičení tolik frustrující a má to výborné výsledky. Mám 8m (korig.6m) dvojčátka, narozená 32+3tt, momentálně máme zpožděný vývoj a kamarádka mi to tomto cvičení řekla od jiné paní, která je s tím moc spokojená, tak hledám další maminky, které by mi mohly říct osobní zkušenosti.
Děkuji všem.
Ahoj, u děti zkušenost nemám, popravdě nevím, jak by se to u děti a ještě takhle malinkych praktikovalo. U dospělých se to užívá ke zlepšení „používání“ vlastního tela, opakováním určitých pohybu a tím zlepšení uvědomění si vlastního tela…
Já jsem zatím našla toto: http://www.feldenkrais.cz/pro-d283ti.html Lektorce paní Oswaldové jsem napsala email, aby mi napsala, jak to funguje u dětí, nějaké postupy, potřeby počtu cvičení apod.
Zatím jsem našla cenu 1.200,–Kč/50min/1 osoba…což s dvojčaty
![]()
Jo, ty stránky jsou pekny. Ale myslim, ze to bude spíše pro starší děti, které uz trochu spolupracuji. No, uvidíš, co ti napíše. Vojtovku cvičit nechceš?
Jo, promiň, uz to vidím, ze tu nechceš. Ještě je tu Bobath, ten se dá použit i u menších děti.
No my vojtovku nemůžeme cvičit, kvůli astma. Jinak bych do toho šla.
Bylo mi odepsáno následující:
Dobrý den,
individuální cvičení FI s dětmi probíhá na stejném principu jako s dospělými. Intervaly mezi jednotlivými lekcemi se upravují podle individuálních reakcí. Cena je obvykle 1.200,– Kč za lekci. S dětmi je možné cvičit hned od narození.
Moc ráda bych se vašich dvojčátek ujala, ale bohužel už mám přes rok plnou kapacitu a aktuálně to není možné. Obrátit se ale můžete mým jménem na kolegyni, Terezu Skovajsovou, která s dětmi také pracuje. Kontakt na ni najdete na mých stránkách v Přátelích FM.