Feldenkraisova metoda - máte zkušenosti?

1275
9.11.14 18:48

Feldenkraisova metoda - máte zkušenosti?

Dobrý den,

máte prosím někdo zkušenost s feldenkraisovou metodou? Chodíte někdo cvičit? Máte pokroky? Ještě nemám mnoho informací, ale prý je to podobné vojtově metodě, ale s tím rozdílem, že děti u toho nepláčou a ani pro maminky není cvičení tolik frustrující a má to výborné výsledky. Mám 8m (korig.6m) dvojčátka, narozená 32+3tt, momentálně máme zpožděný vývoj a kamarádka mi to tomto cvičení řekla od jiné paní, která je s tím moc spokojená, tak hledám další maminky, které by mi mohly říct osobní zkušenosti.

Děkuji všem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
56
9.11.14 19:09

Ahoj, u děti zkušenost nemám, popravdě nevím, jak by se to u děti a ještě takhle malinkych praktikovalo. U dospělých se to užívá ke zlepšení „používání“ vlastního tela, opakováním určitých pohybu a tím zlepšení uvědomění si vlastního tela…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1275
9.11.14 19:18

Já jsem zatím našla toto: http://www.feldenkrais.cz/pro-d283ti.html Lektorce paní Oswaldové jsem napsala email, aby mi napsala, jak to funguje u dětí, nějaké postupy, potřeby počtu cvičení apod.

Zatím jsem našla cenu 1.200,–Kč/50min/1 osoba…což s dvojčaty :nevim: :nevim: :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56
9.11.14 19:28

Jo, ty stránky jsou pekny. Ale myslim, ze to bude spíše pro starší děti, které uz trochu spolupracuji. No, uvidíš, co ti napíše. Vojtovku cvičit nechceš?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
56
9.11.14 19:29

Jo, promiň, uz to vidím, ze tu nechceš. Ještě je tu Bobath, ten se dá použit i u menších děti.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1275
11.11.14 09:49

No my vojtovku nemůžeme cvičit, kvůli astma. Jinak bych do toho šla.
Bylo mi odepsáno následující:

Dobrý den,

individuální cvičení FI s dětmi probíhá na stejném principu jako s dospělými. Intervaly mezi jednotlivými lekcemi se upravují podle individuálních reakcí. Cena je obvykle 1.200,– Kč za lekci. S dětmi je možné cvičit hned od narození.

Moc ráda bych se vašich dvojčátek ujala, ale bohužel už mám přes rok plnou kapacitu a aktuálně to není možné. Obrátit se ale můžete mým jménem na kolegyni, Terezu Skovajsovou, která s dětmi také pracuje. Kontakt na ni najdete na mých stránkách v Přátelích FM.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

Sleep & play

  • (2.8) + 293 recenzí

Babylove ubrousky

  • (4.3) + 288 recenzí

Pure

  • (3.8) + 225 recenzí

Active Baby

  • (3.8) + 162 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek