Finance a miminko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

inkognit
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.01.17 22:33
Finance a miminko

Předem se omlouvám pokud se otázka nehodí ke kategorii ale nevěděla jsem, kam dotaz vložit.

Je mi 20 za chvíli 21, přítel je o 6 let starší. Uvažujeme o tom, že bychom se začli snažit o miminko. Myslím si že péči o dítě bych zvládla vzhledem k tomu že se občas starám sestře o dítě ( ano vím mimčo mi zůstane a nemohu ho nikomu vrátit když mě např. omrzí). Chtěli bychom se začít snažit tak za čtvrt roku, že bych vysadila antikoncepci. Během půl roku od teď se máme stěhovat do jiného bytu s nájmem max.10 000,–. Já chci nyní nastoupit do slíbené práce kde budu mít 13 000,– čistého a přítel má 20 000,– z těchto peněz bychom odváděli 10 000 na nájem + cca 3000,– na jídlo (mám propočítané účty vím kolik korun měsíčně utratím za jídlo) zbytek bychom měli navíc. Něco našetřeno i tak mám, a během čekání na mimi bych ještě šetřila. Chci se tedy zeptat, kolik cca přijde prvotní výbavička pro mimi. Ze začátku bych chtěla normální plenky, později látkové a nosit bych chtěla v šátku (doufám že se tu na mne teď nesnese vlna kritiky za nošení). Příkrmy asi vařit. Vzhledem k tomu že běžně vařím, pár brambor z našeho jídla by nebyl problém rozmixovat. Nějaké oblečení bych určitě měla od sestry. Ale i tak bych se ráda zeptala kolik vás mimi pro začátek asi tak stálo. Děkuji
Nick inkognit mám pro to, že nechci aby mne tu někdo poznal, ale na druhou stranu nechci psát anonymně. Děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:

inkognit
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.01.17 22:40
Dodatek

A ještě přidám další dotaz, dá se vše s miminem zvládnout bez auta, nebo je auto prakticky nutností?.. Auto totiž nemáme, a našetřeno tolik abychom si ho koupili také ne, takže bychom si buďto museli vzít hypotéku, nebo půjčit od rodičům, kterým bychom to samozřejmě vrátili… Chtěla jsem sem psát více dotazů, ale nemohu si všechny vybavit..:/ :D

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 08.01.17 22:40

Prvotní výbava mě vyšla na asi 50 tisíc a to jsem se joo hlídala :nevim: je to individuální. Osobně bych s vaším příjmem hodně přemýšlela, jestli to dáme. 3 tisíce za jídlo mi taky přijde dost nereálný, to mám tak na týden, možná týden a půl :nevim:

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 08.01.17 22:41

Ze za čátku by jsi kojila, takže za jídlo nic a výbavička se dá sehnat pěkná tady na bazárku na emiminu, podívej se, jsou to pěkné věci a pokud jsou po jednom miminku, jsou nezničené. Sama jsem takto nakoupila. Udělej si zeznam co budeš potřebovat a pak mrkni na bazárek a hned budeš vědět približnou částku

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 08.01.17 22:42
@inkognit píše:
A ještě přidám další dotaz, dá se vše s miminem zvládnout bez auta, nebo je auto prakticky nutností?.. Auto totiž nemáme, a našetřeno tolik abychom si ho koupili také ne, takže bychom si buďto museli vzít hypotéku, nebo půjčit od rodičům, kterým bychom to samozřejmě vrátili… Chtěla jsem sem psát více dotazů, ale nemohu si všechny vybavit..:/ :D

Je to individuální, jako všechno. Já bych bez auta nemohla existovat ani bez dítěte, natož s. Ale pokud bydlíte někde v centru s dobrou dostupností všeho, tak se to bez auta určitě zvládnout dá.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 08.01.17 22:42

Mateřská je kolem 6500 na tři roky plus plat manžela, no propočítej to, ale určitě by to šlo

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 08.01.17 22:44

Ale 3000 za jídlo mi přijde nereálné že utratíte?

Martis83
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 08.01.17 22:45

Záleží, kde bydlíte. Pokud ve městě, tak se bez auta v pohodě obejdete a vše zvládneš MHD i s dítětem v šátku. Pokud na vesnici, je to komplikovanější. A jestli dobře počítám, tak by vám měsíčně zbývalo cca 15 tis. a to je luxusní částka. Jen se mi nechce věřit, že ve dvou lidech měsíčně projite jen 3 tisíce 8o

inkognit
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.01.17 22:45

Nejsem nijak náročná a nepotřebuji pro mimčo všechno nové. Takže myslíš že s 10 000 + něčím našetřeným je to horší zvládnout? Z jídla toho máme dost dá se říct zadarmo, protože rodiče mají slepice a zahradu, takže vejce prakticky nekupujeme a zeleninu dá se říct v zimě a na jaře. Podle propočtů mi útrata za jídlo právě vychází lehce přes 3000,– a jsme spokojení a nehladovíme..

Tate
Zasloužilá kecalka 709 příspěvků 08.01.17 22:47

Ta cast s tim omrzenim ditete me pobavila.
Jinak, mas, zakladatelko, odpracovano aspon tech 270 dni?
Znam rodiny, ktere to s podobnymi prijmy zvladly, ale nemohly si moc vyskakovat. Ale ano, zvladnout to tedy zrejme jde.
My treba uvalime mnohem vice za jidlo, dojizdime i do prace… Takze bychom to tezko s takovym platem zvladali.

Lamátko
Ukecaná baba ;) 2488 příspěvků 2 inzeráty 08.01.17 22:47
@Martis83 píše:
Záleží, kde bydlíte. Pokud ve městě, tak se bez auta v pohodě obejdete a vše zvládneš MHD i s dítětem v šátku. Pokud na vesnici, je to komplikovanější. A jestli dobře počítám, tak by vám měsíčně zbývalo cca 15 tis. a to je luxusní částka. Jen se mi nechce věřit, že ve dvou lidech měsíčně projite jen 3 tisíce 8o

zbývalo by jim míň. Manžel 20000 a mateřská asi 6500 minus byt 1000 a mínus jídlo

statecna.oslice
Zasloužilá kecalka 657 příspěvků 08.01.17 22:50

A co třeba počkat, až si odpracuješ v nové práci pár těch zákonných x dní (už nevím kolik 180?), abys měla nárok na mateřskou? Ta práce bude na dobu neurčitou, ´mohla by ses po mateřské vrátit?

stinga
Závislačka 4133 příspěvků 6 inzerátů 08.01.17 22:50

A co když nebudeš kojit? Jedna krabice UM cca 280,–- u většího děcka potřebuješ 7 krabic za měsíc

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2320 příspěvků 08.01.17 22:50
@inkognit píše:
Nejsem nijak náročná a nepotřebuji pro mimčo všechno nové. Takže myslíš že s 10 000 + něčím našetřeným je to horší zvládnout? Z jídla toho máme dost dá se říct zadarmo, protože rodiče mají slepice a zahradu, takže vejce prakticky nekupujeme a zeleninu dá se říct v zimě a na jaře. Podle propočtů mi útrata za jídlo právě vychází lehce přes 3000,– a jsme spokojení a nehladovíme..

Tak předpokládám že nejste živi z vajec a zeleniny ne? Maso co? Těstoviny, rýže… Kilo rýže 50-60 Kč zhruba… Uzenina, sýry…

inkognit
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 08.01.17 22:51

Odpracováno 270 dní nemám. Teď budu nastupovat do práce, a s tím že bychom se chtěli snažit tak za čtvrt roku ani mít nebudu. Kolem prázdnin se budeme stěhovat právě kvůli přítelovi práci, ten si chce pořizovat koleběžku, jak kvůli zdraví, tak kvůli tomu že nemáme auto (tudíž neplatíme ani benzín).

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Láska Pavly Tomicové: Manžel je pro ni muž života, ten jí to stále dokazuje

Nejusměvavější, nejzábavnější, nejrytmičtější a nejpřekvapivější. To je... číst dále >

Horečka sobotní noci Anety Vignerové: Že by přebrala přítele Vice Kerekes?

Aneta Vignerová (31) v sobotu v noci vyrazila do víru velkoměsta. Krásná miss... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >