Folikul v těhotenství

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
45
4.1.22 12:53

Folikul v těhotenství

Mám otázky, na které neznám odpověď. Jsem 22DC. Ovulace již proběhla (Cca 11dc). Dnes (tudíž 22dc) jsem si skočila na gyndu a doktor viděl na levém vaječníku žluté tělísko (tudíž potvrzení, že ovu tenhle cyklus byla) a na pravém vaječníku folikul 14mm. Stím, že se blíží ovulka a můžeme se snažit :hug:. A holt jsem blbá a nezeptala jsem ho :oops: :D.
1. Můžu mít dvě ovulky, takhle hned po sobě jednom cyklu?
2. Když, čistě teoreticky, bych byla těhotná z té předešlé - což by doktor na ult určitě ještě neviděl, tak co ten folikul v druhém vaječníku? Je vůbec možné, že se zadařilo a folikul tam jen je ale nedozraje a nepraskne už?
Snad tu bude někdo moudrý :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19135
4.1.22 13:14

Pokud máš po ovulaci žluté tělísko, tělo produkuje dost progesteronu…k ovulaci tedy už teď nedojde a z folikulu bude malá cysticka, která při menzes odejde.. pokud se zadařilo a otěhotněla jsi, pravděpodobně se vstřebá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.1.22 13:22

@Bobby děkuji. Nejdřív právě začal mluvit o folikulu, a jestli chceme Mimčo. Já měla v hlavě jen to, že to není možný, jelikož jsem ovulku měla. On do toho začal říkat, že folikul je krásný, 13mm a ať na to hupnem dřív než později. Že kdy praskne mi nedokáže říct. Já v hlavě stále u toho, že jsem fakt blbá a ta ovulka byla falešná. A pak přešel na ten druhý vaječník a že je tam krááásně vidět žluté tělísko. V tom jsem zase v hlavě měla, že jsem měla pravdu a mám PO ní. A on zase začal, že tady mi ukáže ten folikul a ať se snažíme… No. Takže jelen jsem z toho akorát.. 🤦 🤦 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4733
4.1.22 13:51

A byla jsi určitě u gynekologa??
Nechce se mi věřit, že ti gynekolog nakecá takovou blbost… Jestli tohle myslel vážně, tak bych změnila doktora.
Dvě ovulace po sobě s odstupem 10 dní a více mít nemůžeš. Pokud na ultrazvuku vidí žluté tělísko, tak ovulace proběhla a další už nebude. Řekne ti, že vidí žluté tělísko, že máš po ovulaci a máš se snažit - to je fakt vtip, dělá z tebe hlupačku…
Můžeš mít 2 ovulace po sobě, to ano, ale řádově v několika hodinách (do 24-48hod od první), rozhodně ne po týdnu a více. Pokud by to tak bylo, něco by nebylo v pořádku a hledala bych hormonální problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.1.22 13:56

@Whitedog A teď mi to bereš z pusy.. teď když mi to cvaklo, tak si říkám, že je očividně doktor na baterky. Šla jsem k němu právě stím, že chci jen kontrolu, protože mě v jednom kuse bolí podbrisko a mám ho nepřirozeně vypouklý. (Děloha prý zvětšená trochu je).. nicméně mi na tohle všechno řekl, že je to z toho, že jsem vysadila antikoncepci v září a vaječníky se učej znovu fungovat 🤷 🤦. Jenže já v tu chvíli byla ráda, že nemám nádor nebo něco, břicho mám obrovský 🙉

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
4.1.22 13:59

Sorry za fotku. Ale pro představu. V běžným stavu mám břicho víceméně ploché. Už mě skrtej i puncochy, o kalhotách ani nemluvim. 😂 😂 😂 🙈. Prý si mám koupit espumisan na nadýmání 🤦 🤦 🙊 (ale on má takovýhle hloupy řeči skoro pořád)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
501
4.1.22 14:11

Jak tu píší holky, že mít dvě ovulace v jednom cyklu s větším časovým rozestupem nejde - není pravda.
Mám známou, které se to stalo. Dokonce při obou ovulacích otěhotněla. Takže měla v děloze dvě embrya různého stáří asi se čtrnáctidenním rozdílem ve velikosti.
Jedno se nakonec vztřebalo a z druhého má syna.
Jistě je to i podle jejího lékaře rarita, ale vyloučit se to nedá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19135
4.1.22 17:28

@azalia Tohle je ale tak vzácné, že se na to nedá spoléhat..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
6.1.22 08:43

Tak hlásím, že mi dneska vylitla slabounka carka na testiku :srdce: drzim si palce ✊ 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat