Foto UTZ 11tt

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
aria11
Povídálka 27 příspěvků 09.08.19 10:56
Foto UTZ 11tt

Ahoj holky,

včera jsem byla na 1. screeningu kde doktor udělal rychly utz a vzali mi krev. Za 14 dnů jdu na velký UTZ na porovnání s krvi…Z toho rychlého utz (kde se kontrolovala velikost miminka zda vše sedí), jsem dostala fotku, viz níže. Podle menstruace bych měla být 10 + 5, doktor miminko změřil a odpovídá 11+0. CRL je 41,8 mm, myslíte ze je to v poradku? Doktor při UtZ neřekl ani slovo. Pouze mi vytiskl foto a řekl ze muzu jit na krev…Mate taky některá foto z konce jedenacteho týdne? Myslíte ze velikost miminka je v pořádku? Překvapilo me ze nekontroloval ani srdíčko.

Další dotaz - ze snímku UTZ poznáte zda je miminko z boku nebo zadickama? Přijde mi ze ukazuje zadicka, dokázala by některá říct kde je rucicka a kde nozicka? Omlouvám se možná to jsou kraviny ale strašně rada bych se na tohle někoho zeptala a tady mi to přijde jako nejlepší varianta. Děkuji moc za názory :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Ba-stet
Závislačka 3078 příspěvků 09.08.19 11:01

Se mnou se doktorka taky moc nebaví, jen řekne, že je vše v pořádku. Kdyby byl problém, tak se to dozvíš, klid. Velikost neřeš, ona ta mimina na tabulky dost kašlou (samozřejmě výkyv nesmí být nějak obrovský, par dnu je v cajku.) S ostatním neporadím. Jsem v taky v 11tt a na fotce mám želvu v akvariu. :)

Edit: Jo, a zřejmě jsi byla jen na ultrazvuku. 1. screening bude to vyšetření příště. Dělá se na specializovaném pracovišti, jde o jakýsi milník. Během těhotenství jsou jen tři (a klidně hromada obyč ultrazvuků). To jen pro info ;)

Příspěvek upraven 09.08.19 v 11:05

lachtanice86
Echt Kelišová 8955 příspěvků 09.08.19 11:01

@aria11 a co se ti nezdá na velikosti, když podle měření je „větší“ než podle ms? A určitě kontrolovat i srdce, to viděl určitě blikat. Jinak by tě nikam dál neposlal.

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 2 inzeráty 09.08.19 11:04

Hlavičku má podle mě vlevo a zadeček vpravo. Takže ta malá tečka vedle hlavy bude ruka, tečka vedle zadečku zase nohy. Taky mi příjde, že je spíše zády. To, že ti nezkontroloval srdíčko je divné, ale třeba to neudělal, protože se miminko hýbalo a tak viděl, že je v pořádku?

Jinak opravdu se jednalo o 1. screening? Ten bývá minimálně na 20 minut, měří se celé miminko, kouká se na srdce, mozek.. zkoumá se, zda nemá miminko vývojové vady.

Adulka24
Echt Kelišová 8585 příspěvků 09.08.19 11:07

@aria11 vse vypada v poradku, nestresuj.

petra.hogreta
Povídálka 28 příspěvků 09.08.19 11:25

Tohle ještě není první screening, respektive to není ultrazvuk k prvnímu screeningu. Ke screeningu ti vzal jen tu krev a jak sama říkáš, na velký ultrazvuk (tedy screening) půjdeš až za 14 dní. Tohle byl jen zběžný ultrazvuk, srdce tam určitě viděl, proto nic ani neříkal. Všechno je v pořádku.

aria11
Povídálka 27 příspěvků 09.08.19 11:38

Ano vím ze tohle nebyl ten hlavní screening, proto píšu ze na ten velký jdu až za 14 dnů a tady se kontrolovala defakto jen velikost miminka a zda je v pořádku. Vím, jsem hrozny plasan. :lol: Já osobně na utz srdíčko nevidela ( mám brýle na dálku) a obrazovka byla dost daleko ale vím ze doktor určitě srdíčko neposlouchal. Myslím ze miminko se prave dost hybalo protože se na obrazovce ruzne měnilo umisteni ručiček i nozicek…pokud to tedy nebylo způsobeno tím jak doktor jezdí po brise a ruzne se tam hýbou ty “odstíny”..

Lekninka91
Extra třída :D 10762 příspěvků 09.08.19 11:38
@josslyn.n píše:
Hlavičku má podle mě vlevo a zadeček vpravo. Takže ta malá tečka vedle hlavy bude ruka, tečka vedle zadečku zase nohy. Taky mi příjde, že je spíše zády. To, že ti nezkontroloval srdíčko je divné, ale třeba to neudělal, protože se miminko hýbalo a tak viděl, že je v pořádku?Jinak opravdu se jednalo o 1. screening? Ten bývá minimálně na 20 minut, měří se celé miminko, kouká se na srdce, mozek.. zkoumá se, zda nemá miminko vývojové vady.

Pise, ze na velkej ultrazvuk jde za dva tydny

Adulka24
Echt Kelišová 8585 příspěvků 09.08.19 11:39

@aria11 mudr srdicko nemusi poslouchat, staci když vidi, ze „blika“. Posloucha se az na screeningu.

lachtanice86
Echt Kelišová 8955 příspěvků 09.08.19 11:40

@aria11 a proč by ho poslouchal, když ho viděl?

Ba-stet
Závislačka 3078 příspěvků 09.08.19 11:41

@aria11 Oni to srdíčko nijak specialne nekontrolují - stačí vidět, že pulsuje. A ke mně třeba doktorka nemá obrazovku natočenou vůbec a celá kontrola trvá minutu. :nevim: Já vím, že je to vzrušo, ale zkus se zklidnit, ono to sebepozorování moc nepomáhá ;)

aria11
Povídálka 27 příspěvků 09.08.19 12:14

@lachtanice86
Jak říkám já srdíčko nevidela, bylo to pro me moc z dálky a navíc mi přišlo ze se mimi dost hýbe takže jsem nedokázala zachytit jestli tam něco blikalo…Každopádně děkuji moc všem za uklidnění a názory :srdce:

josslyn.n
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 2 inzeráty 09.08.19 13:57

@Lekninka91 V tom případě to ale teď u lékaře nebyl prvotrimestrální screening :nevim:

aria11
Povídálka 27 příspěvků 09.08.19 15:27
@josslyn.n píše:
@Lekninka91 V tom případě to ale teď u lékaře nebyl prvotrimestrální screening :nevim:

Bylo to vyšetření v rámci 1. screeningu, nikoliv screening jako takový. V popise to i píšu ze jdu za 14 dnů.

hadraplanka
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 09.08.19 16:36

Poslouchal srdíčko? Ozvy? V 11. týdnu? Jinak rozdíl podle MS a UTZ jsou dva dny. Tudíž bezvýznamné. Vždycky jsem to brala tak, že když doktor nekomentuje, tak je vše ok.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama