Gastroenterologie vyšetření

2
21.1.21 20:17

Gastroentrologie vyšetření

Dobrý den, minulý týden mě pobolívalo břicho na pravé straně a na sonu mi doktor nalezl delší rozšíření tenkého střeva v místě kde je to typické pro Crohnovu chorobu… ale neměla jsem žádné jiné příznaky tak mě radši poslali na gastroentrologii. Hned jsem si tam volala a domluvila jsem si termín… celý týden jsem byla dost vynervená z toho co mi tam řeknou nebo tak i když mě už břicho přestalo po pár dnech bolet. Dnes jsem se dostavila na gastro s tím že jsem si myslela že mě tam taky udělají ultrazvuk a budeme tam řešit co a jak a že mě hned objednají na kolonoskopii aby se podívali na ty střeva nicméně jsem u doktorky byla jen asi 5 minut a ta mi řekla jen ať si koupím střevní probiotika a za měsíc ať si skočím na sono a jestli to bude pořád rozšířený tak teprve 3.3 na kolonoskopii… Nevím co si mám o tom myslet, zda mě prostě jen odbyla nebo to není tak vážné… ikdyž minulý týden doktor na sonu mi říkal at se objednám na co nejdřív aby se to vyřešilo a na gastru všechno v klidu a za měsíc si udělej zase sono… Nemáte prosím někdo nějakou podobnou zkušenost? Děkuji za odpovědi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26109
21.1.21 20:22

Tak úplně nevím, jestli jen pobolívání břicha je zrovna Crohn. Bez průjmů a podobných věcí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
21.1.21 20:27
@vokishka píše:
Tak úplně nevím, jestli jen pobolívání břicha je zrovna Crohn. Bez průjmů a podobných věcí.

Jako taky si myslí že asi není, nicméně to rozšíření střeva mám skoro 10 cm což teda nevím jestli mi nějaký probiotika pomůžou. Spíš mě dost zarazil takový flegmatický přístup :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
21.1.21 22:48

Máš dlouhodobé potíže? Průjmy, bolesti na pravé straně často a nebo si hodně unavená? Ty bolesti jsi měla kdy po jídle? Mám Crohna a vím co je to za svinctvo.
Nemoc může být v klidu a můžeš se cítit dlouho v pořádku, ale když to začne, tak to nemůžeš ani vstát z postele. Mám často průjmy i 12× denně. Dvakrát jsem málem zemřela. Zánět ze střev mi napadl všechny orgány…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
492
24.1.21 19:19

@Nikol999 Vis, Crohn se neda diagnostikovat bez zobrazovacích metod :nevim: kdyz uz padla takova “diagnoza”, asi se neuklidnis, pokud ti neudelaji nutna vysetreni, ktera by mohla Crohna spolehlive vyloucit: kolonoskopie a MR tenkeho streva. Dozadovala bych se toho, zadna probiotika bez vysetreni. Jdi treba jinam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat