Glazura na keramiku - kde koupit?

9868
20.4.09 12:36

Glazura na keramiku - kde koupit?

Ahoj, holky porsím, poradíte mi s glazurou na keramiku? Potřebovala bych poradit kde nakoupit více barev po menším množství - modelujeme si doma, máme možnost nechat vypálit, už máme i pár výrobku po prvním přežahu, jen glazury nemáme… A já už jsem natěšená, že bysme mohli mít své výrobky hotové doma…

L.

PS: Přivítám i jakékoli tipy jak na to - jsme naprostí amatéři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20163
20.4.09 13:18

kde nakupovat nevím, ale našla jsem toto:
http://www.keramickepece.cz/glazury.htm
http://www.keramik.cz/…/page-1.html
http://www.keramikachaba.cz/…y-a-suroviny

Pravda je to už 8 let, co jsem na keramiku chodila, ale tak vyhrabu v paměti to málo, co tam zůstalo a snad to bude k něčemu platný:

chodila jsem skoro 6let do malé dílny, co spadala pod SŠ, a pochytila jsem to, že když p.prof. kupoval nový glazury, vždycky říkal, že musíme počkat, až udělá vypálený vzorek, jinak nezaručuje, jaká to bude barva.
Kupoval je na kila v igeliťáku, rozmíchaný s vodou se přechovávaly v petlahvích. Často jsme si je pak rozmíchávali sami, když barva došla, cca na hustotu zakysaný smetany.

Nanášet je můžeš štětcem nebo namáčet, namáčení je lepší, pokud chceš dosáhnout jednolitého vzhledu. Vnitřky nádob jsme dělali tak, že jsme nalily dovnitř a pomalým krouživým pohybem vylily.

dá se malovat i Engobou - ta se nanáší před přežahem (glazura se může nanášet pře, i po přežahu) a je to vlastně rozmělněná hlína/jíl s vodou a s příměsí keram.skla a někdy se do toho dávaly i nějaký barviva, detaily si nepamatuju

nesmí se zapomenout na to, že glatura nesmí stéct na dno, takže dno čistý a u spodní hrany radši tenší vrstvu (když jsem měla pocit, že jí je tam moc, tak stačí po nanesení přejet suchou houbičkou a trochu „oprášit“, tím se vrstva stenčila)

Některý glaury do červena byly nevhodný pro potravinářský využití, myslím, že v důsledku olova či co.

Pokud naneseš glazury přes sebe, barva se ti smíchá, na tvorbu ornamentů jsou dobrá barvítka - nanášely se (pokud si dobře pamatuju) na nevypálenou vrstvu glazury

Když jsem měla něco vytvořenýho na kruhu, moc ráda jsem používala transparentní - v drážkách zůstala bílá, jinak byla spíš průhledná a vypadalo to moc pěkně

hmmm víc si teď nevybavuju, je to přeci jen dlouho
Tak hodně zdaru a už se těším na fotky prvních výtvorů :-)
Sandra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
20.4.09 14:02

Ahoj,
zkus www.buchler.cz - tam mají veškeré vybavení pro keramiky (obdhod mají v Praze). Mají tam ceny u glazur za 1kg, ale možná to prodávají i po menších množstvích. Já osobně jsem si oblíbila spíš engoby - dělají teď řadu malých lahviček v různých barvách a dá se s nimi malovat jak před prvním výpalem, tak i po prvním výpalu a pak se to může přeglazovat už jen průhlednou glazurou. Myslím, že třeba pro děti jsou tyhle engoby lepší než glazury - lépe se s nimi dělá a navíc předem víš jakou mají barvu (teda přibližně) - jako že zelená je po výpalu taky zelená a ne jako u glazur kde třeba tmavě modrá glazura ve v syrovém stavu růžová. Taky je třeba při nákupu engob i glazur vědět na kolik stupňů budete pálit druhý výplal - na obalu vždy uvádějí rozmezí ve stupních, které engoba nebo glazura potřebuje. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
20.4.09 14:12

Objevila jsem ve Zlíně kšeft, kde mají glazury celkem levné, tak asi objednám, ještě teda okouknu vaše odkazy. Ale engoba? To slyším prvně, hned jak dopíšu jdu googlit.

Sandriku, s naším časem je to víc než bídné, obávám se, že kurs je mimo mísu - alespoń zatím. Ovšem slíbený ho mám už roky. Manžel má několikrát týdně fotbal, já tanečky, patchwork, s holkama plaveme, snažíme se pravidelně výletovat a do toho všeho máme rodinu xset kiláků daleko, štěně a barák se zahradou. Prostě zběsilost :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20163
20.4.09 15:52

Lesino - a ty nemáš spešl prodloužený dny na 36hod. minimálně?? :lol: protože jinak nechápu, jak to všechno stíháš :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
20.4.09 16:59
sandrik píše:
Lesino - a ty nemáš spešl prodloužený dny na 36hod. minimálně?? :lol: protože jinak nechápu, jak to všechno stíháš :wink:

Nestíhám :D Ovšem to by bylo času nebýt Internetu :D :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
20.4.09 23:19

LESÍÍÍ---jsi tadyy????????

Haloo,hilfe hilfe 8)

Máš sz :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
21.4.09 02:17
farska píše:
LESÍÍÍ---jsi tadyy????????

Haloo,hilfe hilfe 8)

Máš sz :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Už jsem - ale nefunkční. ráno, ju?

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
11.12.09 11:08

Ahoj, pěkné glazury a za rozumnou cenu jdou koupit na adrese: www.glazurservis.cz ,tel.číslo k nim je 516433674 balné mají 10kč/kg , poštovné 120-200kč podle váhy zásilky (5-30kg) a pro příklad cen, mám vyzkoušené tyto glazury: AS114307E - krémová efektní 90kč/kg, AS112399E- tm. modrá matná s efektem 75kč/kg, AS18598- bílá 59kč/kg,atd. burel 35kč/kg a v nabídce mají i skvělé hlíny od Pávka za 100-110kč/10kg

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
11.12.09 11:15

Jináč,v profilu máš bydliště Slezko,trošinku široký pojem,ale pokud to nemáš daleko do Ostravy, tak jdou koupit glazury v galerii CHagall (kousek od zastávky Muglinovská) www.chagall.cz ,tam ti i doobjednají glazuru jakou chceš a v galerii pro každého,kde pořádají i různé kurzy pro šikovné ručky www.galerieprokazdeho.cz na Milíčově ulici, to je u Husova sadu,jak je hospoda baník. Počítej ale s vyšší cenou cca 70kč/půl kila. Jde tam koupit i burel a ferpel. V obou obchodech jsou i různé špachtle a očka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
11.12.09 11:27

Tak já jsem ráda, že mám glazury v rámci kurzu. Zatím jsem se nedostala dál než k burelu a železu, z glazur mám odzkoušenou tmavě modrou a průhlednou. A jen maličké doporučení pro ještě míň zkušené než jsem já - je tam hodně důležitý i dávkování, některé chtějí jen slabší vrstvu, některé naopak hodně opakovat. Jinak je to i o umístění v peci, modře naglazovaný mi vyšlo do černa, protože se spálilo. Ale i tak to vypadá dobře. Teda na totálního amatéra :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
11.12.09 21:08

ahoj,spálilo se ti to spíš než umístěním v peci špatně nastavenou teplotou. V peci je jedno kam to umístíš, maximální nastavená teplota je všude stejná. Glazury je třeba při nakupování pohlídat,ať mají stejnou teplotu výpalu a ať se neliší s teplotou výpalu tam kam chodíte vypalovat :-) Pak se totiž může stát onen černající průšvih. Mě se to stalo s červenou a z veselé zahradní dekorace je teď součást hřbitova :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
12.12.09 20:09

Zas tak tomu nerozumím, ale opravdu si myslím, že teplotou to nebylo. Bylo to několik stejně velkých míst zdobených stejnou vrstvou glazury a na jedné straně byly spálené, na druhé v pohodě modré.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3105
12.12.09 20:26

Pěkný večer! Ještě mě napadlo, nepoužila jte pod glazuru Oxid železa? Např. Ferpel,či burel,atd. Ferpel totiž při málo vymyté vrstvě ovlivní složení glazury a ta pak zčerná. No a nebo to byla prostě jen špatná glazura a to člověk neovlivní i kdyby se na hlavu postavil. Vypalujete v elektrické peci? Pamatujete si jakou glazuru a od jakého výrobce jste použila? :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
12.12.09 20:47

Klidně si můžem tykat :-)

Železo jsem pod tím měla, ale bylo dobře vymyté, byla to skutečně taková kopulka, vyčištěná, vyleštěná, tím to nebylo. A pak jsem to konzultovala i s keramičkou, která vede ten náš kurz a ona sama to viděla na nerovnoměrnou teplotu v peci, která to způsobila. Značku glazury fakt nevím, používala jsem ale shodnou na asi 5 výrobků a tohle byla jediná spálená za celou tu dobu. A i u hůř vymytých částí to zafungovalo dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama