Gynekolog nedělá ultrazvuk

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.6.22 09:03

Gynekolog nedělá ultrazvuk

Ahoj holky, chci se zeptat, zda to měl někdo podobně jako já?
Moje doktorka mi nedělá ultrazvuky. Udělala mi jeden na potvrzení těhotenství a druhý v 9tt na potvrzení srdeční akce. Potom následoval 1screening na jiném pracovišti ve 12tt a od té doby jen kontroly pohmatem. Podotýkám že jsem v 19tt. Jak můžu vědět že je miminko v pořádku? Jestli srdíčko bije atd. Ještě jedna věc, na 1 screeningu mi byl doporučen :P Anopyrin který mi ale doktorka nenapsala až proběhne holter 24 hodin. Ten proběhl ale kontrolu jsem měla až za měsíc a napsala mi ho až teď. Přitom jsem četla že se má užívat nejpozději v 16tt. Jsem z toho nějaká nesvá :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13626
23.6.22 09:06

Ne vsichni to bezne delaji. Take jsem mela utz jen na 1. a 2. screeningu a pak myslim 32tt…ale srdicko teda kontrolovali pri kazde kontrole :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167

Pojišťovna ti proplácí 3 UTZ za těhotenství…
Někteří lékaři to dodržují, někteří ne.
Neříkej, že ti nenabídla nějakou možnost platit si ultrazvuky jako samoplátce.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780

Tady si počti, jak je to s hrazenými ultrazvuky pojišťovnou.

https://www.vzp.cz/…-tehotenstvi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43654
23.6.22 09:08

Možná má jiný pohled na vyšetření těhotných, prostě bych se jí slušně zeptala. Vysvětli jí, že bys prostě byla klidnější, kdyby ti ho udělala. Léky nekomentuju, to bych opravdu na internetu neřešila a počkala si na názor lékařky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28067

Většinou se dělají jen 3 UTZ za celé těhotenství - na srdeční akci, kolem 12tt a pak tuším 32tt :nevim: Pokud není nějaký problém, není potřeba víc ultrazvuků, že je mimčo v pořádku pozná doktorka podle spousty jiných ukazatelů ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58

Mně dělá doktorka UZ při každé kontrole. Ale o ní se ví, že je hodně pečlivá. Každý lékař má přístup jiný. Ale toto se mi zdá jako druhý extrém :think: věřím, že je vše v pořádku, ale mimčo by se asi mělo kontrolovat důkladněji…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29627
23.6.22 09:12

Mas narok na 3 utz za celé těhotenství, zbytek je buď dobrá vůle doktora, nebo si je musíš sama platit, takže ne každý Dr dělá utz na každé kontrole. Nicméně ani když ti udělají utz, tak není jistota ničeho, něco se může pokazit klidně hodinu potom :nevim: za chvíli že čeká druhý screening, tak není důvod delat utz každý týden :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41207
23.6.22 09:13
@Any219 píše:
Mně dělá doktorka UZ při každé kontrole. Ale o ní se ví, že je hodně pečlivá. Každý lékař má přístup jiný. Ale toto se mi zdá jako druhý extrém :think: věřím, že je vše v pořádku, ale mimčo by se asi mělo kontrolovat důkladněji…

Jak to muze byt extrem, kdyz je to tak nastavene od pojišťovny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
23.6.22 09:17
@Any219 píše:

Měla jsem placené utz každou kontrolu. Hm. Doktor koukl, zda bije srdíčko, a tím to haslo. Za 5 minut po kontrole mohlo přestat bít a stejně by to nezjistil. Jiný doktor mimčo i přeměřoval zběžně, ale na těch jejich ultrazvucích to stejně bylo plus mínus týden, dva, ta velikost…
Oni vědí, proč nastavili 3 placené utz za celé těhotenství…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3989
23.6.22 09:22

Tak pozadej doktorku, jestli si muzes utz navic priplatit..me gyndarka take nedelala utz, jen dle tabulek pojistovny a 1× navic, ale to kontrolovala hematom..ja jsem o to ani nestala..,ale kamaradka jo, ta snad zaplatila nejakych 1000kc „tehotensky balicek“ a mela pokazde utz a fotku..o lecich bohuzel nic nevim

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 09:50
@Houbbie píše:
Pojišťovna ti proplácí 3 UTZ za těhotenství…
Někteří lékaři to dodržují, někteří ne.
Neříkej, že ti nenabídla nějakou možnost platit si ultrazvuky jako samoplátce.. :think:

Bohužel mi nic takového nenabidla, i jsem se ptala a nic :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.6.22 09:56

...

Ještě podotýkám že mám vysoký tlak a picham si inzulin. Proto jsem si myslela ze mi bude dělat kontroly častěji..

• Citovat
  • Nahlásit
18028
23.6.22 10:41
@Anonymní píše:
Bohužel mi nic takového nenabidla, i jsem se ptala a nic :nevim:

Standardně máš nárok na 3 UTZ za těhotenství, jak už ti psaly ostatní - dále je čistě na uvážení lékaře, zda nabídne další v podobě nějakého placeného nadstandardu. Paní doktorka je zřejmě „ze staré školy“ a nepokládá to za podstatné (ono to ve skutečnosti také vůbec podstatné není), tedy holt nenabízí.

Pokud ti její přístup nevyhovuje, budeš si muset najít jinou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
274
23.6.22 12:08

Mně dělá doktorka UTZ při každé návštěvě. Chodím co 4 týdny. Vždy zkontroluje pohmatem dělohu zvenku a pak udělá rychlý utz. Neplatím nic. Ale mám za sebou ZT ve 14tt, takže možná proto. Zeptala bych se jí na možnost si utz zaplatit. Byla bych klidnější. Jinak až začneš cítit pohyby, což může být už brzy, tak to pro tebe bude taky trochu úleva, že víš, že tam je asi v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat