Hexa - delší rozestupy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
65
12.1.22 12:56

Hexa - delší rozestupy

Přeji všem hezký den, vím, že podobných témat už tu něco je, přesto bych se chtěla zeptat na některé věci podrobněji ohledně délky rozestupů mezi 1. a 2. dávkou hexavakcíny u kojenců. Ve starších diskuzích jsem na to odpověď nenašla.

1. Má skutečně smysl prodlužovat rozestupy mezi dávkami ze 2 měsíců na třeba 4-5? Nechal někdo své dítě naočkovat druhou dávkou po více jak 2 měsících a zamezil tomu zhoršení vedlejších účinků/popřípadě nezamezil?

2. Nemáte někdo tušení, co přesně znamená vyšší imunitní odpověď? Na stránce vakciny.net jsem se dočetla, že imunitní odpověď je právě nejvyšší pokud se 2.dávka očkuje až po 3-4 měsících. Proč to tedy není standard a očkuje se po dvou, pokud rodič nechce jinak? A nemůže případně ta vyšší imunitní odpověď naopak způsobit horší vedlejší účinky?

Předem děkuji za rady

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2371
12.1.22 13:16

@Klárinka.B Ad 1) A jak může člověk vědět, jestli posunem 2. dávky něčemu zamezil nebo jestli by vedlejší účinky byly mírnější či horší, kdyby tu vakcínu dal jindy…? Asi nechápu, jak to myslíš.
Ad 2) Řekla bych, že půjde o množství vytvořených protilátek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
12.1.22 13:25

@Klárinka.B Tady jsou údaje o imunitní odpovědi, zmiňují tam, co se měřilo. A taky o séroprotektivitě. Chápala bych to tak, že aby bylo očkování považováno za účinné, musí být dosaženo určité hodnoty protektivních látek. A té se dosahuje už při očkování po 2 měsících, takže proč to odkládat a snažit se o maximalizaci imunitní odpovědi, když už dávka po 2 měsících je dostatečná.
https://www.ema.europa.eu/…ation_cs.pdf
Nejspíš jde o splnění nějakých limitních norem a hodnot, ne o dosažení maximální imunitní odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
12.1.22 13:32

Osobně bych řekla, že čím větší rozestup, tím lepší. Malej má na 8 měsícich první a na druhou jdeme za měsíc na roce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
12.1.22 13:36

My jsme první Hexu očkovali podle očkovacího kalendáře, druhou asi po půl roce. Už na nás tlačili, že to musíme očkovat, jinak ta první fungovat nebude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16670
12.1.22 13:58

Cim vetsi rozestup, tim mensi zatez pro organismus. Neda se rict „kdo zamezil nezadoucim ucinkum“, protoze kazde dite ma jinde tu hranici, kdy to jeste telo snese v pohode a kdy uz je to treba prilis.

Ockuje se co nejdriv, aby miminum co nejdriv vznikla ochrana, hlavne kvuli cernemu kasli, o ty dalsi nemoci zas tak uplne nejde.

Lepsi imunitni odpoved znamena, ze vznikne „lepsi ochrana“.

Takze brzke ockovani je takovy kompromis, aby to uz fungovalo (aspon nejak, nemusi uplne nejlip) co nejdriv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1444
12.1.22 15:43
@BarušKAhap píše:
Osobně bych řekla, že čím větší rozestup, tím lepší. Malej má na 8 měsícich první a na druhou jdeme za měsíc na roce. [/citace
Můžu se zeptat, proč se používá spojení na 8 měsících a na roce? Proč neřeknete v 8mi měsících a v roce? Už jsem to tu viděla víckrát a nechápu, kde to vzniklo? Děkuji za vysvětlení.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
12.1.22 17:18

@LennyL1 Podle mě je to dialekt. Na Moravě by to asi nikdo neřekl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2642
12.1.22 23:58

Můj nejmladší syn mel první hexu v 7 měsících, druhou v 11. Další v roce a půl. Žádné vedlejší účinky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
13.1.22 08:42

Hexa až po pěti měsících? A co to další očkování?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
13.1.22 08:57

@Ketana jaké další?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
13.1.22 09:02

Prevenar Bexsero atd.Jak se zvládnout zařadit tyto, když bude mezi Hexou pět měsíců?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
13.1.22 09:12

@Ketana My jsme očkovali hexu v 8, 14 a 20 měsících (jestli to mělo vliv na snížení NÚ, to nevím).

Příspěvek upraven 13.01.22 v 09:15

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2371
13.1.22 09:14

@Ketana To nejsou povinná očkování. A pokud zakladatelka řeší minimalizaci NÚ u povinné vakcíny, je otázka, jestli vůbec zvažuje dát nepovinná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3332
13.1.22 09:17

@Ketana o nepovinných vakcínách se evidentně nezmiňovala. Jinak není problém to vložit mezi dávky Hexacimy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat