Hlášení zaměstnavateli o těhotenství
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Hlášení zaměstnavateli o těhotenství
Ahojky, potřebovala bych poradit. Jsem zaměstnaná jako servírka v jedné pobočce firmy, která ode mě sídlí přes půl republiky. Nevím zda mám někomu hlásit kdy budu nastupovat na rodičovskou dovolenou. Momentálně jsem na neschopence - rizik těhotenství nevím zda to ví v sídle firmy, když jsem jim odesílala pouze papíry k neschopence. Mám to nějak hlásit na firmu i to kdy porodím a že budu nastupovat na rodičák v délce 4 let ptz nemám nárok na mateřskou? Děkuji nevím si vůbec rady…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@Cicuskaa smlouvu máš jak? Na neurčito, na dobu určitou- kdy končí?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No to já přesně ani nevím… jsem zaměstnaná od 1.10.2014 tak nevím zda mám nárok a před tím jsem byla nezaměstnaná
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cicuskaa píše:
Na neurčito
Pak tedy po narození dítěte požádej zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou. Délku si můžeš určit sama, nejdéle však do 3. narozenin dítěte. Napiš email, doporučený dopis, třeba takto
adresa firmy
Žádost o rodičovskou dovolenou
Žádám o rodičovskou dovolenou od (datum narození dítěte) do… (doplníš termín)
děkuji
podpis, datum
tvá adresa
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cicuskaa píše:
22.12.2015
Pak máš nárok na mateřskou dovolenou. O tu požádej v termínu 8-6 týdnů před termínem porodu. Vznikne ti i nárok na řádnou dovolenou, kterou můžeš čerpat mezi mateřskou a rodičovskou.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Tak nárok na Mateřskou určitě máš, musíš mít odpracováno 270 dní (počítá se i nemocenská).
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Jeee tak to jsem fakt moc ráda já myslela že nemocenská do toho nespadá… Formulář na mateřskou dostanu od gyndaře? Jak a koho mám žádat o mateřskou? Na gyndě mě na to upozorní nebo musím si to hlídat sama a pak jim to nahlásit? Hlásí se to dopředu nebo až na ní chci nastoupit? Musím to hlásit na úřady i do práce?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Cicuskaa na gyndě dostaneš formulář, o MD žádáš zaměstnavatele. Vyhovět musí
- načítám...
- Citovat
- Zmínit