Hlášení zaměstnavateli o těhotenství

75
6.7.15 22:12

Hlášení zaměstnavateli o těhotenství

Ahojky, potřebovala bych poradit. Jsem zaměstnaná jako servírka v jedné pobočce firmy, která ode mě sídlí přes půl republiky. Nevím zda mám někomu hlásit kdy budu nastupovat na rodičovskou dovolenou. Momentálně jsem na neschopence - rizik těhotenství nevím zda to ví v sídle firmy, když jsem jim odesílala pouze papíry k neschopence. Mám to nějak hlásit na firmu i to kdy porodím a že budu nastupovat na rodičák v délce 4 let ptz nemám nárok na mateřskou? Děkuji nevím si vůbec rady…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
66845
6.7.15 22:19

@Cicuskaa smlouvu máš jak? Na neurčito, na dobu určitou- kdy končí?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:21

Na neurčito

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1655
6.7.15 22:22

@Cicuskaa To snad máš nárok na mateřskou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:23

No to já přesně ani nevím… jsem zaměstnaná od 1.10.2014 tak nevím zda mám nárok a před tím jsem byla nezaměstnaná

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
6.7.15 22:25
@Cicuskaa píše:
Na neurčito

Pak tedy po narození dítěte požádej zaměstnavatele o rodičovskou dovolenou. Délku si můžeš určit sama, nejdéle však do 3. narozenin dítěte. Napiš email, doporučený dopis, třeba takto

adresa firmy

Žádost o rodičovskou dovolenou

Žádám o rodičovskou dovolenou od (datum narození dítěte) do… (doplníš termín)

děkuji

podpis, datum

tvá adresa

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
6.7.15 22:25

@Cicuskaa a kdy máš termín porodu?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:26

22.12.2015

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:27

Moc děkuju…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
6.7.15 22:28
@Cicuskaa píše:
22.12.2015

Pak máš nárok na mateřskou dovolenou. O tu požádej v termínu 8-6 týdnů před termínem porodu. Vznikne ti i nárok na řádnou dovolenou, kterou můžeš čerpat mezi mateřskou a rodičovskou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1655
6.7.15 22:29
@Cicuskaa píše:
22.12.2015

To máš nárok na mateřskou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2777
6.7.15 22:29

Tak nárok na Mateřskou určitě máš, musíš mít odpracováno 270 dní (počítá se i nemocenská).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:33

Jeee tak to jsem fakt moc ráda já myslela že nemocenská do toho nespadá… Formulář na mateřskou dostanu od gyndaře? Jak a koho mám žádat o mateřskou? Na gyndě mě na to upozorní nebo musím si to hlídat sama a pak jim to nahlásit? Hlásí se to dopředu nebo až na ní chci nastoupit? Musím to hlásit na úřady i do práce?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
75
6.7.15 22:34

Kdo mi platí mateřskou?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
66845
6.7.15 22:34

@Cicuskaa na gyndě dostaneš formulář, o MD žádáš zaměstnavatele. Vyhovět musí

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat