Hlavička, hybnost u miminka

557
15.1.20 02:06

Hlavička, hybnost u miminka

Ahoj. Prosim vas o radu, zkusenost. Mam syna, 5.1 mu byl mesic. Je to zdrave a zvedave, sikovne miminko, ale dela mi starost s hybnosti hlavicky. Porad by vsechno sledoval, hlavu uz krasne drzi i kdyz v tom zabranuju jak muzu kvuli pateri, proste kdyz vi, ze to jde tak se snazi vsechno uz sledovat. Me trapi hlavne to, ze ma oblibenejsi jednu stranu na kterou se otaci, na ktere spi, sice otoci hlavu i na druhou stranu, ale opravdu malo kdy a prakticky na ni vubec nespi, leda tak kdyz lezi na me hrudi, dobrovolne ne a kdyz ho tak dam ulehnout vzbudi se. Ma tendenci drzet tu hlavicku lehce na krivo :roll: existuje na tohle nejaky figl a domaci cviceni dokud je to v tak malem stadiu? Udajne do 6ti nedel by se to melo srovnat samo, ale jemu asi budu muset nejak pomoct. Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
785
15.1.20 07:04

Vis o tom, ze hlavicka by se mela polohovat? Kazde dite preferuje jednu stranu vic, kdyz to nechas byt, hlavicka se mu zplosti prave na te strane… Rikala mi tu uz fyzioterapeutka v porodnici. Do trech mesicu (a hlavne uplne nejvic sestinedeli) se musi hlidat a pravidelne hlavicka otacet - ja mela v postylce smotanou velkou plinku - vzdy po trech hodinach po kojeni ji prendavala na druhou stranu - samozrejme, ze kolikrat dite saboter radsi zaborilo hlavicku do te plinky - ale u mrnouska se dala jeste ve spanku natocit hlavicku na druhou stranu. Koukala jsi na tvar hlavicky pri paseni konicku? Neni uz tam zplosteni k jedne strane viditelne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2052
15.1.20 09:54

Deti koukaji po svetle a tak by mela byt postylka umistena tak, aby okno bylo v nohach nebo k hlave(aby proste svetlo nesmerovalo do postylky jen z jedne strany). Dite jsem stridave ukladala ke spanku na jeden a druhy bok. Stejne preferoval 1 stranu, tak jsem si zacla davat pozor, abych k nemu pristupovala rovnomerne z obou stran-nosila ho stejne na jedne i druhe ruce, k postylce chodila z obou stran. Srovnalo se to docela rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2842
15.1.20 11:27

@dog.s dulezite je miminko polohovat - stridat pravy a levy bok na spani. Me Dr ukazala, jak v poloze na brise s takhle malym ditetem cvicit. Mela jsem mu otacet hlavu z jedne strany na druhou a stacily k tomu 2 prsty, takze zadna velka sila! Davej ho hodne na bricho a pred ocima pohybuj hrackou tak, aby musel otacet celou hlavou a ne jen ocima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
15.1.20 12:56

@Planetka85 nema nesymetrickou hlavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
785
15.1.20 20:27

@dog.s Parada, zacni tedy polohovat, je to dulezite i pro jeho spravny psychomotoricky vyvoj… Jsem presvedcena, ze to dozenete a vse bude OK :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat