Hledám někoho, kdo umí vest daňovou evidenci
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Hledám někoho kdo umí vest daňovou evidenci
Ahoj holky je tu někdo kdo si sám vede daňovou evidenci? Začínám podnikat (mala prodejna potravin) a zvazuju jestli si zvládnu vest daňovku sama. Dekuji
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Reakce:
@Walerka
nevím jaké máš zkušenosti s účetnictvím. daňová evi. je v poho
teď je to trochu zasekané DPH + kontrolní hlášení ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Maturovala jsem z učta před desiti lety
, bavilo mně ale vše jsme dělali jen ručne do peněžního deníku, a podvojne na šibeničky
, ted bych danovku chtela delat v nejakem programu ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Dobry den…klidně Vám daňovku budu dělat…mám účetní program pohoda
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Walerka na daňovou evidenci ani účetní program nepotřebuješ, u vedení účetnictví by se to bez účetního programu asi neobešlo, ale daňová evidence je v podstatě jen evidence příjmů a výdajů a ve tvém případě evidovat sklad zboží
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Walerka píše:
Maturovala jsem z učta před desiti lety, bavilo mně ale vše jsme dělali jen ručne do peněžního deníku, a podvojne na šibeničky
, ted bych danovku chtela delat v nejakem programu
pro začátek ti stačí stáhnout demo MONEY S3 je tam omezený počet zápisů, vyzkoušej uvidíš. Pokud nebudeš plátce DPH je to jednoduché. Ráda ti poradím i s programem, ozvi se ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
No počítam že neplátcem budu cca půl roku podle obratů nynější majitelky, takže nevím jestli investovat do pohody nebo stači ten Money S3, kdybych si mela platit učetni tak se mi ten program za 4měsice stejnak vrátí ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Walerka na začátek stačí Money S3 startovací verze zdarma, jakmile už nebude stačit počet zápisů, tak se dokoupí plná verze a tím se ta demo přehraje, ale data zůstanou
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A jak se učtuje když nejsem platcem dph? mne se do toho všeho pořad plete podvojko v hlave
, když nakoupim nejake např. kancelařske potřeby hotove jak to rozučtuju do toho money s3 jen pokladna jako vydaj a co to jejich dph ja to rozučtuju podle te faktury dph zvlast ačastku zvlast nebo když nejsem platcem tak celou častku do vydej nebo jak omlouvam se ale když nejsem platcem tak jsem z toho nejaka popletena
nebo spíš takhle, když mám peněžní deník v tištěné podobě tak nemám problém ale jakmile dostanu nejaky program tak jsem v pasti
, nevim co zapsat aby se to projevilo i v dalšich knihach tak jak ma kdybych psala do penežniho deniku tak zapišu podle sloupcu a do pokladni knihy ale takhle nevim ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Walerka píše:
A jak se učtuje když nejsem platcem dph? mne se do toho všeho pořad plete podvojko v hlave, když nakoupim nejake např. kancelařske potřeby hotove jak to rozučtuju do toho money s3 jen pokladna jako vydaj a co to jejich dph ja to rozučtuju podle te faktury dph zvlast ačastku zvlast nebo když nejsem platcem tak celou častku do vydej nebo jak omlouvam se ale když nejsem platcem tak jsem z toho nejaka popletenanebo spíš takhle, když mám peněžní deník v tištěné podobě tak nemám problém ale jakmile dostanu nejaky program tak jsem v pasti
, nevim co zapsat aby se to projevilo i v dalšich knihach tak jak ma kdybych psala do penežniho deniku tak zapišu podle sloupcu a do pokladni knihy ale takhle nevim
do pokladny jako výdej a jen cena celkem…když si na začátku v agendě nastavíte, že nejste plátce DPH, tak se vám tam ani nebude řádek DPH objevovat
při zápisu do pokladny musíte ještě zvolit tu správnou předkontaci, v tomto případě provozní režie…a potom se to rovnou samo přenese do peněžního deníku…takže to tam potom bude ve sloupci pokladna - výdej, daňové výdaje - provozní režie
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
A když začnu např jako neplatce a v prubehu roku se stanu platcem tak to zase stači přenastavit a budu pokračovat jako platce? a umi to počitat celkovy obrat abych videla kdy jsem přesahla a musim byt platcem dane?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit