Hlídání dětí prarodičema

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 13:13
Hlidani dětí prarodicema

Mám dvě děti. Chodím do práce a hlídání potřebuji často, protože děti jsou často nemocné. Převážně hlídají mi rodiče. Tchyně s tchánem pořád chtějí hlídat, ptají se děti, kdy přijedou, chtějí je vzít na dovolenou… Já jsem ta špatná, která jim děti nepůjčuje. Když potřebuji nutně pohlídat, tak nemají nikdy čas. Poprosím je o hlídání, ale většinou nemůžou nebo už odpoledne jsou nachystáni, že hned odjíždí a ja je zdržuju (přijedu podle nich asi pozdě z prace). Jsou v důchodu a hlídají v průměru tak jednou za měsíc. Když jsem byla nemocná, tak pohlídali jedno dítě, ale bylo kolem toho řeči. Já bych neřešila, že nechteji hlídat, ale to, že to všem vykladaji a hlavně dětem. Mladší dítě tam pořád chce a já jsem vždy ta špatná, která mu to nedovolí. Už mám na jazyku to, že ho tam nechtějí. To prece nemůžu, ale jsem už z toho nešťastná. Kolikrát jsem už slyšela, že by pohlídali, že jsem měla zavolat, když se třeba dozví, že jsem musela vzít dítě do práce nebo skončit dřív, hlídali mi nemocní rodice… Jen o tom mluví, ale až kdyz to nehrozí. Děti pořád zvou. Já už nevím, jak to dětem vysvětlovat, že nikdy nemají čas.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Ou
Echt Kelišová 7845 příspěvků 28.04.19 13:20

1. chtít po někom aby se ti přizplsobil na poslední chvíli vyžaduje od tebe velké množstí diplomacie a následného ocenění.

2. asi bude jednodušší, když se na hlídání s tvými tchánovci bude domlouvat tvůj manžel - patrně to usnadní komunikaci oběma stranám.

3. domluvte si nějaké pravidlené hlídání - jeden večer v měsíci, nebo tak něco, ať si najdete základní rutinu.

A jinak znovu - diplomacie a ocenění z tvé strany, protože ti jaksi prarodiče prokazují dost potřebnou službu a investují do ní docela dost času a zároveň i finance na jídlo, benzín a podobně. Takže sice samozřejmě může být ta ukřivděná, která má zlou tchýni a hodnou maminku. A nebo můžeš být dospělá, přiznat si díry v komunikaci i na své straně a řešit to věcně, mile a prakticky. Respektive poprosti svého muže, aby ti s komunikací s jeho rodiči pomohl.

xjuliax
Kecalka 374 příspěvků 28.04.19 13:21

Já jsem ráda, že mi aspoň jednou za 3 měsíce pohlídá tchýně malého, když jdu na 2 hodiny ke kadeřnici. Jinak nemám nikoho nikdy kdo by hlídal. Jsou to naše děti, takže s tím asi nic neuděláš.

Bubla_Bučková
Kelišová 6743 příspěvků 28.04.19 13:22

Máte někde chybu v komunikaci :nevim:

ProfZav
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 28.04.19 13:25

Já myslím, že zakladatelů štve, že prarodiče rozhlasuji, jak oni by hrozně hlídali, La ekdyz na to má dojít, tak se vykrucuji nebo to zakladatele zneprijemnuji. A ona neví, jak to třeba vysvětlit dětem. Že babička říkala, že je vezme na dovcu, ale nemá se k tomu a ona pak vypadá, že je nechce pouštět. Znám to od kamarádky. Radu nemám. Možná zkusit, že by to opravdu domlouval jejich syn a ne ty.

e008
Závislačka 3476 příspěvků 98 inzerátů 28.04.19 13:39

Dnes casty jev. Dnesni prarodice maji moznost travit svuj volny cas ruznorode a s relativne dostatecnymi financnimi prostredky a hlidat male deti je pro spise zatez nez poteseni. Smutne. Deti jsou rodicu, ale i ti jsou jenom lide a byvaji unaveni. Me nejvic mrzi, kdyz dite chce k babicce treba spat a ona ho odmitne. Ja chtela casto spat u babicky a odmitnuti si nepamatuji. Fakt zvlastni doba.

Uživatel je onlineIjen
Ukecaná baba ;) 1819 příspěvků 28.04.19 13:43

To je presne jak moje tchyne. Ta se proste ridi heslem: Slibem nezarmoutis. Vzdycky plno napadu jak prijede, vyzvedne, pohlida, jak kdykoliv mam sbalit deti a prijet a kdyz bylo treba vyresit konkretne nejaky problem at uz nahle nebo tyden dopredu nebo nedejboze cokoliv naplanovat tak nemela cas, nebyla doma, nebrala telefon.

Prestala jsem to resit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 13:49

Mám to samé se svojí mamkou, beru to tak, že hlídat nechce, jen ráda rozhlašuje, jaká je bezva babička a úžasná maminka na pomoc. Pomoci jsme se od ní ještě nedočkali žádné, syn k ní žádný vztah nemá. Nikoho se o nic neprosíš, ale proč se vychvalují, když nic neudělali, že? Podle mě jsou to prostě výmluvy (samozřejmě nemusí být nonstop hlídací služba), ale takové to „nutně musíme zrovna teď jet nakoupit, moc nás to mrzí“ beru tak, že se tomu hlídání nebo setkání vyhýbají. Na rovinu bych jim řekla, že jestli mají o děti zájem, někdy s nimi ráda přijedeš nebo ať si dopředu klidně vyberou termín, ať se jim to hodí a není chyba na tvém pozdním příjezdu a pokud se budou i tak vykrucovat, potvrzuje to názor, že se jen rádi chlubí, ale skutek utek. :nevim:

zrcadlo
Kelišová 7466 příspěvků 28.04.19 13:50

Tak volej i s dětmi přes hlasitý odposlech, zavolej, pozdrav, vyzvi děti, ať taky pozdraví babičku a pak se zeptej, kdy by teda děti mohly přijet, jestli by se to nehodilo v termínu X nebo v termínu Y. Děti případně uslyší přímo od babičky, že se to bohužel nehodí, když řekne, že nemůže ani v termínu X a Y, tak ji vyzvi, ať teda navrhne termín Z, že se přizpůsobíte. Pokud nenavrhne, slušně se s dětmi rozlučte a nebudeš muset nic vysvětlovat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 13:57
@Ou píše:
1. chtít po někom aby se ti přizplsobil na poslední chvíli vyžaduje od tebe velké množstí diplomacie a následného ocenění.

2. asi bude jednodušší, když se na hlídání s tvými tchánovci bude domlouvat tvůj manžel - patrně to usnadní komunikaci oběma stranám.

3. domluvte si nějaké pravidlené hlídání - jeden večer v měsíci, nebo tak něco, ať si najdete základní rutinu.

A jinak znovu - diplomacie a ocenění z tvé strany, protože ti jaksi prarodiče prokazují dost potřebnou službu a investují do ní docela dost času a zároveň i finance na jídlo, benzín a podobně. Takže sice samozřejmě může být ta ukřivděná, která má zlou tchýni a hodnou maminku. A nebo můžeš být dospělá, přiznat si díry v komunikaci i na své straně a řešit to věcně, mile a prakticky. Respektive poprosti svého muže, aby ti s komunikací s jeho rodiči pomohl.

Já po nich nechci skoro žádné hlídání. Nikdy jsem nevyžadovala. Nechci po nich změnu plánu na poslední chvíli. Když jsou děti nemocné, tak jsem se třeba zeptala, jestli nechtějí někdy děti - můžou si vybrat, který den se jim to v tom týdnu hodí - jedná se třeba o 1 den z 5. Nikam nechodím (kromě práce - mám běžnou pracovní dobu), hlídání přes noc nechci, ani večer. Finance na benzím rozhodně nevynakládají - s dětma nikam nikdy nejezdí, děti, popř. dítě odvezu k nim a zase si ho vyzvednu.
Popíšu situaci: Říkají dětem, kdy přijedou, ať přijedou, že budou hrozně rádi. Jedno dítě po nemoci, druhému není moc dobře - ví to. Řeknou a co zítra - to asi nepůjdeš do školy? Kde budeš? Na to já zareaguju, že jestli chtějí, může být u nich. Pokud nechtějí, bude u druhé babičky. Dostanu seřváno, že oni na to nemají čas a najednou hrozně pospíchají a nemají čas a pak stojí hodinu venku a vybavují se se sousedem, než odjedou tam, kam strašně pospíchali. Mně to přijde opravdu dost líto. Poté hodině se vrátí a říkají jednomu dítěti, že může jet s nima, ale ví, že má jít spát - a hlavně říkají to, i když ho nechtějí vzít, ale řídí se slibem potěšíš. :( A já se to pak snažím doma vysvětlovat tak, abych nemusela na férovku říct dětem, že o ně nestojí. :,(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 13:58
@xjuliax píše:
Já jsem ráda, že mi aspoň jednou za 3 měsíce pohlídá tchýně malého, když jdu na 2 hodiny ke kadeřnici. Jinak nemám nikoho nikdy kdo by hlídal. Jsou to naše děti, takže s tím asi nic neuděláš.

Mně nevadí, že nehlídají, ale to, že strašně chtějí hlídat - pořád o tom mluví, jak děti chtějí vidět, ale nemají čas se na ně ani podívat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 14:00
@ProfZav píše:
Já myslím, že zakladatelů štve, že prarodiče rozhlasuji, jak oni by hrozně hlídali, La ekdyz na to má dojít, tak se vykrucuji nebo to zakladatele zneprijemnuji. A ona neví, jak to třeba vysvětlit dětem. Že babička říkala, že je vezme na dovcu, ale nemá se k tomu a ona pak vypadá, že je nechce pouštět. Znám to od kamarádky. Radu nemám. Možná zkusit, že by to opravdu domlouval jejich syn a ne ty.

Ano, přesně tak to je. Jejich syn to řeší tak, že chce, aby je vídali, tak naloží děti, odveze je tam a pak to schytám já, že neměli čas. To mi za to nestojí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 14:01
@e008 píše:
Dnes casty jev. Dnesni prarodice maji moznost travit svuj volny cas ruznorode a s relativne dostatecnymi financnimi prostredky a hlidat male deti je pro spise zatez nez poteseni. Smutne. Deti jsou rodicu, ale i ti jsou jenom lide a byvaji unaveni. Me nejvic mrzi, kdyz dite chce k babicce treba spat a ona ho odmitne. Ja chtela casto spat u babicky a odmitnuti si nepamatuji. Fakt zvlastni doba.

Já řeším jen dobu, kdy jsem v práci. Nemám absolutně žádný čas pro sebe. O vše se starám já. Letím z práce hned pro děti. Nákupy s dětma. Takže abych si koupila něco sobě? To neexistuje. Na to si nestěžuju. Řeším jen dobu, kdy jsem v práci a to, že se pořád nabízí a vyčítají, že hlídají málo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.04.19 14:04
@Ijen píše:
To je presne jak moje tchyne. Ta se proste ridi heslem: Slibem nezarmoutis. Vzdycky plno napadu jak prijede, vyzvedne, pohlida, jak kdykoliv mam sbalit deti a prijet a kdyz bylo treba vyresit konkretne nejaky problem at uz nahle nebo tyden dopredu nebo nedejboze cokoliv naplanovat tak nemela cas, nebyla doma, nebrala telefon.Prestala jsem to resit.

Přesně. Ale někdy jsem kvůli práci v zoufalé situaci. Nemůžu si vzít práci domu a práci z domu jsem žádnou nenašla. Kdybych byla bez práce, tak by to bylo snad ještě horší s nima, to by mi neodpustili. Celou dobu na rodičáku jsem to poslouchala, jaký je jejich syn chudák, že mě a děti živí a já nic. Já ale měla našetřeno dost, abych měla rezervu - samozřejmě jsem ji vyčerpala. Ale to neřeším. Řeším ty děti, že nevím, co jim říct.

Do-not-touch
Závislačka 4096 příspěvků 28.04.19 14:08
@Anonymní píše:
Přesně. Ale někdy jsem kvůli práci v zoufalé situaci. Nemůžu si vzít práci domu a práci z domu jsem žádnou nenašla. Kdybych byla bez práce, tak by to bylo snad ještě horší s nima, to by mi neodpustili. Celou dobu na rodičáku jsem to poslouchala, jaký je jejich syn chudák, že mě a děti živí a já nic. Já ale měla našetřeno dost, abych měla rezervu - samozřejmě jsem ji vyčerpala. Ale to neřeším. Řeším ty děti, že nevím, co jim říct.

a manzel to vidi jak?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama