A zase ty křtiny :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 14:29
A zase ty křtiny :(

Prosím anonym, není to pro mně příjemné téma..

U nás je situace - Moje matka je věřící, v kostole každou chvíli. Táta i já jsme katolíci, ale nepraktikujeme návštěvy kostela pouze vždy přetrpíme různé svátky. Manžel je ateista, nechal se i vypsat z církve. Cěkáme mimčo. S manželem jsme se dohodli, že tedy dítě nebudeme dávat křtít - necháme to na něm, jestli pokud bude starší to bude chtít, ať si řekne samo. Má matka se to dozvěděla a neskutečně se naštvala. Nejdřív vynadala tátovi, že mně jako k tomu nevedl a tohle je výsledek, nepomohlo ani to když jsem jí řekla, že to je blbost, že jsem to vždy vytrpěla jen aby byla spokojená. Pak začala klasicky křesťansky vyhrožovat - jakože aby nám ještě ten bůh nebyl dobrý, a abychom si to ještě rozmysleli jinak přijde boži trest 8o Je mi jasné, že cokoli se odteď stane mně nebo mimču špatného, tak to bude jako první komentovat, že je to boží trest za to že ho nechceme dát pokřtít… Už jsem z toho na prášky a nevím jak tohle s ní normálně řešit :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14243 příspěvků 25.04.19 14:31

Nijak. Vůbec bych se s ní o tom nebavila a jakmile o tom začne, změnila bych téma

Uživatel je onlinepikola
Generální žvanilka 20824 příspěvků 25.04.19 14:31

Nijak, je to vaše rozhodnutí

Wani
Závislačka 3423 příspěvků 25.04.19 14:32

Neřešit, prostě její řeči ignorovat.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30739 příspěvků 25.04.19 14:34

Pořád říkám že každé náboženství je vymývání mozků..
prostě se s ní o tom nebav. když bude chtít nahodit téma, říct že o tom nechceš mluvit, že zná tvé rozhodnutí, anebo přejít k jinému tématu. Případně vyslechnout, odkývat at je dušička spokojená a po odchodu vypustit druhým uchem ven.

smurfka
Vesmírná mluvilka 30739 příspěvků 25.04.19 14:34

Normálně to s ní asi nevyřešíš když je fanatická.. :nevim:
takže bud se pohádáte, nebo bude uražená..nic jiného nezbývá

Uživatel je onlineLily Evans
Ukecaná baba ;) 1588 příspěvků 25.04.19 14:40

Máma to taky řešila, že to je špatně, nekomentovala jsem, nechala jsem ji bejt, časem o tom přestala mluvit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 14:43

Tušila jsem, že to pro ní bude problém. Ale i tak jsem doufala, ze to niak rozdýchá a postaví se k tomu jako rozumná ženská. Táta z toho taky není nadšený, ale komentoval to jen klidným hlasem - no ale pokřtít by jste ho nechat mohli. Nic víc, nic míň, žádné přivolávání božího trestu ani hysterický pláč na jeho straně se nekonal. To pouze matka hned vystartovala. A už jí znám, tak vím že to bude furt vyhazovat na oči, hlavně když se něco stane nebo se budu na něco stěžovat v těhu. Tak hned tohle budu od ní jako první slyšet… :zed: To mně štve nejvíc - že místo normálního rozhovoru bude furt dokola tohle omílat. Ale je mi jasné, že kdybych jí teď povolila a nechala pokřtít, tak ta samá situace se zopakuje při prvním svatém příjmání i při birmovce. Taky by pak dělala scény do doby, než bychom dítě na tohle donutili.

Pocahonta
Kecalka 432 příspěvků 25.04.19 14:44

A mohu se zeptat, kde jste měli svatbu? Pokud ty jsi příležitostný katolík a manžel ateista…

Příspěvek upraven 25.04.19 v 14:45

smurfka
Vesmírná mluvilka 30739 příspěvků 25.04.19 14:45

Tak chyba byla o tom vůbec začínat když ještě dítě není ani naživu..takhle si mohla mít pohodové těhotenství..ted budeš mít prd, stěžování a přesvědčování :roll:

Alušáček
Závislačka 3667 příspěvků 25.04.19 14:46

Porad mamince ať si přečte bibli, i Ježíš Kristus se nechal pokřtít až ve 33letech.. V bibli není žádný pokyn ke krteni malých dětí, člověk by, si měl sám rozhodnout své víře a nechat se pokřtít z vlastního rozhodnutí.

Příspěvek upraven 25.04.19 v 14:49

Uživatel je onlineOu
Kelišová 7339 příspěvků 25.04.19 14:46

Hele - je to ideální příležitost definitivně dospět a stát se emočně nezávislou na své matce. Dost to pomáhá právě v tom, abyste po poprodu byly schopné fungovat spíš jako rovnocené bytosti a ty si nezklouzávala do role poslušné holčičky, která tě bude jen frustrovat.

Nesnaž se učinit svou matku šŤastnou, ale snaž se najít sama v sobě sílu, aby tě moc nezraňovala, i když to nejspíš bude zkoušet, aby ses podvolila její vůli.

Plus hledej oporu ve svém manželovi - jednak je to zjevně téma, které pro něj je důležité a především potřebuješ upevnit vazby ve své nové rodině, nedat to co je důležité pro tvého muže do pozadí pro to, co je důležité pro tvou matku.

je to dost těžké, ale pokud se ti to podaří, tak to ponese do budoucna slušné ovoce v podobě hodnotnějšího vztahu s tvojí mámou a tvého stabilnějšího sebevědomí.

Zkus se mrknout na koncept nenásilné komunikace - je to způsob, jak se bránit před manipulací a zároveň být schopen hovořit o svých potřebách a naplňovat je, bez toho aby to okolí bralo jako útok. Neříkám že to zabere na 100 % a hned, ale může to spoustu věcí docela usnadni. Uričtě to pomůže až pak budeš kojící, nevyspalá a unavená a budeš se potřebovat s manželem domlouvat.

https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

případně zkus mrknout na tuhle knihu, ta sice není praktická, ale může ti pomoci si pár věcí srovnat a netrápit se jimi příliš.

https://obchod.portal.cz/…h-a-dcerach/

Pokud bys to chtěla hodně poeticky tak pak to řeší tahle knížka
 https://www.kosmas.cz/…ery-hledaji/

Příspěvek upraven 25.04.19 v 14:49

inkakřivák
Neúnavná pisatelka 18820 příspěvků 25.04.19 14:47

Neřeš, udělej si to po svém.

Šarlota4
Extra třída :D 11131 příspěvků 25.04.19 14:49

Vubec bych se o tom s ní nebavila a pokud by začala, tak jí rázně utnula. Vy jste rodiče dítěte, vy rozhodujete. O co by to dítě jako mělo přijít jako nepokřtěné? Jednoduše o nic.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.04.19 14:51

@Pocahonta
Pouze na úřadě - jen manžel, já, rodiče a dva svědci. I tohle pro ní již bylo hodně, a půl roku se na to zlobila. Protože čekala mega svadbu o 120 lidech v kostole. Pro mně na ty křtiny byl poslední hřebík i to, že když chodila po známých na návštěvách a říkala že bude jen malá svadba, tak všude každému bez našeho vědomí slibovala, že to nevadí, že si pak budeme dělat velké křtiny. Když jsem jí s tým konfrontovala, že proč tohle říká když s manželem jsme s ní nikdy na téma křtiny nemluvili a navíc na tohle ani nemáme peníze, tak se urazila. Takže ve výsledku já už ani žádné křtiny, ani malé nechci, i když předtým jsme měla neutrální postoj k těm malým, protože mi to celé hodně znechutila. Když jsme se s manželem o tom bavili došli jsme k tomu, že to necháme na dětěch - ať si řeknout jestli je chtějí, když budou starší.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama