Hnisání zarostlého nehtu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.04.19 13:48
Hnisání zarostlého nehtu

Už dlouho trpím na zarostlý nehet na palci na noze. Ale teď jsem si nějak špatně zastřihla nehet a palec mi lehce natekl a začal hnisat. Šíleně to bolí, nemůžu se toho ani dotknout a při chůzi venku když mám obuté boty je to taky utrpení. Stačí mazat nějakou masti a odezní to samo za pár dní? Nebo s tím někam zajít? Děkuji za odpovědi.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Echt Kelišová 9509 příspěvků 12.04.19 13:54

Na chirurgii nebo na pedikuru, nejlepší je to vyriznout a vyčistit. Můžeš tam zkusit dát třeba višnák, vytahuje zánět, ale jestli je to už rozjeté nemusí to pomoct.

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.04.19 13:55

Bohužel, mast nepomůže. Můžeš tomu zkusit pomoct lepením, a zároveň desinfikovat betadinou nebo propolisem, zkrátka nějakým desinfekčním roztokem, ne mastí. Zde je to moc hezky vysvětleno:
 https://sites.google.com/…tajicinehet/

A nebo se vypravit na chirurgii. Řešila jsem to už několikrát s dcerou, má k tomu dispozice. Párkrát to lepení pomohlo a nemuseli jí to řezat. Naposledy, bohužel musela na chirurgický zákrok v lokální anestezii.

Lynette
Echt Kelišová 8456 příspěvků 12.04.19 13:57

Je potřeba to pořádně vyčistit. Zarostlý nehet vystřihnout, důkladně zkontrolovat ranu že v ji není kousek nehtu. Udělat to důkladně i přes krev a bolest. Pak si dát nohu do co nejteplejší vody na 15 minut a pak osušit, vymáčknout hnis a nabrání dát silnější vrstvu černé masti, obvazat a nechat v klidu. Pokud by to hnisalo víc, víc to otekalo tak jít k doktorovi.

Lynette
Echt Kelišová 8456 příspěvků 12.04.19 14:01

@Freesia mně zarůstá nehet celý život - když to vystřihnete hned jak to začne bolet tak se nemusí chodit k doktorovi. Je fajn to dobře vystřihnout ještě než to začne hnisat.

blumen
Hvězda diskuse 48465 příspěvků 12.04.19 14:05

Bud chirurgie nebo jeste zkuste tohle, mne to pomohlo. Nakapat na to peroxid vodiku (strasne to stipe, a pod ten val na noc nacpat kousek vaty. Pak rano na to kapnout zase peroxid a opatrne vyndat vatu. Parkrat opakovat nebo vatu vymenit a davat i pres den. Zacne to odstavat. Pak se da pekne obstrihnout ten nehet. A pak na to kapat cajovnikovy okej a ono se to zahoji. Odzkouseno vicekrat, funguje to

Freesia
Kecalka 383 příspěvků 12.04.19 14:14

@Lynette souhlasím, že je lepší to podchytit v začátku. Konzervativní léčba lepením pomáhá, i když to začíná mírně hnisat. Ne každý má na to čistit si zarostlý nehet sám a navíc hrozí, že se do rány zanese ještě infekce. Párkrát jsem to dceři lepením „rozehnala“ bez chirurgie. Nehet, když nemá místo, kam růst, prorazí nehtové lůžko a už to jede. Tím lepením se nehtové lůžko odtáhne a je šance na rychlejší zhojení i bez sebetrýznění. :D

Lenicka133
Povídálka 12 příspěvků 12.04.19 14:24

Mám osobní zkušenost.

Běž s tím co nejdříve na chirurgii, konzervativní terapie nestačí. Dají ti něco na zklidnění zánětu a později to vyřeší chirurgicky. Píchnutí anestetika bolí, pak už nic necítíš. Později si někde zařiď plastiku nehtového lůžka. :)

Průzkumník
Závislačka 2592 příspěvků 12.04.19 14:26
@Kriss Tina píše:
Na chirurgii nebo na pedikuru, nejlepší je to vyriznout a vyčistit. Můžeš tam zkusit dát třeba višnák, vytahuje zánět, ale jestli je to už rozjeté nemusí to pomoct.

Přesně. Chyrda, injekce, fik, obvaz a tradá… :mrgreen:

I TeaTree olej pomůže. ;-)

Vercsi148
Kecalka 305 příspěvků 12.04.19 14:27

Co pomáhá, v začátku určitě, je černá mast, teď jsem ji kupovala jako Ichtoxyl. Vytáhne jakoby ten hnis…
Ale nevím jak moc to máš… Nejlepší je pak chirurgie…

Havlova
Zasloužilá kecalka 650 příspěvků 12.04.19 15:12

Dcera má velmi dobrou zkušenost s nehtovými rovnátky. Nehty jí zarůstaly několik let. Pak nosila necelý rok nehtová rovnátka a musím zaklepat, od té doby už rok nic.

Azeretereza
Závislačka 2671 příspěvků 12.04.19 15:21

Taky se mi to jednou stalo, mazala jsem to černou mastí, ulevilo to na chvíli, ale pak to začalo hnisat, tak jsem valila na chiru. Tam mi to strhli, vyčistili, pár dní to bolelo, a dodneška mám klid. Už je to tak pět let, možná víc. Ani ten nehet nezarůstá. Takže jo, šla bych na chirurgii. Jakmile to hnisa, nejspíš to svépomocí nevyřešíš.

t-jani
Neúnavná pisatelka 15927 příspěvků 12.04.19 16:05

Pokud nejsi sama sobě řezníkem, tak radím šikovného chirurga. Většinou nastrihnou nehet na boku a vytrhnou z lůžka.. ránu vyčistí. U nás pak převaz spočíval v dezinfekci Betadine, Branouvidon mast nebo Bactroban a sterilně kryt. U malého jsem v počátku zánětu dávala netřesk ze skalky :mrgreen: a Tea tree olej.

Sýkorka-x
Povídálka 19 příspěvků 12.04.19 17:58

Ahoj, taky se mi to občas stane :-). Někdy to boli hooodne, že se toho nejde ani dotknout. Nebo v noci spat. Vyhnisa to samo. Pro urychlení lze použít černou mast neboli Ichtoxyl. Volne prodejna. Pozor na ušpinění prádla, nejlépe použít náplast a možná ještě něco. Když už to tolik nebolí, dát se hnis opatrne vymáčknout. Pak tam naroste nova kuze a zahojí se to.

Lynette
Echt Kelišová 8456 příspěvků 12.04.19 22:53

Já teda myslím že je lepší zatnout zuby a vyřešit to sám. Nehet jsem nechala jednou zarůst moc - jak to hodně oteče už se tam fakt špatně těma nuzkama člověk dostane. Nakonec jsem sla k doktorovi a ten nehet strhnul. Když nehet dorostl zarůstal dál. Neřešit to sama vystřihováním, tak mi strhávají nehet furt dokola.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama