HO, OČR, karanténa - kolik toho doma sníte?

9493
25.3.20 22:08

HO, OČR, karanténa - kolik toho doma sníte?

Je tu ještě někdo, koho s režimem „home office / OČR / karanténa“ překvapilo, kolik se toho doma s prominutím „sežere“?
Já mám 2 malé děti (4 a 6 let), a když píšu malé, tak myslím opravdu malé (šestiletý váží 16kg, čtyřletá asi 14,5). Dneska ta moje malá zlatíčka dohromady snědla: 500g bílého jogurtu, 450g kefírového mléka, 4 plátky Knuspi kukuřičného chleba, čtvrt tvarohové bábovky, 3 celé salátové okurky (fakt velké, to jsem jim krájela, když pořád loudily, ale netušila jsem, že sní 3 8o ), 250g cherry rajčat, 3 velká jablka, 1 kiwi, pytel nesolených kukuřičných křupek, 200g sýrových nití, tagliatelle s 300g lososa, hovězí vývar s nudlemi a spoustou masa, hrst nesolených kešu oříšků, čokoládové šišky ještě ze stromečku, čaj s medem a citrónem (snad jsem na nic nezapomněla). Já vůbec nechápu, jak se to do nich vejde, syn měl večer úplně propadlé břicho, kam to proboha naskládaly?
V pondělí jsem byla nakupovat a doufala, že to máme na týden, ale tímto tempem ani omylem.
Manžel taky pořád chodí a ujídá a ujídá… no a já bohužel taky. Jako já se z toho nijak nehroutím, jsem docela ráda, že děti snědly tolik zeleniny i ovoce, ale překvapuje mě to. Přijde mi, že o víkendech se toho nikdy doma tolik nesnědlo (je teda pravda, že jsme taky měli spoustu programu mimo domov).
Asi během toho nouzového stavu projíme majlant, tak snad ti moji prckové alespoň pořádně vyrostou (chtěla bych, aby šel syn do 1. třídy alespoň s těmi 18kg :mrgreen: )
Co vy, taky jste překvapení tou spotřebou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16074
25.3.20 22:11

Jo taky snime vic nez obvykle, ale ono to je tim, ze clovek tim jidlem zabiji nudu :D kdyz sme venku, nebo se i doma zabavime, tak nejak neni na nejake velké jídlo cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14584
25.3.20 22:14

V podobné sestavě žereme jako malej zájezd… :roll: Je to děs, v pátek jsem přijela domů se třema velkejma taškama narvanýma jídlem a dneska jsem vyrazila zase.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9493
25.3.20 22:23
@Janli píše:
V podobné sestavě žereme jako malej zájezd… :roll: Je to děs, v pátek jsem přijela domů se třema velkejma taškama narvanýma jídlem a dneska jsem vyrazila zase.

Já fakt měla představu nákupu tak 1× za 7-10 dnů, ale ta spotřeba zeleniny i mléčných výrobků je obrovská a potřebovali bychom americkou lednici, abych tam narvala všechno na tolik dnů (asi si o ni napíšu Ježíškovi, pro případ, že příští rok zase někdo vypustí breberky). „Malej zájezd“ je trefné označení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48728
25.3.20 22:31

Vari se vic. To je pravda. Varim ob den vetsinou. Dneska jsem delala na obed kotel vyvaru, je to 10 l hrnec, nebyl teda uplne plny a vecer jsem zjistila, ze pulka je pryc.
Maji ted velkou spotrebu vajec. Vyhlizim kazdy druhy tyden prodejce, ktery vozi plata vajicek. Ze decka miluji vajicka na sunce. Takze to je ted nejcastejsi snidane. Nekdy vanocka. Bezne sni hodne ovoce a zeleniny. Vsichni milujeme mrazene maliny (zmrzle), takze to my mame strasnou spotrebu vecer u tv misto bramburek.
Jogurtu taky sni. Ale nijak to nesleduji. Uvareno maji a v lednici se obslouzi samostatne.
Mi blbne trouba. Jedou asi dva programy. Takze vcera a dnes jsem jim po sobe na program turbo grill delala pizzu na obed. Nejdou mi bezne programy, tak nemuzu momentalne upect buchtu nebo babovku na snidani.
Nastesti presne reknou, ktere jidlo chteji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9493
25.3.20 22:41

@Kelsey Já bych to taky nesledovala, ale tím, že se fakt snažíme dodržovat opatření a pokud možno nechodit do krámu, tak mě dnes opravdu zarazilo, co všechno jsme od pondělního rána (kdy jsem byla nakupovat) sežrali. Manžel říkal, že s tou zeleninou do dalšího týdne nevydržíme, ale já mám chuť to fakt vydržet a nejít dřív než příští týden, máme ještě 2 pytle mrkve, tak si říkám, že udělám mrkev s jablkem nebo mrkev s kysaným zelím a holt si všichni zvyknou, že nemusí být každý den takový výběr.
V běžném režimu fakt spotřebujeme za týden tak čtvrtinu toho, co teď. A to mi přišlo, že děti platí za jídlo ve školce docela dost, ale optikou tohoto týdne ani omylem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48728
25.3.20 22:42

Nase prostredni je druhacka a ma stridave 19,5-20 kg. Je nejdrobnejsi kousek ve tride. Bracha odkladovy predskolak je stejne veliky. Takze ja jsem rada, kdyby se trosku popravila. Ona je hodne svalnata, jak ma sportovni krouzky, ale je drobna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9493
25.3.20 22:47
@Kelsey píše:
Nase prostredni je druhacka a ma stridave 19,5-20 kg. Je nejdrobnejsi kousek ve tride. Bracha odkladovy predskolak je stejne veliky. Takze ja jsem rada, kdyby se trosku popravila. Ona je hodne svalnata, jak ma sportovni krouzky, ale je drobna.

Já to právě taky beru tak, že alespoň ty děti trochu vykrmím (syn už v poměru výška-váha utekl z grafu a je hrozný hubeňour, myslím, že kdyby pediatr viděl, co všechno dneska snědl, tak by ho kleplo :mrgreen:, nedávno mu dělal krevní testy a byl hrozně překvapený jak hodně má železa, tak jsem mu říkala, že zbouchá 200g steak a do vývaru chce neustále přidávat maso, takže železo mu fakt nemá z čeho chybět, doktor koukal hodně nedůvěřivě).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23789
25.3.20 22:54

U nás se taky hrozně „žere“. Dneska jsem udělala tříkilovou hlávku zelí, zadělávaného, s anglickou a brambory a zbyla tam jedna porce. Zítra bude bitka.
Jsme 2 dospělí, já a syn a jedno děcko, to jí nejvíc 8)
Taky jsem měla v plánu nákup jednou týdně, ale syn chodí nakupovat obden.
Nepeču, neumím to, zkoušela jsem tortily a nic moc.
Nejvíc se sní zeleniny a ovoce. Mrkev, celer, petržel, papriky, rajčata, červená řepa, jablka, banány, včera jahody, ať je změna. No a to zelí, hlávka za 70,– 8o
Každý den dělám pomazánku, ať se nejí uzeniny, vařím polívky…
Dokonce si děcka daly i marmeládu, dřív byla jedna na rok, teď padne jedna týdně, ať se nekupují sladkosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48728
25.3.20 23:01

A ta mrkev je u nas stejne. Ve ctvrtek jsem brala 3 kg ve meste. Baleno po kilu. Delal se velky nakup. A dnes jsem do vyvaru otvirala posledni sacek. V nedeli jsem delala uzenou polevku. Takze tam se dava dost.
Deti si na mrkev chodi a libovolne ohlodavaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9493
25.3.20 23:04

@laducha U nás právě zelenina a ovoce nikdy nefrčela ve velkém tak moc jako teď, když je to to jediné, kvůli čemu se do toho krámu musí jít (teda nemusí, ale strávit to doma na moučných výrobcích a těstovinách fakt nechceme) Od pondělí 2 ledové saláty, 5 salátových okurek, 2 vaničky rajčat, 3 velké papriky, 4 cukety, kilo mražených zelených fazolek, půl velkého pytle jablek, trs banánů, zelenina do polévky… Nějak budu muset přehodnotit nákupy, akorát to fakt nemám kam dát (v bytě nemám nějaké čisté chladné místo, kde by mi to vydrželo, a do ledničky, kde je zase plato vajec a tuna jogurtů a sýrů, kefírů, tvarohů apod. se to prostě nevejde).
No jsem ráda, že v tom nejsem sama, když jsem to jmenovala manželovi, tak taky nevěřícně kroutil hlavou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
25.3.20 23:06

No sežereme toho strašně. :zed: Víc k tomu nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13291
25.3.20 23:09

@zrcadlo To mám úplně stejný s tou zeleninou. Není kde skladovat a do obchodu se pro čerstvou musí…
Jo a ještě jsme zvyklí na čerstvé mléko, tam máme spotřebu tak 8 litrů na 4 dny, takže víc krabic se mi do lednice opravdu nevejde. A to trvanlivý je taaaak hnusný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23789
25.3.20 23:11

@zrcadlo Zapomněla jsem na salátovky, to taky padne minimálně jedna denně.
Dcera miluje lečo, dušenou mrkev, včera byly špagety s masovou směsí a tam taky přidávám kořenovou zeleninu.
Sníme i hodně luštěnin, zahušťuju červenou čočkou.
Dost jsme si oblíbili kuskus, kvůli rychlému vaření, tam taky valím zeleninu, třeba hodně cibule a kapii.
Bydlím v bytě, kde není ani spižírna ani sklep, jen komora na patře, kde je teplo a nic tam nevydrží, moc zásob dělat nemůžu.
Cibuli taky nestačíme kupovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9493
25.3.20 23:17
@MartinaIrena píše:
@zrcadlo To mám úplně stejný s tou zeleninou. Není kde skladovat a do obchodu se pro čerstvou musí…
Jo a ještě jsme zvyklí na čerstvé mléko, tam máme spotřebu tak 8 litrů na 4 dny, takže víc krabic se mi do lednice opravdu nevejde. A to trvanlivý je taaaak hnusný.

Jo, mléko taky, mám tu sice pár krabic trvanlivého, ale jen jako záložní, jinak jsme taky zmlsaní a kupujeme plnotučné čerstvé. V pondělí ráno jsem vybalila z tašek mlíko, kefíry, jogurty, smetany, tvarohy, sýry a začala jsem hrát ledničkový tetris, abych to tam všechno poskládala…
Manžel na mě teď volal, že si tu hledám alibi pro koupi té americké lednice, no kdoví :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama