Hodně ostré hádky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 18:20
Hodně ostré hádky

Ahoj, devcata, cejtim se mizerne… Mne i partnerovi je pres tricet, zijeme spolu, deti nemame. Posledni dobou nemuzu rozdychat, ze moje „NE“ partner nerespektuje. Deje se to dlouho a já uz to nedavam. Vcera probehla hodne vyhrocena scena… Pred nekolika dny se k nam partnerova maminka (mila zenska, vztah s ni problem neni) chtela „pozvat“ na navstevu. Ja rekla, ze se mi to tento vikend absolutne nehodi. Mam tvurci povolani, a prave probihajici dny jsou výjimečně narocny, nestiham, nemuzu se soustredit a terminy tlacej. Vsechno mam rozplanovany a stejne to tak tak stihnu. Tak jsem rekla, nechme to na pozdeji, az bude klid. Ona ale zavolala partnerovi, ze se stavi na kafe a on opet nerespektoval moje prani a rekl ji, ze ok. Kdyz zavesil, predvedla sem scenu, na kterou nejsem vubec pysna, ale jsem pod takovym tlakem, ze jsem to proste nezvladla. Kricela jsem, proc mi to dela, jestli to dela naschval, kdyz ho pozadam (mnohokrat v techto dnech a slusne), ze navsteva se mi vubec nehodi, vytocila jsem se uplne do bela, rekla jsem, ze na to na vsechno uz se*u (pardon) a rozbila jsem vzteky hrnecek. Jasne, ze se za to stydim, ale ja uz vazne nemuzu. No, pak se vytocil on, ze sem hrozna, ze si mam zalizt do obyvaku, ze si jeho a navstevy nemam vsimat a nevylejzat a soustredit se. Coz ovsem proste nejde stejne snadno, kdyz mate tchyni (i kdyz hodnou) v kuchyni, jako kdyz jste doma sami. Takze zacal rvat i on, bušil do veci a pak se urazil a zmizel. Krasny. Co tomu rikate? hm :-(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

Aotearoa
Závislačka 4735 příspěvků 29.01.17 18:26

Ze si pozval navstevu on a prostě bych si zalezla a delala si svoje. Snad to tchyne pochopi, kdyz je tak hodna.
K te hadce nevím co říct, neznám to. Holt se nekdy člověk vytočí no.

arinecka
Kelišová 5145 příspěvků 29.01.17 18:28

Ty jsi jí řekla že se ti to bohužel nehodí a necháte to na jindy, on jí návštěvu odkýval, ok tak bych je nechala ať si dají to kafe spolu a dělala si prostě to kvůli čemu jsem návštěvu odmítla :nevim: zbytečná hádka.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 18:29

@Aotearoa Kez bych byla schopna to tak v klidu prechazet. Stalo se asi po stopadesaty, ze takhle odignoroval moje potreby :( Navic jsem ji pozval hodinu pred terminem, kdy jsem mela mit neco hotove a nestihala jsem. Strasne me to nastvalo, zoufalstvi, casovej press a frustrace. Preju ti, abys takovy hadky nikdy nepoznala :kytka: Zakladatelka

Aotearoa
Závislačka 4735 příspěvků 29.01.17 18:32
@Anonymní píše:
@Aotearoa Kez bych byla schopna to tak v klidu prechazet. Stalo se asi po stopadesaty, ze takhle odignoroval moje potreby :( Navic jsem ji pozval hodinu pred terminem, kdy jsem mela mit neco hotove a nestihala jsem. Strasne me to nastvalo, zoufalstvi, casovej press a frustrace. Preju ti, abys takovy hadky nikdy nepoznala :kytka: Zakladatelka

Samozřejmě od nej je to bezohledné. Taky by me to naštvalo. Co s tim ale neporadim. Mozna si v klidu promluvit, proc te nerespektuje.

nostress
Extra třída :D 13565 příspěvků 29.01.17 18:39

Chápu tě, i když si myslím, že jsi zbytečně plýtvala energií, kterou jsi mohla využít daleko smysluplněji. Nauč se jednat asertivně. Příště v klidu řekni, sorry, mám to teď hodně napnuté v práci, nestíhám, ale jestli vám nebude vadit, že se vám nemůžu věnovat, tak si dáte kávu s manželem. A s klidem si odejdi do obýváku, dej si třeba sluchátka na uši, a dělej si svoji práci jako obvykle. A uvidíš sama, že si to návštěva buď uvědomí, nebo si zvyknou, že kolem nich neskáčeš, a za čas to už nikomu ani nepřijde. ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 18:40

Nejhorsi je, ze jedna hadka se muze vysvetlit, ale ja nevim, co s tim jeho postojem, ze moje „ne“ pro nej znamena „ona rika ne, ale ja rozhodnu, jak to bude“. Dlouhodobe je to problem, kterej vede ve vypjatych situaci k tomu, ze to nevydrzim a ze zoufalstvi udelam scenu, ktera nic neresi. Co ale tohle vyresi? Snazim se byt jednoznacna, primocara, chapu, ze chlapi naznakum nerozumi, tak rikam veci narovinu. Jenze to nestaci a stejne si udela svoje. Ted babo rad :-( Zakladatelka

Uživatel je onlineMalaga
Generální žvanilka 24835 příspěvků 29.01.17 18:42

Jako každýmu občas bouchnou kamna…ale tohle mi přijde zbytečné…prostě si domů (je to i jeho doma ne?) pozval svojí mámu…ty ses toho nemusela účastnit…
Prostě ses vztekla, že nebylo po tvém…
A změnilo se něco? Šlo ti to míň nebo ti rychleji utíkal čas?
Možná to nevidím správně, neznám to…nerozbíjíme nádobí ani po sobě neřveme (já zase místo hádání se, mlčím, což asi taky není dobrý model…ale vždycky mám pak perfektně srovnané skříně ;) )

nostress
Extra třída :D 13565 příspěvků 29.01.17 18:44
@Anonymní píše:
Nejhorsi je, ze jedna hadka se muze vysvetlit, ale ja nevim, co s tim jeho postojem, ze moje „ne“ pro nej znamena „ona rika ne, ale ja rozhodnu, jak to bude“. Dlouhodobe je to problem, kterej vede ve vypjatych situaci k tomu, ze to nevydrzim a ze zoufalstvi udelam scenu, ktera nic neresi. Co ale tohle vyresi? Snazim se byt jednoznacna, primocara, chapu, ze chlapi naznakum nerozumi, tak rikam veci narovinu. Jenze to nestaci a stejne si udela svoje. Ted babo rad :-( Zakladatelka

Pak je to otázka vzájemného respektu. Pokud mu řekneš NE, nezlob se, a on to nebude repsektovat, pak se taky zařiď podle sebe. V klidu mu to pokaždé vysvětli, že ty ho respektuješ, a to samé očekáváš od něj. Jste rovnocenni partneři, tedy musí brát vážně všechno, co mu říkáš.

Kobea 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.01.17 18:48

Každý soudný člověk by měl pochopit, že když mám pracovní záležitosti, tak je musím vyřídit. Na návštěvu bych se vykašlala a dělala bych si své. Problém ale bude, pokud Tě ta návštěva bude rušit.

Aneta.Berg
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 29.01.17 18:51
@Anonymní píše:

Pohled z venku: Tohle není o respektu. Tohle je hra o moc. Chtěla bys jí nad ním mít víc, frustruje tě, že jí nemáš a to tě vnitřně točí, protože si to tak úplně neuvědomuješ. Jako vnitřní nejistota to na mě působí…

terinka4444
Hvězda diskuse 68374 příspěvků 29.01.17 18:51

No, že jsi skutečně hysterická, jako neovládat se natolik, že rozbíjíš nádobí? To je hodně silná káva. Tobě se návštěva nehodí, tak se máš zavřít do obýváku, říct pardon, fakt nestíhám, mám hrozně práce, zavřu se a hotovo. On ať si se svou mamkou dělá co chce, proč by si jako nemohl vzít návštěvu, vlastní mámu, do kuchyně? Hrozný, nedivím se, že se urazil, až přijde měla by ses dost rychle a pořádně omluvit. A začít trochu pracovat na sebeovládání. A dát si hořčík, ten taky pomáhá.

terinka4444
Hvězda diskuse 68374 příspěvků 29.01.17 18:55
@Anonymní píše:

jenže co to je, že ty řekneš ne, na co mu říkáš ne? C to znamená to ne? V jakých situacích. protože třeba v této situaci mu nemáš co říkat ne. Prostě mám práci, nemůžu a nebudu se vám věnovat, zalezu si do pokoje a pracuju. Nebo on po tobě požadoval, abys přestala pracovat věnovala se jeho mámě? Pokud ne, proč by jí nemohl mít na návštěvě, když pracuješ? Já bych si taky udělala svoje, kdyby máma zavolala, že chce přijít na návštěvu, řeknu jí jasně, jen manžel si zaleze, má práci, pokecáme spolu. Kdyby na mě kvůli tomu měl ječet nebo říkat ne, to bych asi čučela.

Sany80s
Kelišová 6617 příspěvků 29.01.17 18:56

Nevím, partner by si toto nikdy nedovolil.
Sice je to i jeho dům, ale on si může pokecat na kafi jinde. ty jinde pracovat nemůžeš.
Já bych mu asi v klidu řekla, že jsme se na něčem domluvili a z jakého důvodu mě on nerespektuje.
Na tuto konkrétní situaci bych reagovala tak, že bych tchyni při příchodu vysvětlila, že jsem partnerovi řekla, že se mi to nehodí a on mě nerespektoval a že tedy žádám ji, ať jdou na kávu někam jinam nebo přijde jindy, kdy se mi to bude hodit.
předpokládám, že by partner řádil, ale asi by to byla určitá lekce, pokud by opravdu odešla.

vilda1
Kecalka 364 příspěvků 29.01.17 19:00

No pozvat si vlastní mámu na kafe??? Co si to dovoluje? Nevím jak s takovým můžeš být. Už si představuju tu diskuzi pokud by byla obráceně: Manžel mě zakazuje pozvat si svojí mámu do kuchyně na kafe :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Arichteva po vyřazení: Úleva! Zápřah ve StarDance ovlivnil i můj vztah s manželem

Tohle vyřazení pro ni bylo pekelně hořké. V první části semifinálového večera... číst dále >

Konec pohádky u Petra Vojnara: Moderátora opustila matka jeho syna

Když se moderátor Petr Vojnar na konci září na Facebooku podělil o informaci,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sezonní afektivní porucha: 3 věci, které byste o ní měli vědět

Úbytek slunečního svitu a chladné počasí může u některých lidí vyvolat... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >