Hodně vysoké dcery

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.09.18 10:59
Hodně vysoké dcery

Mám dvě holky ve věku 6,5 a 4 let. Starší měří ve svém věku 138 cm a mladší má 119. Obě dvě vypadají starší než jsou. Starší dceru jsem přihlásila do basketbalu a plánuju v 6 letech zapsat i mladší. Přesto mám ale strach aby nebyly vysoké až moc. Rostou po otci- měří 208 cm a i jeho rodina je hodně vysoká, ženy mají některé i ke 2 metrům. Ani já nejsem zrovna malá- mám 180. Otázka je: řešil tu někdo umělé ukončení růstu/ vyvolání puberty? Jestli ano tak bych byla moc ráda za zkušenosti. Holky jsou jinak zdravé- starší dcera je sportovní hvězda a mladší je taky šikovná. Nemají žádné problémy, nebolí je záda, nic. Řešil tu někdo něco podobného? Zařadím to do tématu školák protože starší dcera už do školy chodí

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2039 příspěvků 28.09.18 11:04

Já myslím, že s vaší výškou se to dalo předpokládat. O umělém vyvolání puberty jsem zatím neslyšela a asi bych se toho i bála :think:

sladke-mameni
Ukecaná baba ;) 1763 příspěvků 28.09.18 11:07

Umělé vyvolání puberty? To bys opravdu riskovala jen kvůli výšce? 8o

Detsa
Extra třída :D 11002 příspěvků 28.09.18 11:12

Však jste oba vysoký, tak to zřejmě převzaly holky. Proč jim vyvolávat takové silenosti ? 8o :nevim: Jednak nevíš, jak budou vysoké ve výsledku a jestli budou mít 180 cm, tak to neni taky tak hrozne. Jen by nemely šanci u prcku jako sem já :kytka:

Jak je ten vzorec obecny - (výška matky + výška otce) /2 a pak odečíst -7 pro holky.
Nicméně na me ten vzorec třeba vůbec nesedí

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8787 příspěvků 28.09.18 11:19

Však děti jsou průměrem rodičů, manžel má 202cm a syn 23 měsíců je stejně vysoký jako 30 měsíční dvojčata od manželovy sestřenice, celkově je dost velký mezi dětmi podobně starými, ale abych řešila jestli bude mít 200cm po tátovi nebo 185cm mě fakt nikdy nenapadlo a už vůbec ne něco vyvolávat uměle. :nevim:

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25244 příspěvků 28.09.18 11:25
@Kristyna.Vechto­va píše:
Však děti jsou průměrem rodičů, manžel má 202cm a syn 23 měsíců je stejně vysoký jako 30 měsíční dvojčata od manželovy sestřenice, celkově je dost velký mezi dětmi podobně starými, ale abych řešila jestli bude mít 200cm po tátovi nebo 185cm mě fakt nikdy nenapadlo a už vůbec ne něco vyvolávat uměle. :nevim:

No mozna te to nenspadlo, protoze mas kluka, co myslis?

Ono byt zenska a mit treba 190 cm, nohu 44, to neni zadne terno. Zdravotne to bude taky na…

Minuly tyden tu byla diskuze opacna. Ona 150 cm, on asi 163, dite velmi male.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8787 příspěvků 28.09.18 11:35

@jenny.fields noo čoveče jsme tři ségry já 158cm, 22 letá 180cm +/- a 11 letá už bude vyšší než já a ani jedna nemáme žádné potíže, a v čem je rozdíl že jako kluk může mít 2 metry a holka ne? Já v tom teda rozdíl nevidím :nevim:

Emimin7
Echt Kelišová 9362 příspěvků 28.09.18 11:39

Proc je to problem? Tak budou vysoke, no. :nevim:

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 28.09.18 11:45

No tak budou holt vysoke. Každý je nějaký. Nedělala bych z toho vědu, naopak to muže byt leckdy i přednost (viz ten basket). Rozhodne bych to před holkama nepropirala jako něco strašného, cemu by bylo dobre zabránit, ať jim neutluces sebevědomí a neodnesou si z toho do života mindrák. Hormony bych je necpala.

five5
Kecalka 201 příspěvků 28.09.18 11:46

@Kristyna.Vechto­va Nevidíš rozdíl? :lol: 8o
Tak chlap 2 metry, ještě ok, jo je vysoký, ale nevidím v tom nějaký problém, ale žena 2 metry není problém? Možná kdyby si měla dceru co má předpoklady mít ke dvou metrům nebo ty sama je měla, už bys to jako problém viděla. :roll:

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 28.09.18 11:49

@five5 ale kolik nakonec budou mít se neví, mají předpoklady být vysoké, ale ten růst se může zastavit a můžou mít třeba 175 - 178, což už není nic hrozného..

umělé vyvolání puberty má dle me víc negativ než pozitiv a rozhodně bych to nedělala kvůli tomu, že může mít holka 180 cm nebo o něco víc, neříkám kdyby měla mít 220 cm a šlo tak ozdraví, tam pak se ty rozdíly stírají, ale jen kvůli tomu, že budou možná vyšší? ale to už je spíš na diskuzi pro lékaře co doporučí..

w: pokud jsou holky šikovné a jsou zapsané v basketbalu, je pro ně dobré, že budou vyšší :) určitě tam najdou i vyšší holky a hlavně, myslíte, že u těch ostatních někdo řešil nějaké umělé zastavování růstu a nástup dřívější puberty, ne, prostě mám vysoké dcery, dámje na basketbal.

Příspěvek upraven 28.09.18 v 11:51

Agneth
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 28.09.18 11:49

@jenny.fields Proc by to melo byt zdravotne na …? Nepřijde mi, že by vysoke ženy v nemocnici okolí trpěly ve zvysene mire nějakými zdravotními problémy. Možná jsou ve vyšším věku náchylnější na bolesti zad, ale celkove mi přijdou naopak i vitalnejsi než jejich mensi vrstevnice, trpící častěji zas třeba nadváhou.

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 8787 příspěvků 28.09.18 11:50

@five5 a v čem konkrétně je problém že má ženská 2 metry? Že má velkou nohu? :lol: v dnešní době kdy x výrobců dělá i velké velikosti dámských bot. V tom že teda je „menší“ výběr chlapů? Nebo v čem KONKRÉTNĚ je ten problém? :nevim:

five5
Kecalka 201 příspěvků 28.09.18 11:50

Zakladatelko, určitě bych se poptala doktorky. Lze zjistit jakou by holky měly v dospělosti výšku. Pokud by to bylo fakt okolo 2 metrů, asi bych to řešila.

ELIbeta
Ukecaná baba ;) 2063 příspěvků 28.09.18 11:52

Mam 187cm, nemam s tim zadny problem, jsem rada, ze jsem vysoka. Nevim, jak bych se citila, kdybych mela jeste o deset cm vic, ale kazdopadne s hormony bych si jen z tohoto duvodu nehrala. Ostatne v rodine evidentne zkusenosti mate, podivej se, jak ty skoro dvoumetrove zeny z rodiny ziji, ja se vsadim, ze docela normalne :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Vrať se do školní lavice, ty analfabetko, schytala to „kazatelka“ Geislerová

Herečka Aňa Geislerová (42) se velmi ochotně a ráda vyjadřuje k politické... číst dále >

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >