Hodnota AMH

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZuZu36
Povídálka 12 příspěvků 30.11.18 09:04
Hodnota AMH

Ahoj holky, delali mi test na rezervu vajicek. AMH mam 2,2 a pan doktor se vyjadril tak, ze to neni zadna slava. Chtela jsem zkusit inseminaci, to mi rekli, ze je u mne ztrata casu a chteji hned IVF. Jsem z toho celkem spatna. Je mi 36,vsechny ostatni hodnoty mam v norme. Je to se mnou opravdu takova bida? A jeste se chci zeptat, kolik se bezne plati za inseminaci? Mne rekli 7000. Preji vsem hezky den.

Reakce:
Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 30.11.18 09:09

@ZuZu36 Ahoj, a kam chodis do CARu? Hrozne zalezi jaka je hodnotici skala pro AMH, bez ni se to posuzuje tezko. Cena inseminace se take posuzuje tezko, bezne byva “zakladni verze” na pojistovnu :think: Nemate k tomu nejaky vyber spermii (MACS, MFSS)? A jinak inseminace ma u mladeho zdraveho paru sanci na uspech asi 12-15%, takze se nelze divit ze Ti s ohledem na vek doporucuji IVF kde je vyssi sance… ale jako nehroutila bych se z toho, klid :hug:

Janli
Kelišová 6876 příspěvků 30.11.18 09:12

Co to máš za lékaře? IUI pokud vím, bývá na pojišťovnu, ale to nechci kecat. 2,2 je normální hodnota. Já jsem měla 0,9 a to už bída byla. Nicméně jsem po čase otěhotněla i s daleko nižší hladinou.

ZuZu36
Povídálka 12 příspěvků 30.11.18 09:14

@Janli dala bych ruku do ohne, ze mi pri 1.konzultaci taky rekli, ze jsou prvni 3 pokusy hrazeny pojistovnou. A ten mi rekli tohle. No zeptam se znovu.

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 30.11.18 09:17

@ZuZu36 Hele ja mam dokonce pocit ze to je sest pokusu za rok, aspon driv to tak byvalo… urcite se na to zeptej

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 30.11.18 09:30

Mám 1,41 (28 let) a dr řekl, že je nižší, ale v pohodě (přitom má být 3-3,89 v mém věku. Inseminaci jsme měli doporučenou a měla být zdarma. 6 by jich mělo být hrazeno, max. s nějakými menšími poplatky za léky navíc apod. Ale před prvním IUI jsem teď otěhotněla přirozeně. Myslím, že spíš by se mohli bát kvality vajíček. AMH máš podle mě v pohodě. Změnila bych CAR a zkusila aspoň pár inseminací..
edit: našla jsem výsledky

Příspěvek upraven 30.11.18 v 09:32

ZuZu36
Povídálka 12 příspěvků 30.11.18 09:30

A vi se, jak rychle to AMH klesa? Jak rychle se vajicka vypotrebuji?

Pandulka
Zasloužilá kecalka 704 příspěvků 30.11.18 09:36
@ZuZu36 píše:
A vi se, jak rychle to AMH klesa? Jak rychle se vajicka vypotrebuji?

U každého jinak. Proto se doporučuje jít po nějakém čase (já mám v plánu za rok, ale možná i půlrok by byl adekvátní) jít na testy, aby se právě zjistilo, jak moc to klesá a jak rychle se má jednat..

ugluk
Hvězda diskuse 44244 příspěvků 30.11.18 09:39

No, ono je to AMH dost přeceňované, nicméně 2,2 je na tenhle věk hodnota prakticky ukázková.
U mě ve 34 neplašili ani s 0,7 a shrnuli to - no, žádná sláva, ale otěhotnět se s tím v pohodě dá.
Jak rychle to klesá… jak komu, a co spousta doktorů zuřivě popírá, ono to klesat nemusí.
Já měla rok a půl po té 0,7 hodnotu 0,16, to už samozřejmě trága byla. Další rok nato ovšem 0,8 a na můj dotaz jak to, že to stouplo, se doktor jen usmíval se slovy - a z toho vidíte, jak moc velký význam tomu přikládáme. Perlička nakonec - za další tři roky jsem otěhotněla. Přirozeně.

IUI je pojišťovnou plně hrazeno 6× do roka (a další rok zase 6×, atd.). Některá centra si tam ale nějaký příplatek dají za kdovíco.
Jestli je tvým jediným „problémem“ AMH 2,2 a doktor čistě z tohoto důvodu tě tlačí do IVF, tak bych ho urychleně změnila. Samozřejmě nevím, zda nemáte i jiné potíže, nesnažíte se marně pět let nebo tak něco, ale prostě čistě AMH s touhle hodnotou je zcela OK a netřeba se znepokojovat. V tomhle věku je hodnota vyšší než 1 fajn.

Helca83
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 30.11.18 09:58

@ZuZu36 Mne se dokonce stalo ze AMH mi po porodu vzrostlo z původních 2,41 na 3,8, proto si myslím ze možná změnily normy, takhle velký nárůst se mi zda zvláštní :think:

masinka9
Závislačka 4992 příspěvků 30.11.18 09:59

@ZuZu36 utíkej jinam. Na iui je to v pohodě, důležitý faktor je také spermiogram. Chtít 7000 za plně hrazené iui je teda vydírání. Platí se jen za léky, asi 300. Máš nárok 6× pokusů ročně. Ale pokud se na iui stimuluje Clostilbegytem, tak to je spíš počet na celý život, protože ta stimulace není moc zdravá.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.11.18 10:24

Me je o dva roky vice, AMH mi namerili 0,57. Po stimulaci 4 folikuly, odber 4 vajicek, dve byla nezrala a dve oplodnili. Zkus si najit diskuzi “Nizke AMH” , je tam nekolik tisic stranek s informacemi, ktere hledas. Je tam jedna maminka s AMH 0,1 a tusim, ze mela snad dvojcata. odhad pred stimulaci bylo, ze bude k odberu 4 az 6 vajicek. v mem veku mel byt dolni limit 1,5. Bylo mi receno, ze od 35. roku klesa kazdym rokem moznost otehotnni o 10%.

Janča209
Echt Kelišová 7599 příspěvků 30.11.18 11:06

Jdi jinam. AMH rozhodně nemáš žádný tragický a pojišťovna hradí 6 IUI za rok, i když já vždycky hradila 1000 Kč, za katetr, atd…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Tohle ze mě udělal rozvod! Houslista Svěcený o nemoci a drastickém zhubnutí

Drasticky zhubl, poslední dobou tráví většinu času na nemocničním lůžku, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >