Hodnota AMH

12
30.11.18 09:04

Hodnota AMH

Ahoj holky, delali mi test na rezervu vajicek. AMH mam 2,2 a pan doktor se vyjadril tak, ze to neni zadna slava. Chtela jsem zkusit inseminaci, to mi rekli, ze je u mne ztrata casu a chteji hned IVF. Jsem z toho celkem spatna. Je mi 36,vsechny ostatni hodnoty mam v norme. Je to se mnou opravdu takova bida? A jeste se chci zeptat, kolik se bezne plati za inseminaci? Mne rekli 7000. Preji vsem hezky den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1732
30.11.18 09:09

@ZuZu36 Ahoj, a kam chodis do CARu? Hrozne zalezi jaka je hodnotici skala pro AMH, bez ni se to posuzuje tezko. Cena inseminace se take posuzuje tezko, bezne byva “zakladni verze” na pojistovnu :think: Nemate k tomu nejaky vyber spermii (MACS, MFSS)? A jinak inseminace ma u mladeho zdraveho paru sanci na uspech asi 12-15%, takze se nelze divit ze Ti s ohledem na vek doporucuji IVF kde je vyssi sance… ale jako nehroutila bych se z toho, klid :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13590
30.11.18 09:12

Co to máš za lékaře? IUI pokud vím, bývá na pojišťovnu, ale to nechci kecat. 2,2 je normální hodnota. Já jsem měla 0,9 a to už bída byla. Nicméně jsem po čase otěhotněla i s daleko nižší hladinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12
30.11.18 09:14

@Janli dala bych ruku do ohne, ze mi pri 1.konzultaci taky rekli, ze jsou prvni 3 pokusy hrazeny pojistovnou. A ten mi rekli tohle. No zeptam se znovu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1732
30.11.18 09:17

@ZuZu36 Hele ja mam dokonce pocit ze to je sest pokusu za rok, aspon driv to tak byvalo… urcite se na to zeptej

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
30.11.18 09:30

Mám 1,41 (28 let) a dr řekl, že je nižší, ale v pohodě (přitom má být 3-3,89 v mém věku. Inseminaci jsme měli doporučenou a měla být zdarma. 6 by jich mělo být hrazeno, max. s nějakými menšími poplatky za léky navíc apod. Ale před prvním IUI jsem teď otěhotněla přirozeně. Myslím, že spíš by se mohli bát kvality vajíček. AMH máš podle mě v pohodě. Změnila bych CAR a zkusila aspoň pár inseminací..
edit: našla jsem výsledky

Příspěvek upraven 30.11.18 v 09:32

• Nahlásit
  • Citovat
12
30.11.18 09:30

A vi se, jak rychle to AMH klesa? Jak rychle se vajicka vypotrebuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Pandulka
30.11.18 09:36
@ZuZu36 píše:
A vi se, jak rychle to AMH klesa? Jak rychle se vajicka vypotrebuji?

U každého jinak. Proto se doporučuje jít po nějakém čase (já mám v plánu za rok, ale možná i půlrok by byl adekvátní) jít na testy, aby se právě zjistilo, jak moc to klesá a jak rychle se má jednat..

• Nahlásit
  • Citovat
49508
30.11.18 09:39

No, ono je to AMH dost přeceňované, nicméně 2,2 je na tenhle věk hodnota prakticky ukázková.
U mě ve 34 neplašili ani s 0,7 a shrnuli to - no, žádná sláva, ale otěhotnět se s tím v pohodě dá.
Jak rychle to klesá… jak komu, a co spousta doktorů zuřivě popírá, ono to klesat nemusí.
Já měla rok a půl po té 0,7 hodnotu 0,16, to už samozřejmě trága byla. Další rok nato ovšem 0,8 a na můj dotaz jak to, že to stouplo, se doktor jen usmíval se slovy - a z toho vidíte, jak moc velký význam tomu přikládáme. Perlička nakonec - za další tři roky jsem otěhotněla. Přirozeně.

IUI je pojišťovnou plně hrazeno 6× do roka (a další rok zase 6×, atd.). Některá centra si tam ale nějaký příplatek dají za kdovíco.
Jestli je tvým jediným „problémem“ AMH 2,2 a doktor čistě z tohoto důvodu tě tlačí do IVF, tak bych ho urychleně změnila. Samozřejmě nevím, zda nemáte i jiné potíže, nesnažíte se marně pět let nebo tak něco, ale prostě čistě AMH s touhle hodnotou je zcela OK a netřeba se znepokojovat. V tomhle věku je hodnota vyšší než 1 fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1732
30.11.18 09:58

@ZuZu36 Mne se dokonce stalo ze AMH mi po porodu vzrostlo z původních 2,41 na 3,8, proto si myslím ze možná změnily normy, takhle velký nárůst se mi zda zvláštní :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5352
30.11.18 09:59

@ZuZu36 utíkej jinam. Na iui je to v pohodě, důležitý faktor je také spermiogram. Chtít 7000 za plně hrazené iui je teda vydírání. Platí se jen za léky, asi 300. Máš nárok 6× pokusů ročně. Ale pokud se na iui stimuluje Clostilbegytem, tak to je spíš počet na celý život, protože ta stimulace není moc zdravá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.18 10:24

Me je o dva roky vice, AMH mi namerili 0,57. Po stimulaci 4 folikuly, odber 4 vajicek, dve byla nezrala a dve oplodnili. Zkus si najit diskuzi “Nizke AMH” , je tam nekolik tisic stranek s informacemi, ktere hledas. Je tam jedna maminka s AMH 0,1 a tusim, ze mela snad dvojcata. odhad pred stimulaci bylo, ze bude k odberu 4 az 6 vajicek. v mem veku mel byt dolni limit 1,5. Bylo mi receno, ze od 35. roku klesa kazdym rokem moznost otehotnni o 10%.

• Nahlásit
  • Citovat
8816
30.11.18 11:06

Jdi jinam. AMH rozhodně nemáš žádný tragický a pojišťovna hradí 6 IUI za rok, i když já vždycky hradila 1000 Kč, za katetr, atd…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
101
27.2.20 11:49

Holky. Z tohoto AMH jsem dosti zmatena Vam reknu. Ono je mozna lepsi to nekdy tolik nezkoumat ty papiry od doktoru :grinning: :grinning:tuto poznamku prosim rikam proto, ze je mi “teprve”27let. V 26letech jsem mela hodnotu 2,84, dle meho doktora ok. 11/2019 je hodnota 7,44 coz je zase mega moc. Tos to si clovek nevybere. Za IUI jsem zazila nejvic 1500kc, jinak vse pres pojistovnu. 7000kc, pokud v tom neni jeste neco specialniho je hrozne moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama