Hodnota dárku na Vánoce pro tchýni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
veveruschka
Závislačka 3909 příspěvků 04.11.14 22:48
Hodnota dárku na Vánoce pro tchýni

Ahoj holky, dělám jen průzkum. V jaké hodnotě dáváte dárky na Vánoce tchyni? Mě to dnes docela naštvalo, volali jsme, co by chtěla a ona řekla, že kvalitní wok pánev - jenže ta stojí tak 1200 a to není dárek ani pro tchána. Já jsem popravdě z toho dost nervozní - jsem teď na neschopence, čekáme první mimčo a nic nemáme. A prostě potřebuji si našetřit dost peněz, na oblečení, výbavičku a tak… a už tak přemýšlím, jestli všechno vyjde - popravdě nemáme se špatně - ale tak splácíme auto a ke konci roku je dost výdajů. Tak si říkám, jestli si dáváte taky takové dárky? Já upřímně na to zvyklá nejsem - maminka mi dala vždy víc. Ode mě čekala i symbolický dárek a byla by spokojená, nikdy nechtěla moc a byla ráda, když my si to užili… ona by z toho ani neměla radost…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
21.6.2014
Extra třída :D 10057 příspěvků 04.11.14 22:55

Tak jí dejte příspěvek na wok pánev, zbytek ať si doplatí :nevim:

Zuzlounek
Ukecaná baba ;) 1907 příspěvků 04.11.14 22:55

Tchýni i mé mamince dáváme dárek v cca stejné cenové hodnotě, většinou kolem 1500 Kč

ynax
Extra třída :D 13126 příspěvků 04.11.14 22:56

Aha, takže ty jsi zvyklá dostávat, ale dávat se ti nechce, dobrý… když dát nechceš, proč se ptáš, co lidi chtějí? Kup mýdlo a příště se neptej.
Jestli chceš typ - dávali jsme různé dárky - parfém, pekárnu, víkendový pobyt pro dva…a nic jsme za to nečekali, my máme naše rodiče rádi.

leryl
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 04.11.14 22:57

Tak proč jste se jí ptali? Chtěli jste slyšet, že nic nechce? To řká pokaždé moje tchýně, i tak si ráda vzala notebook, který jí manžrl koupil ikdyž jsem protestovala. Od dcery dostala povlečení…Chtěla jsem, at se složíme dohromady, ale marně. Takže pánev wook ješt není tak drahá…

leryl
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 04.11.14 22:58

Omlouvám se za překlepy…

Xverunka
Ukecaná baba ;) 1210 příspěvků 04.11.14 22:58

S tchánovcema si dárky nedáváme, s mými rodiči se domluvíme a kupujeme si praktické dárky plus ještě nějaké maličkosti pro radost. Pokud nemáte peníze, řekla bych to tchýni a domluvila se, jestli chce něco jiného nebo příspěvek na pánev. Jestli je rozumná, vaši situaci pochopí.

ivculka
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 04.11.14 23:01

Když jsem byla v tvé situaci (mimčo na cestě, hypotéka, stavěli jsme), dali jsme tchyni pouzdro na brýle. Protože byla zvyklá na „dary“, pouzdro otevřela s očekáváním, že je to krabička se šperkem… :D
Jinak to mám stejně, mojí mamce stačí drobnost a tchyně chce dary :(
Otázka je, jak se k tomu staví tvůj manžel?

Ondrášovka.N
Závislačka 4982 příspěvků 04.11.14 23:02
@ynax píše:
Aha, takže ty jsi zvyklá dostávat, ale dávat se ti nechce, dobrý… když dát nechceš, proč se ptáš, co lidi chtějí? Kup mýdlo a příště se neptej.
Jestli chceš typ - dávali jsme různé dárky - parfém, pekárnu, víkendový pobyt pro dva…a nic jsme za to nečekali, my máme naše rodiče rádi.
:palec:

My loni dali televizi jako podekovani za pomoc se svatbou. 1500 za darek je podle me normalni :nevim:

ivculka
Zasloužilá kecalka 689 příspěvků 04.11.14 23:05

@leryl zakladatelka snad nepíše, že ona něco očekává :nevim: nebo že by tchyni neěla ráda, prostě na to teď nemají, nechápu proč hned takový komentář :roll:

veveruschka
Závislačka 3909 příspěvků 04.11.14 23:08

@ynax To není tak, že bych dát nechtěla. Prostě nejsem zvyklá na drahé dárky, s mamkou jsme byly jen my dvě a žily jsme od výplaty k výplatě, takže jsem naučená jinak… a ona nouzi nemá, mají se velmi dobře… většinou takové dárky nechtěla…

Bábrdl
Generální žvanilka 22803 příspěvků 04.11.14 23:10
@veveruschka píše:
Ahoj holky, dělám jen průzkum. V jaké hodnotě dáváte dárky na Vánoce tchyni? Mě to dnes docela naštvalo, volali jsme, co by chtěla a ona řekla, že kvalitní wok pánev - jenže ta stojí tak 1200 a to není dárek ani pro tchána. Já jsem popravdě z toho dost nervozní - jsem teď na neschopence, čekáme první mimčo a nic nemáme. A prostě potřebuji si našetřit dost peněz, na oblečení, výbavičku a tak… a už tak přemýšlím, jestli všechno vyjde - popravdě nemáme se špatně - ale tak splácíme auto a ke konci roku je dost výdajů. Tak si říkám, jestli si dáváte taky takové dárky? Já upřímně na to zvyklá nejsem - maminka mi dala vždy víc. Ode mě čekala i symbolický dárek a byla by spokojená, nikdy nechtěla moc a byla ráda, když my si to užili… ona by z toho ani neměla radost…

tak se jí příště neptej… :nevim: 1200 mi za vánoční dárek pro vlastní mámu (což pro tvého muže tchyně je) přemrštěné nepřipadá ani u sociálně slabších lidí.

Chlubit se tím, že máma ti dává drahé dary a ty jí jen symbolické… No, to n chlubení zrovna není. Ona by z nějakého lepšího daru třeba radost měla :jazyk:

dani24687
Neúnavná pisatelka 15428 příspěvků 04.11.14 23:14

Davame 1500 my plus 1500 svagr se zenou a v te hodnote davame vikend nekde pro tchyni a jejiho pritele

veveruschka
Závislačka 3909 příspěvků 04.11.14 23:17

@Bábrdl Drahé ne, větší než jsem jí dala já - mi dala mamka. A mimochodem loni mi ani tchyně tak drahý dárek nedala. Běžně dostávám třeba na narozeniny 500 kč od ní… tak proto mě to i překvapilo…

AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 04.11.14 23:19

Pokud bych peníze na to neměla, což 1500 je pro mě tady dost pro jednoho člověka. Dala bych buď příspěvek na pánev, nebo bych se domluvila ještě s nějakým příbuzným, že koupíte pánev spolu :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Muž roku Jiří Kmoníček: Čekal jsem lechtivé zprávy, ale ne fotky penisu od muže

Nejkrásnější Muž Česka Jiří Kmoníček (24) je po vítězství v soutěži krásy na... číst dále >

Le Penová, Wilders a koncert Ortelu! Okamura svolal na Václavák obří SPD párty

Hodně netradiční událost bude už za necelý měsíc hostit pražské Václavské... číst dále >