Breno poradna - podlahové krytiny
Jiří Novotný
@tatranka1 bud bych odmitla ( citim se pred cizima lidma svazane) a kdyz tak bych jela s vinem nebo kazetou s oriskama nebo tak neco.
@veveruschka píše:
@ynax To není tak, že bych dát nechtěla. Prostě nejsem zvyklá na drahé dárky, s mamkou jsme byly jen my dvě a žily jsme od výplaty k výplatě, takže jsem naučená jinak… a ona nouzi nemá, mají se velmi dobře… většinou takové dárky nechtěla…
tak to dejte jako tip tchanovi na jeziska pro manzelku. Treba to tak i myslela ![]()
@veveruschka Ahoj, na tvém místě bych jí dala poukázku s hodnotou třeba 500,– nebo 1000,– do Tescomy nebo jiného obchodu s nádobím a náčiním do kuchyně, s tím, že to má příspěvek na tu pánev, protože vy jste chtěli výběr nechat na ní ![]()
Wok má i Ikea a není tak drahý… jsme s ní spokojení už asi 4 roky
Jo taky jsme s mužem dáváali drahé dárky a loni jsme jí koupili mobil a to jsme se skládali se švagrem… no nijak nadšená nebyla a ani nepoděkovala.. nám dali dárek s mužem dohromady za pětikilo takže od letoška nic drahého neuvidí… (letos uštřím, raději koupíme něco dražšího prckovi)
@tatranka1 vzala bych neco jedleho a treba kytku, prijit uplne s prazdnou je blbe
@Anael píše:
Když na to zakladatelka prostě nemá, tak si má na Vánoce půjčit, jak začíná být moderní, nebo co?
Když na to nemá, tak se především nemá ptát, co chce někdo k vánocům a něco mu koupit a koupit drobnost. Zakladatelka napsala, že si „nežijí špatně“, ale splácí auto a kupují výbavičku. Předpokládám, že jim tchyně nekontroluje účty, takže neví úplně přesně, co mají a nemají. Syn se jí zeptal, co chce, řekla pánev. A teď tu snacha řeší, že je to za moc a jakou má tchyně výchovu, že si dovolila chtít pánev.
Pokud na pánev nemají, nebo ji kupovat nechtějí, tak to musí nějak vyřešit, třena to mámě vysvětlit. Ale nemůžou se podivovat, že když se na něco zeptají, někdo jim odpoví. Kdyby chtěla zlatý náhrdelník nebo eurovíkend v Paříži, tak bych to rozhořčení chápala. Ale ona chce pánev ![]()
@Bábrdl Tak já na dárky za tisíce taky nemám a stejně se ptám, jestli po něčem konkrétním naši netouží. A dokonce ani nemusim udávat „limit“
Protože oni vědí, v jakých cenových relacích se pohybujeme, a o dárky za tisícovku by si prostě nikdy neřekli
Tohle je o komunikaci v rodině no. Většinou ten chlap mívá s mámou jiný vztahy než dcera, ne tak blízký, my se s našima známe dobře, tam zkrátka není možný, abychom se nějak takhle „minuli“. Ale mýmu muži by se něco podobnýho klidně stát mohlo. Proto jsem psala, že by v tom měl mít hlavní slovo on, když jsou to jeho rodiče. A buď ty peníze na to obětovat, nebo to mámě nějak vysvětlit. A myslim, že zakladatelka snad není nijak rozhořčená, jen to zkrátka dost nepromysleli a dostali se do prekérní situace, tak přemýšlí, co s tim, aby nevyvovali třeba nějakej konflikt
A samozřejmě do toho nevidim, ale pokud se tchýně rovnou vyjádřila, jakou ne a že musí bejt „kvalitní“ atd, tak by se opravdu mohlo stát, že třeba Ikeou jí urazej, že opravdu čeká něco za litr a víc.
@brumdinka píše:
@maminka159 přesně taky nechápu, kde zakladatelka sebrala tu cenu - kvalitní wok pánev se dá sehnat mnohem mnohem levněji…
Kvalitní pochybuju.. ale záleží, co zas myslíš pod pojmem kvalitní, já rozhodně ne pánev z ikei nebo z tescomy ![]()
@Moise třeba Tefal…např. tady jen první odkaz z vyhledávače a cena cca 600 http://www.mall.cz/panve-wok#!?menuItemId=15551932
@brumdinka píše:
@Moise třeba Tefal…např. tady jen první odkaz z vyhledávače a cena cca 600 http://www.mall.cz/panve-wok#!?menuItemId=15551932
tefal byl tchýní zapovězen jako nekvalitní ![]()
@krtek93 píše:
@Bábrdl Tak já na dárky za tisíce taky nemám a stejně se ptám, jestli po něčem konkrétním naši netouží. A dokonce ani nemusim udávat „limit“Protože oni vědí, v jakých cenových relacích se pohybujeme, a o dárky za tisícovku by si prostě nikdy neřekli
Tohle je o komunikaci v rodině no. Většinou ten chlap mívá s mámou jiný vztahy než dcera, ne tak blízký, my se s našima známe dobře, tam zkrátka není možný, abychom se nějak takhle „minuli“. Ale mýmu muži by se něco podobnýho klidně stát mohlo. Proto jsem psala, že by v tom měl mít hlavní slovo on, když jsou to jeho rodiče. A buď ty peníze na to obětovat, nebo to mámě nějak vysvětlit. A myslim, že zakladatelka snad není nijak rozhořčená, jen to zkrátka dost nepromysleli a dostali se do prekérní situace, tak přemýšlí, co s tim, aby nevyvovali třeba nějakej konflikt
A samozřejmě do toho nevidim, ale pokud se tchýně rovnou vyjádřila, jakou ne a že musí bejt „kvalitní“ atd, tak by se opravdu mohlo stát, že třeba Ikeou jí urazej, že opravdu čeká něco za litr a víc.
Tak, napsala jsi to přesně za mě. Díky ![]()
@brumdinka píše:
@Moise třeba Tefal…např. tady jen první odkaz z vyhledávače a cena cca 600 http://www.mall.cz/panve-wok#!?menuItemId=15551932
ano, to je pro tchýni nekvalitní zboží, to nechce ![]()
@Moise píše:
tefal byl tchýní zapovězen jako nekvalitní
a tos vyčetla kde
pokud vím tak zakladatelka psala jen, že chce pánev a ještě že to říkala jejímu mužovi…to vše ostatní typu, že si tchýně žije na vysoké noze a já nevím co všechno jsou pouhé spekulace
takže já osobně bych to za prvé nechala na manželovi a pokud bysme se nějak domluvili, tak jí koupim jakoukoli lepší pánev a pokud jí nebude dost dobrá, je to pouze a jen její problém, nikoli můj
![]()