Holka, nebo kluk?

267
7.7.05 14:20

Holka, nebo kluk?

Ahojky, čekám dvouvaječná dvojčata a na ultrazvuku mi řekli, že jeden z nich bude nejspíš kluk. Sousedka mi řekla, že pokud jsou stejně velcí, tak bude i ten druhý kluk. Já mám ale hrůzu z toho, že bych měla mít tři chlapi na starosti (manžela a dva čertíky). Podle posledního ultrazvuku v 16 tt byli naprosto stejní váhově. Nemá některá z vás s tímto skušenosti? Může být holčička stejně váhově jako chlapeček? Chtěla jsem mít dvě holčičky a nakonec to bude naopak :cry: . Na další ultrazvuk jdu až na konci srpna, tak jsem celá nevrlá jak to teda dopadne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

966
7.7.05 14:32

Ahojky,
já myslím, že holčička může vážit stejně jako kluk. navíc zjišťování váhy podle ultrazvuku je dost nepřesné a zjišťování pohlaví v 16 tt, to je taky ještě spíš hádání. V téhle době se dá pindík ještě docela dobře splést s pupečníkem.
Ale jinak - kluci jsou taky prima, věř mi :D, jsou to zlatíčka stejně jako holky

Makýš

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.7.05 14:42

holka nebo kluk?

nedelej si z toho tezkou hlavu, hlavni je zdravi

• Nahlásit
  • Citovat
1177
7.7.05 14:43

Re: Holka, nebo kluk?

Martino a není to jedno? Budeš maminka a nejdůležitější je snad, že jsou obě miminka zdravá. Co by za to jiné holky daly (včetně mě a to jsem si dříve taky přála spíše holku), kdyby nosily pod srdíčkem mimnko a vůbec by jim nezáleželo, jestli to bude holčička nebo chlapeček. Tak se zbytečně nestresuj kvůli malichernostem. A kdyby to byli skutečně 2 kluci, aspoň si spolu víc vyhrajou.
Květina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
7.7.05 14:50

Ahoj!
Mně při prvním těhotenství nejdřív řekli, že čekám chlapečka. Taky jsem chtěla o něco víc holčičku, prostě mašličky, sukýnky, copánky, jedním slovem princeznu. Nakonec to opravdu holčička byla. Při druhém těhotenství zase řekli chlapeček a tentokrát to kluk opravdu byl. A samozřejmě bych ho neměnila za nic a za nikoho. A buˇˇd si jistá, že princezničky-holčičky řádí, zlobí a vztekají se úplně stejně jako kluci, takže je to fakt jedno. Navíc chlapečci jsou víc zatížení na maminky a holky na tatínky, takže pusinek si užívám spíš od Matesa, Sofinka takhle zase „zpracovává“ tátu. Přeju ti zdravá mimča a nestresuj se.

Jindra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
267
7.7.05 15:01

Jo jo, hlavně at jsou zdraví. Ale trošku mě to zamrzelo. Zvlášť když známá bude mít dvě holčičky a přála si dva chlapečky. Tak je z toho taky trošku „mimo“ :) No jinak děkuju za rady a kočárek koupím raději do modra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1182
7.7.05 16:58

Ahoj, docela Ti rozumím. Je jasné, že to nejdůležitější je, aby byl mrňous zdravý. Ale taky bych radši holčičku. Jinak vím o dvouvaječných dvojčatech, váhově byli skoro stejní a byla to holka a kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
88
7.7.05 17:35

Tedy podle velikosti určit pohlaví je asi dost nesmysl. Zvlášť, pokud jsou dvojčátka dvouvaječná. A navíc - do dvacátého týdne rostou miminka úplně stejně, teprve potom se začínají projevovat genetické dispozice. A holčička přece může být úplně klidně větší než chlapeček.
Nedělej si starosti, budeš je milovat ať jsou to kluci, nebo holky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1817
7.7.05 19:38

jedna pani povidala

hlavne aby byly mimiskove zdravi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
7.7.05 20:19

Ahoj,
přesně tak. Já jsem si prožila půlku těhotenství ve stresu, že budu mít druhé dítě postižené. Nakonec se nic nepotvrdilo, dcera je zdravá, ale fakt není potřeba řešit, jestli je to kluk či holka. Navíc, holky dovedou být stejní raubíři jako kluci a i stejní „nemluvkové“ :wink:

Jinak váha určená dle UZ je silně relativní. Vůbec bych jí nebrala jako určující a definitivní. Z vlastní zkušenosti vím, že i když nastavájící mamince tvrdili lékaři, že dle UZ je mimi nadprůměrně velké a zěžké, nakonec vážilo průměrných 3,5 kg. :)

A určení pohlaví je v 16tt opravdu střílení od boku.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7708
7.7.05 20:24

Holčička může ýt i větší.Mamčina kamarádka měla holku a kluka a holka byla dluho větší (asi do6 let).Druhá kamarádka má dvojčata kluky a jeden byl o dost menší.Takže na váze to nezáleží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
595
7.7.05 21:30

Martino nezoufej, známá čekala dvojčata a na všech ultrazvucích ji utvrzovali v tom, že to jsou dva kluci. Takže se podle toho vybavili. Všechno nakoupili klučičí, měli vybraná jména pro kluky, atd. A v porodnici zažili šok. Narodily se jim dvě krásné holčičky. Ještěže to nebylo naopak. Kluci v růžovém. :lol: Právě z tohoto důvodu jsem já nechtěla znát pohlaví předem. Je to nespolehlivé. Často vídám na hřištích dvojčátka, klidně sedící na písku a potichu si hrající. A já od té doby co začala Lucy chodit, za ní běhám, aby nespadla z klouzačky na kterou ani nedosáhnu nebo aby jí nesejmula houpačka a tiše závidím maminkám dvojčátek, i když výjimky se najdou. :lol: Ale teď už je to lepší. Už je dost rozumná a neděla blbosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1305
8.7.05 04:45

Ahojky
tak ja chci jenom napsat ze nesouhasim s nazorem ze v 16.tt je urceni pohlavi strileni od boku. Totiz my mame kluka a na UTZ v 16.tt jsme jasne a zretelne videly i my dva laici ..........ja a manzel..... ze to je kluk!!! Vubec nam to doktorka nemusela rikat.
Vrta mi ale hlavou proc by meli dvouvajecne dvojcata stejne vahy mit stejne pohlavi.......nejsem odbornik takze se k tomu nemuzu nijak vyjadrit. Kazdopadne neves hlavu a pockej si na dalsi UTZ asi ti nikdo nemuze vyvratit ani potvrdit tuto teorii co ti rekla doktorka.....ze budes mit 2 kluciky asi.
Ja bych to brala ale. Jsem ted znovu tehu tak doufam ze to druhe mimi bude hlavne zdrave. A tobe to preju taky!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
8.7.05 13:55

Já tedy nevím, ale hlavní je, aby byli zdravý. Jestli je to kluk či holka je zcela jedno. Já sama mám dvojčátka, akorát my jsme si to říct nenechali, chtěli jsme mít překvapení. Nakonec to byly 2 holčičky. Moje kamarádka má kluky dvojčata a ještě jednoho staršího a taky je v pohodě. A mojí další kamarádce se teď narodili 2 kluci a byl mezi nimi rozdíl půl kila. Rozhodně bych se na nějaké rady typu sousedka povídala vykašlala a byla ráda, že se děti narodí zdravý. Martina a kvíďata

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.1.06 14:09

jedna známá

ahoj,máme u nás ve vesnici takovou ne moc chytrou holku, má chlapečka 2 roky, měl to být podle ultrazvuku holka.Ted čeká druhé dítě, 2krát ji řekli, že to je holka a potřetí tam prý uviděli malinký kuličky,je prdlá, říkala to přede všema na kurzu, bylo to pozdvižení, no

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama