Tchýně

24
24.7.04 21:53

Tchýně

Pomoc! Jsem už bezradná. Brali jsme se v říjnu 2003 a ona mi pořád nedá pokoj.Jednou je to střih vlasů,jednou oblečení, ale nejvíc mě štve jak mi pořád předhazuje manželovi holki se kterýma chodil a to jak mě manžel musí živit když jsem na mateřské! Nechci se s ní hádat tak jí většinou neodporuji a mlčím, ale přivádí mě to k šílenství. Jak nenípo jejím tak mě pořád napadá a to hlavně když u toho není ten můj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
24.7.04 23:13

TCHÝNĚ

AHOJ.
JÁ MYSLÍM,ŽE BY BYLO NEJLEPŠÍ PROMLUVIT SI O TOMHLE S MANŽELEM.NO A JESTLI TO NENÍ TROUBA,TAK JÍ SÁM VYSVĚTLÍ,ŽE TAKHLE TEDA NE!
DOUFÁM,ŽE TVŮJ MANŽEL NENÍ TEN TYP,CO SE DRŽÍ JEN MAMINČINEJCH RAD.TO BY BYLO ŠPATNÝ.
A NEBO RADIKÁLNÍ ŘEŠENÍ-NEPUSTIT JI DO BYTU.
ALE TO SNAD NEBUDEŠ MÍT ZAPOTŘEBÍ.
JÁ SI NAŠTĚSTÍ NEMŮŽU NA TCHÝNI STĚŽOVAT.JE NA MĚ UŽ OD PRVNÍ CHVÍLE CO JSME SE POZNALY MOC HODNÁ.MY JSME SE BRALI V DUBNU A TED ČEKÁME MIMINKO A PROSTĚ MYSLÍM ŽE Z NÍ BUDE SUPR BABČA.
TAK ZKUS TO S TÍM TVÝM CHLAPÁKEM PROBRAT A UVIDÍŠ,ALE ROZHODNĚ TO V SOBĚ NEDUS,PROTOŽE TO BY BYLO TO NEJHORŠÍ.
TAK HODNĚ ZDARU PŘI KROCENÍ TCHÝNĚ

Helča a Matěj 29tt

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.7.04 23:53

ahoj mám doma to stejný, ale asi ti neporadím.Dcerce je teď pět let, a je to čím dál horší.Rada holek přede mnou je k ničemu.Pokud se tvůj partner mamky bojí asi nenaděláš nic.Jen věkem začneš zjišťovat jaká je to bezmoc mít někoho takového za krkem.Přeji ti hodně sil a hodně trpělivosti dej ńa mě já to znám a sama si nemůžu pomoci.Když narazíš na člověka , který má v povaze že je zlý bohužel nenaděláš asi nic.Nalistuj si stránku v diskuzi když babičky a dědečkové zlobí, třeba tě potěší, že nato nejsi sama.Eva2

• Nahlásit
  • Citovat
338
25.7.04 07:18

Ahoj,
rozhodně nejsi sama, komu se tchýně nepovedla. Já to znám, mám nevychované, divoké děti, doma jen bordel, já sama jsem ta nejhorší pod sluncem.
Mám sice „výhodu“ že do očí mi to řekne jen málokdy, na to nemá odvahu, protože já nejsem člověk který by si to nechal líbit, ale manželovi a švagrové si stěžuje na denním pořádku a ti mi to zase tlumočí.
A co naděláme? Nic, tchýni těžko změníme. Nejlepší je ji ignorovat, nezvat na návštěvy a nechodit k ní, pokud se s ní nevidíme tak si nezkazíme náladu. A proč se s ní vidívat, když nám setkání s ní stejně nic pozitivního nedá? K nám chodí tchýně dvakrát ročně, když mají děti narozeniny,donese dárky, chvíli posedí a vypije 2dcl vínka, nafotí si děti at se s nimi může pochlubit-zá:,–(ně se chlubí jen fotkama, kdyby kamarádkám přivedla živé děti, ty by udělali ostudu…
No nic, nebudeme si přece kazit nedělní nálau povídáním o nepovedené tchýni
Lola a spol.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
25.7.04 09:38

Nezoufej, mi se brali v roce 1999 a to jsme spolu od 97 bydleli. Od té doby jsem ta nejhorší na světě - všechno dělám špatně. Když koupím manžovi boty, tak jí se nelíběj a tak je to pořád dokola. Teď už ale pochopila, že manža je na mé straně, takže se před ním krotí a občas má nějaké hlody, když tam on není. ALe i když jsme se sní už nekolikrát pohádala, tak je to k ničemu. Ona je kamikaze - bude pořád provokovat.

ALe musíš promluvit s manželem, abys věděla na čem jsi.

Držím ti palce

Desty

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.7.04 12:41

tchyně

s manželem promluv určitě, at víš na čem jsi. a nebud zticha. já se s tchýní taky neshodnu. nejsem sice ta nejhorší, ale to bys mohla, to bys mohla, to udělaj tak, víc obleč dítě, mín obleč dítě, to jí daj, to nedávej, dneska neper, vyžehli, nežehli,to uvař, toto nevař…většinou su v klidu, ale umím dát najevo svou nevoli a pak mám klid. Nebo si dělám po svém. má tchýně je jiný případ než tvá, ale radím ti, at se určitě ozveš, nebo pak svou zlobu převedeš bud na muže a děti, nebo se nutně zblázníš. a nebo pošleš tchýni někam a pak budeš krom ostatního i sprostá nevděčnice, neuctivá mrcha atd. já s tchýní celkem vycházím-aspon tak, že se vzájemně nenapadáme, ale ani tak to moc neklape a přemýšlíme o stěhování. nedovedu si představit, že bych měla takovou fůrii jako ty. předpokládám že bydlíe spolu nebo dost blízko sebe…

• Nahlásit
  • Citovat
14079
26.7.04 14:27

Není tchýně jako tchýně

To ti tedy Hani nezávidím. Já sice se svou tchýňkou vycházím více méně dobře, ale to asi bude tím, že sama nemá dceru, se kterou by mě eventuálně mohla srovnávat. Taky už jsem řešila její návrhy jako že ta kytka by chtěla zalít (jde o druh, který má prostě svislé lupeny a i kdyby stála ve vodě, tak je nenarovná) a nebo že ty nové brýle mě dělají zbytečně starou (skvělý modýlek s černýma obroučkama - fakt výstavní). To už se mě zastal i švagr, se kterým si za normálních okolností pouze vyměním pozdrav a jdeme si z cesty. S manžou jsme se brali po sedmileté známosti - za tu dobu už jsme si na sebe celkem zvykly. Jediné, co jsem jakž takž ukorigovala, byla svatba - do té jsem si opravdu nenechala „kecat“ od nikoho. Snažím se v podobných situacích jak píšeš ty, jen mlčky poslouchat a v duchu buď nadávám, nebo si říkám pořád dokola, že to se mnou myslí dobře. Teď se vídáme příležitostně, tak jednou až dvakrát do týdne, dle mého názoru je to tak akorát. Jen se obávám, až počneme rodinu, jestli nebude chtít taky „radit“. Nechám se překvapit a všem vám přeju pevný nervy a spoustu trpělivosti s tchýňkama.
Mili

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
31.7.04 22:06

Ahoj všichni

Tak jsem dala na rady a promluvila si s tchýní - před manželem, který je na mé straně. Výsledek je ten, že jsem to nejhorsí co mohlo jejího syna potkat a ve finále manžela nutila aby si nechal udělat testy jestli ten náš tříměsíční prcek je opravdu jeho. Na tohle už jsem neměla odpovědˇ- zajisté, že je - tak jsem jí řekla, že už mě tam neuvidí. Mrzí mě to kvůli manželovi, ale konečně mám snad klid!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
31.7.04 22:41

reakce

Klidně nechte ty testy udělat, já to znám, aj si tedy dobrá, že jsi ten krok udělala.Jen je to zvýšená zátěž na rodinu.Uvidíš to na reakci, ale asi bych jednala podobně, kdyby to nezašlo tak daleko jak je to teď po létech. Přečti si deníček- těhule? deníček snažilek V ,a pak odepiš já to vyřešila a řeším po svém a nikomu to neubližuje(nic jiného mi taky nezbývá) Eva2

• Nahlásit
  • Citovat
Radina
31.7.04 23:47

A to já bych si zas žádné testy dělat nenechala. Bylo by to jako ústupek z mojí strany a opětovný triumf tchýně. Ani za nic! Držím ti pěsti, nedej se!

• Nahlásit
  • Citovat
830
31.7.04 23:58

Hanko, jseš dobrá!!! Když je to taková fůrie, nic jinýho si nezaslouží, a asi bych dost váhala, kdybych jí měla mimčo ukázat, potom, co řekla. A na testy fakt nechoď, je to zbytečný, ne?

Držím ti palce Katka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.8.04 08:14

Já ty testy udělala a měla jsem proti tchýni velký trumf v ruce.Trapně se cítila ona a nejá.Dělá se to bezbolestně ze slin vítěrem.Dnes se jí mohu smát do obličeje a říct chtěla jsi to? tak to máš a má zavřenou pusu.Není to ústupek, jen to zvýšilo mou důstojnost a postavení vůči ní.Je to o tom, co si kdo ke komu může dovolit a na takové argumenty, jako že dítě není manželovo a tak, prostě zamávám listem před jejím obličejem a manžel zařve jako lev a je na dlouho klid.Eva 2

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.8.04 08:29

To jsem ještě já Eva2,ty testy jsem udělala sama a to, z jednoho důvodu:ne kvůli tchýni,a ne pro to že to chtěl, udělala jsem je sama a bez toho, že jsme o tom spolu mluvili, ale pro klid v dušičce miláčka, kdyby mu tam jeho matka zasela semínko pochybností.Věděla jsem, že mi věří, ale prevence je prevence. Stejně je mu dcera podobná jako vejce vejci,(dokonce má i stejný tvar prstůna nohou) ale je to pro klid mezi vámi dvěma.Manžel má pak v ruce proti matce také argumenty a posílí to prostě vztah k tobě.My máme v této oblasti prostě klid a dala pokoj.Bohužel dost násilně i tak zasahuje do výchovy a domácnosti, ale proti tomu se dá taky bojovat, ato ji mám 650 km od bydliště přijede sice jednou za čas, ale taky to stojí za to(tráví u nás nejméně týden nebo čtrnáct dní a to dělá přepadovky a nikdy nevíme kdy odjede, prostě na takovou otázku nereaguje).Prostě ženský jsou všelijaký a s tím asi nic nenaděláme, jen můžeme hledat oporu v jejich synech pokud to nejsou zrovna bábovky, a později v dětech.Ty jsou daleko vnímavější než si člověk myslí.Má pětiletá dcera ji doslova nesnáší, a to ji vždycky musím upozorňovat, aby se k ní chovala mile.Pak stačí jeden podnět a malá se promění ve zlého a nervózního skřítka.

• Nahlásit
  • Citovat
473
26.10.04 00:06

Vyjmenovaná slova po Tch: .....TCHÁN, TCHÝNĚ, TCHOŘ… :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
483
26.10.04 17:47

Tchyně

Tak to jsem ráda,že žádnou nemám.. :D Ale myslím,že u mě by měla smolíka..já jsem totiž pěkná huba prořízlá a nic si líbit nenechám..a klidně bych si jí začala potajmu nahrávat..aby si manža nemyslel,že kecáš.. :) hodně štěstí......

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama