Holky, co šéfujete - rady sem

Anonymní
16.2.16 22:25

Holky co šéfujete - rady sem

Ahoj uživatelky emimina.
Mám doma 3 děti, nejmladší má něco přes dva roky a včera jsem byla na jednom pracovním konkurzu, který jsem vyhrála. Od dubna bych měla nastupovat a budu šéfovat asi 25 lidem a vést takovou pobočku jedné státní instituce.
Mám z toho trochu obavy, jak to budu zvládat, nikdy jsem nešéfovala, vždycky jsem byla v pozici podřízené, částečně jsem podnikala.
Máte nějaké rady do začátku? Jak to ustát, udržet si respekt u podřízených, nějaké rady ohledně pracovních vztahů podřízení x nadřízený apod?
Vím, že je to moc obecné téma, ale kdyby vás něco napadlo, chyba, kterou jste v začátcích udělaly, na co si dát bacha apod., tak budu ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

41414
16.2.16 22:34

Nikomu nenadržovat, být ke všem upřímná a vstřícná, nepomlouvat a u nás bohužel platilo i to s nikým se nekamarádit a nemluvit o soukromí. Ono je to těžké, každý kolektiv je jiný, někde se chodí společně posedět u nás to nešlo :roll:. Držím palce, ať se Ti daří. Jo a vzešla jsem z lidu, ale bohužel závist je špatná vlastnost :roll:

Příspěvek upraven 16.02.16 v 22:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
137
16.2.16 22:39

Asi mám jen 1 skromnou radu - buď na to mas a ustojis to, nebo ne. Divím se, ze jsi dostala vedoucí pozici 25 lidi bez praxe. Respekt podřízených - tomu se naučit nedá, buď jsi osobnost a přirozené ho mas, nebo nemáš. A ostřílena rada - asi se z té pozice hned nepo…t a nezapomínat na to, ze sama „jsi vzešla z lidu“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 22:46

@83alena Ale to není bez praxe, praxi potřebnou mám. Akorát ne na vedoucím postu. Já myslím, že většina vedoucích vzejde „z lidu“, málokdo po výšce skočí hned na místo vedoucího, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.16 22:49

@Ginuš Díky za rady, upřímná a vstřícná jsem a počítám, že budu i takový sám voják v poli. To pro mě bude asi dost těžké, jsem dost otevřený člověk s velkou potřebou komunikace, mám tendenci se s každým hned kamarádit, na to si budu muset dávat moc pozor…

• Nahlásit
  • Citovat
192
16.2.16 22:51

Souhlasím s tím nesnažit se moc kamarádit. Ono to stejně časem vyjde najevo, že kamarádit se s Tebou nikdy nebudou, ať se budeš snažit sebevíc. Být milá, upřímná, trvat si na svém a držet si odstup

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2447
16.2.16 22:52

Oddělovat kamarádské a pracovní vztahy - prostě to nedělá dobrotu to míchat. No a mít dobře nastavené manažerské zadání od vedení organizace - co je tvůj úkol jako vedoucí, jaké mají být výsledky, ideálně měřitelné…umět delegovat úkoly, ze začátku jsem trpěla syndromem „stejněě si všechno nejlíp udělám sama“ :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.2.16 22:53

Podle mě nejsou obecné rady. Každý kolektiv je jiný a dobrý šéf se musí umět tomu kolektivu přizpůsobit - v tom smyslu, že musí vycítit, jaké jednání nasadit.
Základ je najít rovnováhu mezi mírou respektu a mírou přátelství - tak, abys nebyla vnímaná jako „pozor-jde-šéf“, ale aby sis zároveň udržela nějakou autoritu. Všechno, co píšu směřuje ke slovu empatie. Tou dle mého musí dobrý šéf (krom odbornosti) oplývat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41414
16.2.16 22:53
@Anonymní píše:
@Ginuš Díky za rady, upřímná a vstřícná jsem a počítám, že budu i takový sám voják v poli. To pro mě bude asi dost těžké, jsem dost otevřený člověk s velkou potřebou komunikace, mám tendenci se s každým hned kamarádit, na to si budu muset dávat moc pozor…

tak uvidíš, ae kamarády bych si tam nehledala. U nás platí, že čim míň lidi o člověku ví, tím lépe :roll: hrozný kolektiv

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 22:54

@lamicina Víš, nevím, kde pracuješ ty, ale ve státní sféře, aspoň v té, co budu já, ti nikdo nenastavuje žádné manažerské zadaní. Bylo mi řečeno, že mě do toho hodí a já už se v tom budu muset naučit plavat sama…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.2.16 22:58

Holky, ve všem, co píšete je kus pravdy. To se asi nedá naučit, to se prostě ukáže, jestli na to mám, až si to vyzkouším. Kdybych si myslela, že na to nemám, tak bych do toho konkurzu nešla. Ale nerada bych udělala hned na začátku nějaké zásadní chyby, které by se se mnou vlekly dalších pár let..

• Nahlásit
  • Citovat
2447
16.2.16 23:00

Ale dá se nastavit i ve státní sféře, musíš ho chtít aspoň ve smyslu, co se očekává od dobrého šéfa. jak se pozná dobrý šéf. Měla jsem různý zadání - stabilizovat rozhádaný tým/oddělení, realizovat nový projekt (personalistika šla stranou), zajistit registraci a projít inspekcí atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.2.16 23:03

@lamicina Tým vypadá celkem v pohodě, jsou to lidi, co spolu dělají už třeba víc jak 10 let, spíš tam bude problém, že věk už většina přes padesát a nechuť do nových věcí a nových projektů. Tam to bude asi skřípat…

• Nahlásit
  • Citovat
2447
16.2.16 23:04

No já jsem třeba ze začátku bojovala s tím, že jako odborník a přirozená autorita super ale jako manažerské dovednosti nic moc. Naučit se to dá, ale třeba mně povahově nejlíp vyhovuje zcela autonomní pozice, takže některý věci mě stály prostě víc úsilí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29386
16.2.16 23:04
@Anonymní píše:
@Ginuš Díky za rady, upřímná a vstřícná jsem a počítám, že budu i takový sám voják v poli. To pro mě bude asi dost těžké, jsem dost otevřený člověk s velkou potřebou komunikace, mám tendenci se s každým hned kamarádit, na to si budu muset dávat moc pozor…

jo, to budeš mít těžké… na to fakt bacha…
A praxi v tom, co dělají tví podřízení teď, máš? Víš, co všechno to obnáší? Protože ty bys to měla vědět líp než oni, aby tě nenachytali na švestkách a zároveň abys po nich nechtěla nějaké blbosti… ale tak snad víš, do čeho jdeš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama