Horečka a časté nutkání na močení

Anonymní
29.7.15 21:00

horečka a časté nutkání na močení

Ahoj, mohla bych se zeptat? Od rána mám zimnici, od poledne cca horečku, max byla 38,7, aktuálně je 38,3, k tomu chodím neustále na záchod..teď mi přijde, že začínám cítit bedra, ale kdo ví, jeslti to není psychické. :? bolesti při močení nemám, před 2 týdny jsme měla zánět močáku projevující se pouze neustálým pocitem plného močáku, a nešlo mi „dočurat“ zaléčeno atb na 3 dny, kvůli kojení mi dr řekla, že 3 dny stačí. trošku jsem googlila, a našla jsme příběhy, že takhle začínal zánět ledvin, a skončilo to hospitalizací, z toho mám obrovský strach :( jeli byste na pohotovost, nebo mám počkat do zítřka? myslíte, že je možný, že je to viroza, nebo ty močové cesty? bojím se, že na mě budou koukat jako na simulanta :? Omlouvám se, že otravuju, přemýšlím, co dělat, nemocnice je moje noční můra :?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

2034
29.7.15 21:03

Jak na simulanta určitě koukat nebudou. Já bych jela, právě hlavně kvůli hrozbě zánětu ledvin a co nejdřívějšímu podchycení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 21:05
@luca241 píše:
Jak na simulanta určitě koukat nebudou. Já bych jela, právě hlavně kvůli hrozbě zánětu ledvin a co nejdřívějšímu podchycení.

děkuju :hug: a mám s sebou vzít moč? asi ano že? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
9018
29.7.15 21:07

Tady se moc dělat nedá.
Vypadáš na nedoléčený zánět močáku, s počínajícím zánětem ledvin.
Buď vydržíš do rána, nebo jeď hned. Řešit to pak po půlnoci, tak to bych divně koukala taky.
Strach z nemocnice musíš překonat. Nikdo tam rád nechodí a neleží. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2034
29.7.15 21:07
@Anonymní píše:
děkuju :hug: a mám s sebou vzít moč? asi ano že? :think:

určitě! přeju, ať je to zase „jen“ močák.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9018
29.7.15 21:08

Běž na urologii a tam tě stejně budou cévkovat. Vem si láhev s pitím a jeď.
Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
29.7.15 21:11

Vem moc a jed. Mne v nemocnici udelali utz, dali atb a za tyden ke svemu lekari, i tak jeste dva dny mi bylo strasne, nez to zabralo.
Nemocnice a vse kolem mi bylo uplne fuk, protoze mi bylo tak silene, ze bych si ty ledviny klidne nechala vyriznout zaziva, kdyby mi rekli, ze to pomuze. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 21:18
Holky, děkuju, asi pojedu :(
@Cassi píše:
Tady se moc dělat nedá.
Vypadáš na nedoléčený zánět močáku, s počínajícím zánětem ledvin.
Buď vydržíš do rána, nebo jeď hned. Řešit to pak po půlnoci, tak to bych divně koukala taky.
Strach z nemocnice musíš překonat. Nikdo tam rád nechodí a neleží. ;)

já z lékař. strach nemám, ale z ležení v nemocnici, mám půlročního prcka, a bez něj bych do nemocnice nemohla, prostě nemůžu, nemůžu, to bych nemusela na urologii, ale mohla bych rovnou na psychiatrii, být bez něj byť několik hodin, nebo dokonce dní. klidně bych jezdila na nitrožilní atb po 8h do nemocnice, pokud by mě mohli nechat kapačku, na reverz..u syna nás s kapačkou nepustili, to chápu, dítě, ale dospěláka by snad mohli? nebo i kdyby mi ji pokaždé píchali znova, přežila bych to, ale ne špitál :(
ještě dotaz, doufám, že jsou atb, při kterých se může kojit? na tohle?

• Nahlásit
  • Citovat
7016
29.7.15 21:23

Ja tehdy ledviny chyceny mela, nikdo me necevkoval, o hospitalizaci nepadlo ani slovo. Takze potreba to podle me neni. Ale byla jsem tehdy jeste nematka a ty atb, co mi dali, tak to byla celkem sila. Jenze pokud mas nedoleceny zanet, budou asi muset nasadit neco silnejsiho, tezko rict, zda pritom pujde kojit. Mate u nemocnice lekarnu nonstop? Kdyztak tam rovnou kup krabici UM a flasku, pokud by se nenasla nekojici alternativa atb.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.7.15 21:27
@Bibi239 píše:
Ja tehdy ledviny chyceny mela, nikdo me necevkoval, o hospitalizaci nepadlo ani slovo. Takze potreba to podle me neni. Ale byla jsem tehdy jeste nematka a ty atb, co mi dali, tak to byla celkem sila. Jenze pokud mas nedoleceny zanet, budou asi muset nasadit neco silnejsiho, tezko rict, zda pritom pujde kojit. Mate u nemocnice lekarnu nonstop? Kdyztak tam rovnou kup krabici UM a flasku, pokud by se nenasla nekojici alternativa atb.

můžu se zeptat, jak to poznají, jeslti je to už v ledvinách? děsíš mě, já nemůžu prcka odstavit, to nejde, je plně kojenej :(

• Nahlásit
  • Citovat
7016
29.7.15 21:31
@Anonymní píše:
můžu se zeptat, jak to poznají, jeslti je to už v ledvinách? děsíš mě, já nemůžu prcka odstavit, to nejde, je plně kojenej :(

Ultrazvukem.
Treba nejaky atb jdou, ja nevim, nedes se dopredu. Ale zrovna u ledvin bych uprednostnila dukladne doleceni pred kojenim. Mohla bys mliko odstrikavat/odsavat a pak po dobrani atb se snazit znovu dat prso. Uvidis, co ti reknou, treba to vubec nebudes muset resit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
229
29.7.15 23:01

Zánět ledvin poznají od zánětu močáku většinou z krve, jsou prostě daleko vyšší hodnoty zánětu- CRP, leukocyty…a někdy i podle UTZ..jela bych nejdýl zítra ráno s močí, ale je dost možný, že moč budou chtít čerstvou a budeš muset jít tam…jinak já s ledvinama ležela v nemocnici pokaždý, kromě jednoho zánětu- to jsem dr. ukecala na urologii, protože mi v tu dobu umírala babička, ale měla jsem silný ATB a chodila na kontroly snad každý 2 dny s tím, že kdyby cokoli, okamžitej nástup k hospitalizaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
30.7.15 09:55

Zakladatelko, tak co, jak je? Jela jsi nakonec do te nemocnice? Nebo jsi sla dnes k doktorovi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.7.15 10:46
@Bibi239 píše:
Zakladatelko, tak co, jak je? Jela jsi nakonec do te nemocnice? Nebo jsi sla dnes k doktorovi?

nakonec jsem radši jela, no v moči prý bílkoviny jen málo, takže řekla, že je to patrně nějaká viroza, a to častý močení je asi močák, a ta horečka k tomu není..moc jsem ji nepochopila, no ale ve finále mi napsala atb, a to poměrně dryják, širokospektrý, nějaký roxythromycin, nebo jak, v příbaláku je, že by se při nich nemělo kojit, dr řekla, že půlroční dítě už to zvládne. Že prý když se mi ten zánět tak brzo vrátil, tak je potřeba to přeléčit. Ovšem přes noc se mi udělalo líp, jsem ještě dost rozlámaná a rozbolavělá, jako po nemoci, ale teplotu už mám v normálu, a co je nejzajímavější, v noci jsem nebyla ani jednou na WC :nevim: včera se mi opravdu chtělo každou chvilku. že by tak rychle zabraly ty atb, když první tabletu jsem měla před půlnocí, nevím, to se mi nezdá..tak teď vůbec nevím, jestli je dál brát, nebo ne :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
7016
30.7.15 10:55

Rozhodne dobrat, at si nevytvoris rezistenci. Tak hlavne ze je lip, ze se ti ulevilo. Doktorce bych verila. Preju brzke uzdraveni a at uz mocak da pokoj naporad :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama