Horečka na dovolené v zahraničí

Anonymní
30.12.25 02:10

Horečka na dovolené v zahraničí

Maminky prosím, jsme v zahraničí na dovolené, malý má teď v noci 38,8*C (půl roku). Zkusíme stáhnout sirupama, ale dotaz - jet zítra někam sem k doktorovi? Nebo když klesne teplota ne? Neřešili jste některá něco podobného prosim? Moc dekuji 🌷

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5067
30.12.25 05:39

Pokud by teplota klesla, tak bych k doktorovi nejezdila. Záleží, jak se nemoc bude vyvíjet.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24770
30.12.25 06:57

Podle situace. Taky záleží, kde jste, není doktor jako doktor.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27265
30.12.25 07:21

Doma by si jela? U nás pravidelně měli kluci na dovolené jeden den horečku a většinou to bylo prostě z vyčerpání - ono trávit celý den ve vodě je prostě pro tělo náročné, starší to měl i na lyžáku, na jamboree, prostě toho na něj bylo moc, byl unavený, tak měl horečku. Dostal lék a druhý den už v pohodě.
Teď jsem si vzpomněla, že mladší to měl jednou den před odjezdem, prostě byl tak natěšený, že z toho dostal doslova cestovní horečku, ráno se probudil a v pohodě.
Takže počkej, jestli lék zabere a jak to bude vypadat zítra přes den.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.12.25 09:29

Dekuju holky. Doma bych minimálně volala obvoďákovi. Nicméně teplota v noci klesla na 37,7. Teď rano zase 38,5. Uvidime přes den…🙏 jsme ve Španělsku, nějaké velké teplo tu neni, no oproti Česku ano, máme kolem 20 stupňů.. snad to bude brzo v pořádku 🙏
@lleennttiillkkaa @lucad77 @Yasmina21

  • Citovat
  • Upravit
27265
30.12.25 09:40
@Anonymní píše: Více

Důležité je, že teplota po podání léku klesla. Vydržela bych do zítra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
5067
30.12.25 10:12
@Anonymní píše: Více

To je dobře. :kytka: Také bych počkala do zítra a uvidíte. Snad už zítra bude bez horečky. :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15599
30.12.25 10:12

Neplašila bych. Je dost možný, že to má jen od zubů a dnes už bude úplně v pohodě …

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Zuzulezabka
30.12.25 10:35
@Šmoulice píše: Více

Nepravděpodobné. Bude to viróza.

  • Citovat
  • Upravit
22589
30.12.25 10:40

Pokud teplota po sirupu klesá, tak je to v pořádku.
Zachovala bych stejný postup, jako u nás v ČR :)
Ať je brzy dobře :hug:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15599
30.12.25 14:27
@Zuzulezabka píše: Více

I kdyby … S tím se hned k dr nelítá … :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
14696
30.12.25 23:55

Řešila bych stejně, jako doma. Kdyz je to viróza, je to do několika málo dní (dvou, tři, ale i dříve) samo pryč. Na dovolené měl malý v noci horečku, zvracel, tak dostal nurofen a netahali jsme ho na snídani, ale přinesli mu něco na pokoj. Pak byl ještě takový unavenější, spal do oběda, ale už se to nevrátilo a nic už mu nebylo.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
24770
31.12.25 08:13
@Anonymní píše: Více

Tak volat mu můžeš i ze Španělska, ne?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

GS Mamavit Prefolin + DHA

  • (4.5) + 41 recenzí

Poradna pediatra

Ikona - Jiří Havránek

Mudr. Jiří Havránek