Horecka po ockovani

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.07.09 20:23
Horecka po ockovani

Holky,jak to serite vy.Male(6mesicu) jsem namerila tedka v 19hodin 38.5
dostala paralen.Jenomze bych ji mela zmerit v prubehu noci abych ji kdyztak dala jeste jeden.Jenomze problem je ten ze mala mi spi celou noc.Jak to resite po ockovani budite?Nebo sahnete a merite az kdyz se Vam zda ze ma teplotu?Je mi jasne ze pokud ji budu muset zmerit tak mi to pak vrati.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

radúna
Extra třída :D 11954 příspěvků 07.07.09 20:32

Nebuď ji. Pokud Ti spí celou noc, nebudila bych ji, ať se z toho vyspí. Spánek posiluje. A ráno jí bude líp i bez toho „nočního“ čípku.
Já jsem taky nikdy nebudila a budit nebudu. Tohle je i názor naší doktorky.
A je úplně fuk, jestli je to horečka/zvýšená teplota z očkování nebo příznak nemoci. Tělíčko bojuje s infekcí, tak ho nechej, ať si trošku zabojuje samo.
A 38,5 není až taková katastrofa.
Neboj, ráno jí fakt bude líp :wink: .

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 07.07.09 20:46

Pro tyhle případy mám doma proužkový teploměř. Koupila jsem ho v lékárně za cca 20Kč a k orientačnímu měření stačí. Poznáš na něm, v jakém rozmezí teplota je (mezi celými stupni). Chce to jen trochu rozsvítit, abys na něj viděla. Jinak pokud nebyla horečka moc velká, taky jsem radši nebudila, pokud byla velká (mívá i přes 40°C), tak zkouším dávat čípek ve spánku. Sirupy odmalička nedávám, nedostala bych do ní nic a kdyby už jo, za chvíli by to letělo zpátky. Proto mi přijdou lepší čípky.

Efa
Kecalka 208 příspěvků 07.07.09 20:50

Pokud bude spat, tak ji nebud. Presne, jak pise Raduna. Nas maly ale kdyz mel jedinkrat horecku, to ale pres 39, tak tak spatne spal, ze mereni a dani cipku nebyl problem. A to jinak taky spal a spi celou noc. Tak uvidis. At je male brzy dobre!

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 07.07.09 21:01

Dekuju.

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 07.07.09 21:05

Urcite ji nebud! Jak pisou holky, pokud ji bude spatne, stejne se ti vbudi a pak snadno premeris pripadne das dalsi davku. :wink:

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 08.07.09 07:43

Zcela jistě nebudit a případně řešit, až se vzbudí. Mám teda ušní teploměr, takže ve spánku není problém, ale budila jsem všehovšudy jednou, a to když měla hodinu po podání léku při 38,5 41,3…to jsem volala na pohotovost, co s ní mam dělat a pak jsem jí vzbudila na zábaly a léky. JInak nebudim

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 08.07.09 09:18

Jasmínka měla taky vždycky po očkování teplotu a taky jsem jí nebudila. Jen jsem na ní orientačně sahala. Jí asi naštěstí chutná Nurofen a ten jí vždycky dobře zabral.A řekla bych, že pokud by dítě mělo opravdu vysokou teplotu, tak by asi spalo neklidně, takže tam by nebyl problém s buzením. Soudím tak podle starších dětí. Nejstarší dcera mi jednou při horečce, když jí byly asi 4 roky i blouznila. To pak je nářez, teda.

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 08.07.09 11:53

to jo. TO jsem zažila právě s tou 41… a byl to fakt mazec a doufam, že už nikdy víc. Před Vánocema to tehdy bylo…fuj…byla totálně mimo

Alenka
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 08.07.09 18:40

My jsme měli horečky jen u nemocí, ale protože byly vysoké, tak jsem měřila i v noci, ale nebudila jsem, normálně jsem mu teploměr dala pod paži a měřila a neprobral se nebo i do zadečku. I ten čípek jsem mu nacpala ve spánku, pochopitelně jsem nerosvěcovala. Čípek dávej jen pokud je teplota nad 38,5. Ale teď už je to stejně asi pasé a Barunka je OK, že :wink:

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.07.09 19:05

Barunka uz bez teploty.Ale zas nam reaguje tuberkuloza.Udelal se stroupek a koupanim rozmokval a prinde mi ze se tam dela hnis.Tak ted nevim co mam delat??

kitty25
Neúnavná pisatelka 16051 příspěvků 08.07.09 19:08

nebudit - nám se osvědčily ještě octové ponožky. Pokud měl Robik přes 39, tak jsem dávala čípek i v noci

radúna
Extra třída :D 11954 příspěvků 08.07.09 19:11

Kattkka, je dobře, že je bez teploty. Sláva. A s tím otevřeným bebínkem na ramínku nedělej nic, nesahej na to zbytečně, koupat v čisté vodě. Maximálně to přelep náplatí tak, ať to dýchá a přitom ať se to neodírá o oblečení a nedráždí se to zbytečně. Hnis vyteče sám a zahojí se to. Neboj :wink: .

kattkka
Generální žvanilka 24324 příspěvků 08.07.09 19:22

dekuji.ona ma volnej dlouhej rukav tak je to v poho.Dik

radúna
Extra třída :D 11954 příspěvků 08.07.09 19:22
:D :wink:
Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >