Hospitalizace na psychiatrii - může mít pacient mobil?

Anonymní
12.7.13 21:58

Hospitalizace psychiatrie a mobil. Může být?

Dobrý den,
mám delikátní problém, přítelkyni akutně na psychiatrii. Píše mi zmatené sms a volá evidentně natajnačku. Podle mě ještě není zdaleka v pořádku a je pořád v tom akutním stavu mánie. Chce po mě, abych jí přinesla oblečení, PC, tablet, boty pro spolubydlící…
Jen chci vědět, jak reagovat, jestli se poptat přímo na psychiatrii.
Zase ji nechci podrazit, ale myslím si, že mobil by u sebe mít neměla.
Od sestřiček evidentně nevolá, protože to někdy rychle sklapne. A rozhodně není ve stavu, kdy by jí komunikace s okolím měla dělat nějak dobře.
Odebírá se běžně pacientům na psychiatrii mobil nebo si to jenom myslím? Máte s tím někdo zkušenost?
Díky
anonym snad pochopíte, děkuji, je mi z toho děsně smutno.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24107
12.7.13 21:59

Moje máti u sebe mobil měla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2814
12.7.13 22:01

Moje známá měla mobil, notebook i přístup na net

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1605
12.7.13 22:05

Můj známý v prvních dnech ne, pak už ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 22:06

Aha, jsem z toho právě strašně zmatená. Pokud ještě není v pořádku a stabilizovaná, nemůže si tím ublížit?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.13 22:09

Záleží na jakém je oddělení a proč je hospitalizovaná. Příklad z okolí: hosp. v psych. léčebně Šternberk na „nejvyšším“ oddělení (označeným 15) mobil ani nic jinýho mít nemůžou. Dokonce ani šperky. Hovory se provádí přes sesternu. Diagnóza byla akutní toxická psychóza. Po předělení na „nižší“ oddělení, tedy méně kontrolovanéuž mohl být mobil.

An M.

• Nahlásit
  • Citovat
1598
12.7.13 22:09

Myslim, ze zalezi na konkretnim pripade. POkud nekdo treba vola dokola na policajty nebo se snazi neco nesmyslne organizovat, je duvod telefon uklidit myslim… Ale obvykle se to nedela… jestli je jeste v akutni manicke fazi, asi bych na ty pozadavky nijak nereagovala, ale treba jednou denne se zeptala, jak se ma, kdyby ji to rozhazovalo jeste vic, rekla bych to osetrujicimu l :nevim: ekari

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
becky87
12.7.13 22:10

Zalezi na jakem je oddeleni, poud na otevrenem, tak ho mit muze. Pokud na uzavrenem, tak tam ne.Ale provadi se kontrola pri prijmu, nevim jestli by se ji podarilo mobil,,propasovat". :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
becky87
12.7.13 22:11
@Anonymní píše:
Aha, jsem z toho právě strašně zmatená. Pokud ještě není v pořádku a stabilizovaná, nemůže si tím ublížit?

s cim tam je? na jakem je oddeleni, to vis?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.13 22:15

z pochopitelných důvodů anonym Jarka

Pokud to zaklapává, pak určitě nevolá legálně. Já mám zkušenost, že na uzavřeném oddělení se mobil přidělovat na hodinu odpoledne, na otevřeném na skoro celé odpo do večera. Ale nepřetržitě u sebe nemohl být. Ovšem byl přístup na net - na tom otevřeném oddělení, celý den. Asi co nemocnice, to jiný režim.
Uvidíš při návštěvě, jaká přítelkyně bude. Ve vlastním zájmu by to omezení měla dodržovat.

• Nahlásit
  • Citovat
1605
12.7.13 22:21

Anonymní, chápu Tě. Doktoři určitě vědí, že ho má a proč. Přece není ve vězení.. a pokud myslíš na to, že by se třeba neměla rozrušovat kontaktem s okolím, tak ani v léčebně přece není ve vzduchové bublině.
Jestli můžu poradit, tak bych sbalila věci o které mě žádala a dovezla je a event. před předáním bych se zeptala doktora nebo sestřiček jestli jí to můžu dát (určitě jo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 22:21
@blorchi píše:
s cim tam je? na jakem je oddeleni, to vis?

asi maniodeprese, mánie teda byla fakt silná, naprosto mimo realitu, myslela si, že je Bůh… kde přesně je, netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
12.7.13 22:24

Pokusím se zítra zjistit víc přímo v nemocnici. Díky za názory.

• Nahlásit
  • Citovat
1026
12.7.13 22:36

V rodině jsme měli laktační psychózu… Při příjmu na psychiatrii jí mobil normálně nechali a věděli, že ho má u sebe. Stav se ale horšil, vyvolávala rodině nesmysly, takže jí telefon vzali a dávali jí ho na hodinu odpoledne. Pak se ale zhoršila ještě víc, takže mobil nedávali vůbec. Ale byl to děs, když jsme za ní přišli na návštěvu, pořád otravovala, že potřebuje volat tam a tam a říct jim to a to (naprostý nesmysly) a otravovala tím i sestry.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17565
12.7.13 22:36

A kde je? Co vím, tak na Karláku na příjmovém oddělení telefony přidělují na určitou dobu během dne. Na otevřeném oddělení (tam nejspíš zatím není) pak mají mobily celý den. Ale většinou ty nově příchozí šacují, takže pochybuju, že by jí ho jen tak nechali :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama