Hospitalizace, těhotenství, další dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:24
Hospitalizace, těhotenství, další dítě

Zdravím, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to v případě, že je potřeba hospitalizovat syna, nejspíš na infekčním, já jsem těhotná a ještě máme další dítě? Předpokládám, že na infekčním mě těhotnou se synem nenechají. Kdybych musela volat sanitku, vezmou nás i s mladším synem? Kdo by se o něj staral, než by přijel manžel, babička..? Nebo kdo by byl se starším, kdyby mě jako těhotnou nechtěli na to infekční pustit?
Omlouvám se za záplavu otázek, ale nikdy jsem nic podobného nemusela řešit. Vůbec netuším, jak to chodí.
Díky.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
1mila2
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 20.06.19 12:29

Ja myslela, ze na infekcni te nepustej nikdy :think:

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:33

@chaela a co mu je a jak je starý?

Já tedy toto konkretně nevím, ale podobně…mám syny 3 a 1 rok, prcek byl plně kojený..jen kojený. Pro bolesti břicha jsem zašla do nemocnice, byl to slepák. Akutní přìjem, nikoho nezajímalo, co bude. Být se mnou ten kojený bemohl. No..přežil to, podepsal jsem po operaci reverz. A dát ho tam s babiçkou? Jako těhotná bych na infekční nešla. Takže buď to zvládne sám nebo ať jde s ním tatínek. Tedy upravuji…ano, může s ním být otec, babička..kdokoli z rodiny, pokud jsou volná lůžka

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:35

@1mila2 Netuším, ale tak ty děti tam přece nejsou samy ne? Já ani nevím, jestli by to bylo na infekční, ani vlastně nevím, proč mě to napadlo. No doufám, že to nakonec nebude potřeba.

Kriss Tina
Extra třída :D 11003 příspěvků 20.06.19 12:38

Jak je starej? Já bych řekla že by starší na tom infekčním musel být sám a ty s mladším, těhotnou by tě tam stejně asi nepustili.

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:39

@Liška2014 Jsou mu 4 a má nepekny zánět v očích, dutinach, tak nějak v celé hlavě a doktorka se boji, aby to nebyl nějakej ten pneumokok, co rád sedá na mozek. Dostal ATB a kortikoidy a zítra jsem zase na kontrolu. Pokud to nebude lepší, pošle nás do nemocnice. Taky mi dala instrukce, ve kterých případech mám ihned volat rychlou. A jelikož manžel je na služebce, jedná babička v Itálii, zbývá nám druhá babička, která by snad byla rychle u nás, ale třeba při té sanitce by to stejně nebylo hned.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1067 příspěvků 20.06.19 12:40

@chaela ted jsem googlila a v nejake stare diskuzi je, ze to jde. Asi to bude na tvoji zodpovednost. Horsi to hlidani mladsiho…
Jak stare jsou ty deti? Ze by pohlidala sousedka, nez prijede nekdo z rodiny? Myslim, ze z tebe asi nebudou nadseny, kdyz budes v nemocnici kvuli jednomu a mit s sebou jeste druhe :think:

Me v Brne nechteli pustit ani na JIPku na navstevu, protoze jsem tehotna a mohla bych tam neco chytnout :think:

Kriss Tina
Extra třída :D 11003 příspěvků 20.06.19 12:40

@chaela a nemohla bys dát mladšího třeba k sousedům, kdybys musela tu rychlou volat?, že by si ho babička vyzvedla tam?

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 2224 příspěvků 20.06.19 12:41
@chaela píše:
@1mila2 Netuším, ale tak ty děti tam přece nejsou samy ne? Já ani nevím, jestli by to bylo na infekční, ani vlastně nevím, proč mě to napadlo. No doufám, že to nakonec nebude potřeba.

Ty děti tam můžou být samotné. Si představ, že jsi sama, máš víc děti a jedno z nich musí být hospitalizovane :nevim: těhotná bych zůstala doma s druhým dítětem a do nemocnice vyslala tatínka/babičku/tetu, pokud by to šlo, aby tam s malým někdo byl

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:44

@chaela hm..4 roky je dost..i málo..takový věk, co mámu potřebuje. Osobně myslím, že do sanitky vás nevezmou.
Ale jinak doufám, že bude ok… :srdce:
A hokt tatínek by se musel asi vrátit ze služebky. Tebe bych tam nepustila. Věř, nic není tak horké, jak to vypadá…zvládnete to. I syn by to zvládl sám..děti vydrží dost ;)

Popokatepetla
Závislačka 3391 příspěvků 20.06.19 12:48

Tebe jako doprovod syna pustit musí! Syn má právo na nepřetržitou přítomnost rodiče. A to jak na infekčním, JIPce nebo kdekoliv jinde, i když mu bude už 17,9 let. Pokud ti lékaři budou tvrdit něco jiného, tak lžou. Doporučuju FB skupinu „podpoříte mě v osvětě - práva hospitalizovaných dětí“ - adminky (právničky) tam na sebe mají i kontakty a v případě nutnosti ochotně pomohou řešit po telefonu problém třeba přímo v nemocnici.

Příspěvek upraven 20.06.19 v 12:49

chaela
Ukecaná baba ;) 2349 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:49

@1mila2 @Kriss Tina Kluci mají 4 a 2. Teoreticky bych mohla mladsiho nechat u kamaradky, kdyby byla doma. Ale on je taky nemocnej, taky na ATB, takže tím spíš ho do žádné nemocnice tahat nechci. Já samozřejmě nechci ani ohrozit mimino v břiše, budu odvolávat všechny známé a příbuzné, aby se to vyřešilo. Teď mi jde hlavně o to, co by se dělo při akutním odjezdu do nemocnice. Protože chvíli potrvá, než za námi kdokoliv přijede. Nechci nechat staršího samotného, když kolem něj bude lupa doktorů, vyšetření atd., nechci ohrozit mimino, nechci ani nechat mladšího samotného, zvlášť když mu není dobře. No ja fakt nevím, pořád doufám, že k tomu nedojde.

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:50

@Popokatepetla odmītnlut ji nemohou, to je jasné..ale jako těhotná bych tam nešla. Jsou jiné možnosti.

Kriss Tina
Extra třída :D 11003 příspěvků 20.06.19 12:51

@Popokatepetla tojo, ale zas pokud jsou na tom infekčním normální, tak tam jako doprovod nepustí mladšího sourozence, aby tam taky něco chytil (ta těhotná matka tam teda půjde na vlastní odpovědnost) a ani tam sestry nebudou mít čas se o to druhé dítě starat :nevim:

Liška2014
Neúnavná pisatelka 19885 příspěvků 2 inzeráty 20.06.19 12:52

@chaela to chápu. Myslím, že odvoz od někoho, pokud nejsi mobilní nebo taxi.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama