Hotelnictví a cestovní ruch

Anonymní
21.9.19 21:34

Hotelnictví a cestovní ruch

Dobrý den moje dcera se rozhoduje na jakou školu vybrala si hotelnictví a cestovní ruch. Učitel ve škole říkal že potřebuje druhý obor ale ana je rozhodnuta na tenhle. Tak bych se chtěla zeptat je nějaké povolání podobné nevím přesně jak to napsat. Prosím blbý keci si odpustte

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

835
21.9.19 22:05

A to je jako střední škola? Pokud ano, tak bych jako druhou zvolila nějakou „univerzální“ - třeba ekonomku… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10933
21.9.19 22:21

Chceš vědět uplatnění v tomto oboru nebo potřebuje jiný, ale tomu podobný? :think:
Protože nevim proč, když chce dělat něco, by si měla psát školu na něco co nechce..já si taky psala 1 obor na různé školy a né třeba kadeřnici a prodavačku.. :nevim: :nevim:
Pokud chce tohle, tak proč ne. Je tam veliké uplatnění, od recepční v hotelu, pracovník cestovní kanceláře, delegát, animátor (na to jsou kurzy), průvodce (tam to chce také ještě kurzy a osvědčení), letiště..všude, kde jsou cizinci, turisti.. provádět na památkách, nejjednodušeji se začíná na nějakém zámku, nebo budově..info centra, dál různé kulturní uplatnění. Je to krásný obor a pokud půjde dál na vš v tomto oboru, tak tam už to je třeba manager hotelu, cestovky atd..
Důležité je, aby měla vlohy na jazyky, bez jazyků moc uplatnění nenajde :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
21.9.19 22:23

Taky mám cestovní ruch a už bych to nestudovala. Nijaké uplatnění, umíš od všeho něco. Po mateřské jsem nastoupila do řetezce. A spolužáci jsou roztroušený všude možně, jen nikdo není ten manager hotelu, či majitel ck, letuška atd :think:
Maturovala jsem tedy už nějaký pátek zpět. 13 let, fíha to ale letí. 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10933
21.9.19 22:30

@AstraG tak podle mě, pokud něco pak chceš dělat, tak se o to snažíš. Samozřejmě, že majitel ani manager z nikoho bez VS asi nebude a nebo to nebu hned.
Já třeba bydlím v Praze, takže jako průvodce, pracovník CK se místo vždycky najde.
Jinak letuška, animator, delegát..na to si dost vybírají a mladí na to stojí fronty :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
346
21.9.19 22:31

Znám celkem dost lidí co mají střední hotelovou školu s maturitou a dotáhli to na ředitele hotelu, letušky - vedoucí stevardů, manager v cestovce. Jen to chce umět ty jazyky, angličtina plus minimálně další na dobré úrovni a být průbojná, ctižádostivá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10933
21.9.19 22:38

@eileithia přesně tak :palec: je tam velká konkurenci a pokud na to někdo nemá koule, je bez šance..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4545
21.9.19 22:57

@lucynka25
taky záleží, kde bydlíš, samozřejmě, že Praha má nekonečno možností. Já bydlím v podhůří Šumavy, sice tu chcípla liška, ale my to tu máme rádi. Mě prostě cestovní ruch studovaný v malém šumavském městečku moc nedal. Práce tu k výběru moc není, i tak pracuji na vedoucí pozici, ovšem mimo obor. Co naplat, že tu nikoho výborná z aj na výzu netankuje :lol:
Dnes bych volila pedárnu ;)
Doufám, že s našemi dětmi budeme nahlížet dále do budoucnosti.

Příspěvek upraven 21.09.19 v 23:00

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.9.19 23:00

Ahoj, chodila jsem na hotelnictvi a turismus a skola mi dala mnoho. Po skole mohu byt kucharka, pomocna kucharka, cisnicka, barmanka, sommelierka, pruvodkyne, pracovat v cestovni kancelari, vymyslet zajezdy. Atd. Jako druhy obor bych zvolila napriklad bud kuchar cisnik nebo cukrar, je to vyucni obor a kdyby neudelala na hotelncitvi prijimacky tak ma alespon bez strachu nahradu a to nejaky vyucni:blush:urcite bych zvolila cukrare

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.9.19 23:00

Jo a do konce i na recepci, nebo pokojska

• Nahlásit
  • Citovat
22.9.19 06:17
@Anonymní píše:
Dobrý den moje dcera se rozhoduje na jakou školu vybrala si hotelnictví a cestovní ruch. Učitel ve škole říkal že potřebuje druhý obor ale ana je rozhodnuta na tenhle. Tak bych se chtěla zeptat je nějaké povolání podobné nevím přesně jak to napsat. Prosím blbý keci si odpustte

Muze delat provozni funkce v hotelu, drlegata, prodejce administrativni funkce v cestovnich kancelarich, pruvodcr, v infocentrech std.
A vudy je zu jeste moznost, ze se da do politiky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
22.9.19 07:49

@lucynka25 jiný v tomto oboru podobny

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
22.9.19 07:50

Je šikovná moc se neučí všechno pochyti ve škole a cizi jazyky zvlada

• Nahlásit
  • Citovat
22.9.19 08:19
@Anonymní píše:

Jako druhý obor si může napsat třeba obchodní akademii.. Pokud má dobre známky, je chytrá tak se na ten první obor určitě dostane, dnes se dostane skoro každý.. Tak je v podstatě jedno jaký druhý obor si napíše na přihlášku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama