Hubnutí bez pomocníků

Anonymní
24.11.20 12:13

Hubnutí bez pomocníků¨

Ahoj, chci se zeptat jestli někdo zhubl přes 20kg jen tím že přestal jíst sladké a takové hodně nezdravé věci :D Začal trochu cvičit, a nemusel si počítat a vážit jídlo? Děkuju

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1203
24.11.20 12:26

Ano moje kamarádka zhubla 25 kg za rok tím, že se začala stravovat lowcarb a začala chodit na dlouhé procházky (předtím nesportovala vůbec). Kromě sladkého a sacharidů jedla v podstatě vše - občas klidně třeba i bůček :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4378
24.11.20 12:27
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo zhubl přes 20kg jen tím že přestal jíst sladké a takové hodně nezdravé věci :D Začal trochu cvičit, a nemusel si počítat a vážit jídlo? Děkuju

Ano, každý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.20 12:41

Jo, všichni, kdo zhubli, zhubli tímto způsobem - ono to jinak ani dost dobře nejde. Jestli jsi obézní a nemáš ještě úplně odhad, co do velikosti porcí, bylo by lepší, kdyby sis to ze začátku psala a vážila, abys zjistila, kde je zakopán pes. Po nějakým čase už to nacvičíš tak, že vážit nebude třeba. A čokoládičku si taky budeš moci občas dopřát

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
24.11.20 12:50
@Anonymní píše:
Ahoj, chci se zeptat jestli někdo zhubl přes 20kg jen tím že přestal jíst sladké a takové hodně nezdravé věci :D Začal trochu cvičit, a nemusel si počítat a vážit jídlo? Děkuju

Ano. Kazdy tak zhubne. Jen to chce opravdu drzet ten jidelnicek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.11.20 13:04

No já dost dobře vím kde je zakopanej pes, jím sladké a to opravdu hodně a jím i celkově hodně mám velkou chut k jídlu takže velké porce

• Citovat
  • Nahlásit
6149
24.11.20 13:12

Sladky vyhazet uplne vsechno a velke porce muzete, jen aby vetsina jidla byla zelenina. A postupne porce zmensovat. Ber to tak, ze „zelene zeleniny“ muzes snist kolik chces.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.11.20 13:16
@Anonymní píše:
No já dost dobře vím kde je zakopanej pes, jím sladké a to opravdu hodně a jím i celkově hodně mám velkou chut k jídlu takže velké porce

Tak určitě ti pohyb a redukce porcí a čokoládiček pomůže. Ale ze začátku si to fakt radši alespoň rámcově važ a zapisuj. Ono se třeba může zdát, že sice slavně zredukuješ sladkosti, ale nahradíš je někde jinde, třeba výrazně zvětšíš porce, nebo to naženeš v uzeninách… tak abys ze začátku měla trochu přehled. Dobrý je i vést si sportovní deníček, třeba na stravě. Tam tě to zase nutí v tom cvičení nepodvádět. On má člověk tendenci říkat si: moc nejím, furt cvičím, ale jsem tlustej, a pak se koukne do deníčku, a vidí, že cvičit byl všehovšudy dvakrát týdně na delší procházce a dietu držel taky jenom ob den, a ty saláty prokládal půl kilem těstovin se smatanovou omáčkou a podobně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: pro motivaci je lepší to mít černý na bílým

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
24.11.20 13:18

Ano určitě dá. Kord u obézních lidí lítají kila dolů už jen díky vysazení např. sladkých limonád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
777
24.11.20 13:37

Nemám sice zatim dole přes dvacet, ale teď aktuálně mám 18 kg dole za posledni rok. Většina z toho je dole díky běhu - začala jsem běhat se sousedkou, není to žádná sláva, behame obden, mivame cca 80 km za měsíc a pomalým tempem. Ale tělo zareagovalo a aniž bych nějak výrazně omezila jídelníček, tak jdou kila dolů. Ve dnech, kdy nebezime, se snažím mít nachozeno minimálně 10000 kroku, to si myslím, že taky pomáhá. A jsem stejný případ jako ty - jídlo miluju a sladké obzvlášť. Ale ten pohyb to tělo tak nějak samo nutí, abych se alespoň na noc neprejidala, většinou mám chuť na něco fakt lehkého, když dobehnu. A to před tím rokem pro mě bylo neuvěřitelne, že se někdo dokáže najíst jen že zeleninového salátů. A jde to :mrgreen: držím palce, ať se ti podaří do toho dostat :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
136
24.11.20 13:37

Ja zhubla i kdyz jsem mela ve svem jidelnicku sladky :nevim: mela jsem k snidani treba buchtu, kolacek s tvarohem, donut… jen slo o spravne nacasovani jidla… a do finale jsem se k 15kg minus prozrala a navic jsem se nemusela nikdy nutit do posilky ci k behu, cim vic sportujes, tim vic se ti drzi voda v tele :nevim: a tech 15 kg bylo dole za 2-3 mesice.. s tim, ze jsem rozhodne nic nepocitala a mela volnou ruku, k obedu jsem si mohla dat klidne buchticky se sodo, sekanou, rizek s kasi… cokoliv a kila sla dolu… nemuzes vynechat cukry, navic ty jsou i treba v paprice i rajceti a pokud to vynechas, casem nejaky cukr stejne snis, az se nebudes tak hlidat a odmenou ti bude jojo efekt :) klidne napis sz… dam ti stranky, kde si o tom muzes precist vic :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
24.11.20 13:46

Pro mě osobně je teda určitě jednodušší jídlo si zapisovat a mlsání si do jídelníčku zařadit tak, aby se vlezlo do kalorického příjmu… Zhubnout 20 kg není žádná sranda, může Ti to trvat třeba rok a to bych fakt nevydržela, nedat si za tu dobu nic sladkého :D To vydržíš týden a pak vyžereš cukrárnu…
Teď jsem si v rámci předvánočního půstu naordinovala dva týdny bez alkoholu a sladké jen k snídani - dnes je den pět a je to teda náročné :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
24.11.20 13:48
@JeckoKacko píše:
Ja zhubla i kdyz jsem mela ve svem jidelnicku sladky :nevim: mela jsem k snidani treba buchtu, kolacek s tvarohem, donut… jen slo o spravne nacasovani jidla… a do finale jsem se k 15kg minus prozrala a navic jsem se nemusela nikdy nutit do posilky ci k behu, cim vic sportujes, tim vic se ti drzi voda v tele :nevim: a tech 15 kg bylo dole za 2-3 mesice.. s tim, ze jsem rozhodne nic nepocitala a mela volnou ruku, k obedu jsem si mohla dat klidne buchticky se sodo, sekanou, rizek s kasi… cokoliv a kila sla dolu… nemuzes vynechat cukry, navic ty jsou i treba v paprice i rajceti a pokud to vynechas, casem nejaky cukr stejne snis, az se nebudes tak hlidat a odmenou ti bude jojo efekt :) klidne napis sz… dam ti stranky, kde si o tom muzes precist vic :)

Ehm, tak tohle je teda blábol. Svaly natáhnou vodu možná tak po prvním náporu nebo když se nějak extrémně zničíš… Po regeneraci to zase odteče :) Navíc větší poměr svalů k těle znamená rychlejší metabolismus a má to i řadu dalších benefitů pro zdraví celkově.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6149
24.11.20 14:01
@JeckoKacko píše:
Ja zhubla i kdyz jsem mela ve svem jidelnicku sladky :nevim: mela jsem k snidani treba buchtu, kolacek s tvarohem, donut… jen slo o spravne nacasovani jidla… a do finale jsem se k 15kg minus prozrala a navic jsem se nemusela nikdy nutit do posilky ci k behu, cim vic sportujes, tim vic se ti drzi voda v tele :nevim: a tech 15 kg bylo dole za 2-3 mesice.. s tim, ze jsem rozhodne nic nepocitala a mela volnou ruku, k obedu jsem si mohla dat klidne buchticky se sodo, sekanou, rizek s kasi… cokoliv a kila sla dolu… nemuzes vynechat cukry, navic ty jsou i treba v paprice i rajceti a pokud to vynechas, casem nejaky cukr stejne snis, az se nebudes tak hlidat a odmenou ti bude jojo efekt :) klidne napis sz… dam ti stranky, kde si o tom muzes precist vic :)

Cucham, ze tento prispevek je cista reklama na nejaky „radoby zazracny“ produkt, ktery bude odhalen pozdeji. Jelikoz 15 kg za 2-3 mesice je realny leda pri vysoke hnotnosti a brutalni diete/cvicebnimu zaprahu. Takze krmte nesmyslama leda hlupaky a ne lidi tady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
24.11.20 14:05

Já mám třeba opačný problém, za den jsem vždy snědla 1 jídlo a to většinou ještě absolutně nevýživná, sladký jídla nemusím, ale za den vypiju max čaj a kafe ve kterým, ale mám cukr. Do toho stres z práce, takže dodělávání po nocích a víkendech a tím jsem si rozházela i spánek. Pokud jsem se ale snažila držet nějaké diety tak mi to vydrželo tak tři týdny a pak jsem zase kvůli tomu rozházenému spánku skoro nejedla.
Teď už skoro 14 dní úspěšně spím přes noc a díky tomu se i snaží pravidelně 3× denně jíst a cvičit jógu, která mi pomáhá i s tím stresem. S tím pravidelným režimem mám i menší chuť na hlouposti a raději si uvařím.
Jinak pokud nechceš počítat kalorie super byl jídelníček s nákupním seznamem od 30ti denní výzvy, tím se mi několik kilo zhubnout podařilo (pro mě byl spíš problém, že jsem tolik jídla nebyla schopná sníst). Hodně dobrý je ten nákupní seznam, protože pak doma nemáš ty sladké věci, které bys mohla sníst. Manžel tehdy držel se mnou, takže jsme nenakupovali nic jiného :palec: naučilo nás to hlavně přemýšlet nad tím jídlem dopředu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat