Hubnutí při kojení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

misacek00
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 15.03.11 19:24
hubnutí při kojení?

Ahoj děvčata,jsem 2 a půl měsíce po porodu a mám 67 kg(měla jsem 58)a měřím 162 cm,musim něco schodit,ale nevím jestli když kojím do toho mám jít?A jakým stylem efektivně zhubnout?Ach jo,jsem tak naštvaná na sebe,takouváhle koule jsem ještě nebyla,kdyby byl tatínek tak to tak neřešim:-(Díky za rady.

Reklama

Najdete v encyklopedii: Hubnutí při kojení

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 15.03.11 19:27

Ahoj, určitě. Proč ne. Pokud dodržíš kalorický příjem pro kojící maminku na svou váhu nemůže se ti stát, že to kojení jakkoliv ovlivní :wink:
Pusť se do toho, držím palce :palec:

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 15.03.11 19:36

No, já bych byla opatrná. Říká se, že pokud skutečně hubneš, tedy odbouráváš tuky, tak spolu s tím z těla odchází i škodliviny v tucích uložené a to i přes mléko. Takže během kojení bych byla s redukční dietou fakt opatrná… Ale upravit jídelníček na zdravou stravu, omezit sladké, tučné apod. by snad nemuselo škodit a mohlo by pomoci. A hlavně, shodíš i samotným kojením, ne? Takže vydržet kojit co nejdéle by mohla být také cesta…

barah
Ukecaná baba ;) 1712 příspěvků 15.03.11 19:37

Já bych to tedy moc nedoporučovala, abys neztratila mléko. Navíc hodně kojících maminek zhubne jen tím, že kojí. I já jsem ten případ, samozřejmě, když se budeš „přežírat“, tak ti nic nepomůže. Ale já osobně jedla úplně normálně jako vždycky a kila šla dolů a jsem na své původní váze jako před těhotenstvím.

Allee
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 15.03.11 19:38

Určitě, zdravá strava a pohyb, ale sama můžu potvrdit, že bohužel chození s kočárkem nestačí :wink: A ani mě se netýká to, že kojením to hubne samo…malýmu už je rok, kojila jsem plně do šestýho a pak ještě do devátýho měsíce, ale teda na mojí váhu to nemělo vůbec žádnej vliv, prostě pár kil mi zůstalo, a navíc na postavě je to vidět víc než ukazuje váha, protože očividně mám víc tuku a ten je lehčí:( A vím, že je to hlavně tím, že necvičím…a každej den se přesvědčuju, že teď už teda začnu :zed:

xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 15.03.11 19:39

Asi bych nešla do diety, ale pokud nejíš v tuhle chvíli nějak extra zdravě, tak upravit si jídelníček na zdravý určitě neuškodí…No a pak samo vymyslet aktivity s prckem - každodenní procházky, plavčo atd…

Já bych též potřebovala, porodem jsem sice krásně zhubla i ze své původní předtěhotenské váhy, ale při kojení mám strašnou chut na sladké, takže jsem si to vyžrala zas zpátky :roll: Ted neřeším, říkám si, že počkám, až bude malej lézt a chodit, že to pak půjde samo :mrgreen:

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 15.03.11 20:39

Při kojení se hubnutí nedoporučuje. Samo kojení je tak energeticky náročné, že zhubneš, když budeš kojit dlouho a jíst rozumně.

Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 15.03.11 20:46

Co já bych dala za tvou váhu! Při kojení se opravdu hubnutí nedoporučuje a to ani některé sporty, protože je riziko ztráty mlíka, takže vydrž.

hofka
Extra třída :D 14789 příspěvků 15.03.11 20:51

Tak jestli se neláduješ čokoládama, tak to třeba půjde ještě víc samo. Já už jsem na své váze (3,5 měsíce po porodu). Ale denně rázuju pár hodin s kočárem. Taky bude jaro, léto, to se hubne samo, jestli nejsi lenochod:-)

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 15.03.11 20:57

No já teda jím jak prokopnutá a teď zas dám denně tabulku čokolády a váha se nahoru ani nehne a jedno kilo mi ještě slezlo dolu :think: Je fakt, že ke kojení ještě hodně sportuju (jsem zvyklá sportovat x let), tak tělo všechno spálí. (po porodu jsem byla už v porodnici pod svou váhou)

hofka píše:
Tak jestli se neláduješ čokoládama, tak to třeba půjde ještě víc samo. Já už jsem na své váze (3,5 měsíce po porodu). Ale denně rázuju pár hodin s kočárem. Taky bude jaro, léto, to se hubne samo, jestli nejsi lenochod:-)

hofka
Extra třída :D 14789 příspěvků 15.03.11 21:05

No jo, ale každej je jinej. Já šla z porodnice s deseti kily z dvaceti. A pak to šlo teda rychle, otoky šly do háje, poslední kila už pomaleji, ale už jsou fuč. Ale stejně jsem pořád taková větší:-)))

Háta_x píše:
No já teda jím jak prokopnutá a teď zas dám denně tabulku čokolády a váha se nahoru ani nehne a jedno kilo mi ještě slezlo dolu :think: Je fakt, že ke kojení ještě hodně sportuju (jsem zvyklá sportovat x let), tak tělo všechno spálí. (po porodu jsem byla už v porodnici pod svou váhou)
hofka píše:

Jackie
Echt Kelišová 9094 příspěvků 15.03.11 21:11

Hubnutí není dieta ale změna životního stylu. To rozhodně není problém. Pokud budeš hubnout správně ztráta mlíka určitě nehrozí. Já začala v 5měsících malýho znova dělat ve fitku a lektorovat spinning a kojila jsem téměř do roka jak jsem chtěla.
Chce to mít jen rozum a rozhodně se nepouštět do zázračnejch diet ale správně jíst.
Pokud budeš chtít poradit, napiš mi klidně SZ :wink:

Haňulka žabulka
Kecalka 451 příspěvků 15.03.11 21:12

Ahoj, já v těhu nabrala 18 kg, nepřipadala jsem si tlustá, dokud jsem nezkusila obléci původní oblečení :-P Každopádně náš režim po porodu s mými kily fakt zamával, hubla jsem před očima, malá byla uřvané miminko (prdíky), člověk neměl ani čas se najíst, pořád se musela chovat, jinak se propínala bolestí, no hrůza. V noci taky spaní nic extra, usínala s řevem díky těm prdíkům i o půlnoci, vstávala v 5, když ne zrovna v půl 5! Přes den spala jen v kočárku a to samozřejmě venku, takžře procházky 4× denně za každého počasí (v létě se to ještě dalo, ale v zimě když sněžilo fakt slast). Takže všechny tyhle faktory a žádnou dietu jsem nepotřebovala, za chvíli mi všechny hadry byly velký. Jo a kojila jsem co hodinu a půl, později co 2 hodiny, takže vlastně pořád :mrgreen:
Ale určitě zdravou vyváženou stravou a dostatkem pohybu s kočárkem na procházkách nic nezkazíš :-)
Držím pěsti, ať to jde dolů.

Wiolla
Echt Kelišová 8912 příspěvků 15.03.11 21:37

Já uvažuju o tomto: http://www.adri-sun.cz/…pe-brno.html
Kamarádka na to chodí a je jak lunt. Viděla jsem ji i v plavkách a nikdy byste jí nevěřili, že porodila dítě! Když jsem ji viděla v těch bikinách, já sama narvaná do stahovacích černých jednodílných plavek, tak jsem si říkala, že to snad ani není možný, že v ní někdy bylo nějaký děcko… 8-o :mrgreen:

Ale během kojení s tím asi začínat nebudu… :think: Já nikdy necvičila, vždy jsem byla ukrutný lenoch na pohyb, takže já bych o to mlíko určitě přišla. 8-)

Boruvka87
Závislačka 2531 příspěvků 17.03.11 13:51

Nedietuj…píšu nedietuj,pač vím,co si většina holek a ženskejch při sově „dieta“ představuje…že během X dí zhubnou X kilo a pak se můžou vrátit do starejch kolejí,pač těch X dní už maj ODTRPENO…
Já jsem při kojení zhubla nabraných 13kg + 10kg navíc jen díky tomu,že jsem začla jíst PRAVIDELNĚ (po každém kojení trošičku) ZDRAVĚ (hlavně kvůli vitamínům pro dítko) a ROZUMNĚ (dopolčo klíďo energičtější banán,odpolčo spíš zeleninu) a hlavně jsem chodila každý den na 4hodinové procházky rázným krokem - žádným courákem…když bylo prďolovi 10měsíců,otěhotněla jsem znova a jak říkám,měla jsem o 10kg míň než když jsem do toho vlítla poprvé…tak držím pěsti, hlavně žádný nerváky,pač s těma to nejde…hlavně si užívej dítko:-))))
PS:Kojila jsem do roka a bez problémů

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Každodenní boj. Lékaři zachrání děti, které schováte do dlaně

Malí uzlíčci, které váží i pouhých 1000 gramů a bez nadsázky se svým rodičům... číst dále >

Podpořte zvídavost svých dětí vhodným dárkem pod stromeček

Možná už je vaše skrýš vánočních dárků plná krásných aut, panenek a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Lidé nemají být ve stáří sami, míní Taťána Gregor Brzobohatá

Je světovou královnou krásy z roku 2006, přesto se snaží více než na módu... číst dále >

ROZSTŘEL: Pro malé děti není inkluze vhodná, tvrdí nevidomá právnička

V České republice na tom nejsme vůbec špatně, řekla v Rozstřelu na adresu... číst dále >

Reklama