Hyenismus v nemocnici?

Anonymní
15.3.17 14:38

Hyenismus v nemocnici?

Zdravím Vás a předem se omlouvám za anonymní dotaz.
Chtěla jsem se vypovídat a znát váš názor, případně jestli jste se někdy s něčím podobným setkali.
Moje maminka byla v nemocnici zhruba měsíc, po mrtvici úplný ležák, ani najíst se sama nemohla.
V den, kdy měla být převezena do jiného zařízení, bohužel nečekaně zemřela. Den předtím jsme za ní byli a já jí pomáhala nachystat věci do tašky, aby věděla, kde co má a měla všechno, co bude potřebovat. Když na druhý den zemřela, můj manžel dovezl její věci z nemocnice domů. Překvapilo mě, že spousta věcí v tašce nebyla. Ale jen samé drobnosti- nový deodorant, lžíce na boty, kterou doufala, že bude časem potřebovat a chtěla ji mít sebou, nové vlhčené ubrousky atd. Nic cenného a nápadného pochopitelně nechybělo.
Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu je jasné, že ji tašku někdo přehraboval. Nejde mi o ty věci,
ale nechápu, jak si toto může někdo z personálu nemocnice dovolit. Je to snad běžná praxe, že se umírajícímu posbírá to, co už nemůže potřebovat a co se jim hodí pro jiného pacienta?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

17690
15.3.17 14:40

Proč personál? co třeba spolupacienti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
15.3.17 14:43

Ne, běžná praxe to rozhodně není. Přijde mi to strašně zvláštní, proč by to někdo dělal. Tohle by mě nikdy nenapadlo, ste si jistá, že třeba maminka nemohla poprosit sestru, že chce tohle nebo tamto? I tak by bylo ale divné kde ty věci jsou. Vím, ze uz je to všechno jedno, ale asi bych se ozvala, ze sem maminku balila a chybi tam pár věcí. Jinak upřímnou soustrast :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19458
15.3.17 14:50

Nevím, ale když jsem přebírala věci po tátovi, jednotlivě se kontrolovaly se záznamem nemocnice, takže se nemohlo stát, že by něco chybělo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
15.3.17 14:51
@Anonymní píše:
Chtěla jsem se vypovídat a znát váš názor, případně jestli jste se někdy s něčím podobným setkali.
Moje maminka byla v nemocnici zhruba měsíc, po mrtvici úplný ležák, ani najíst se sama nemohla.
V den, kdy měla být převezena do jiného zařízení, bohužel nečekaně zemřela. Den předtím jsme za ní byli a já jí pomáhala nachystat věci do tašky, aby věděla, kde co má a měla všechno, co bude potřebovat. Když na druhý den zemřela, můj manžel dovezl její věci z nemocnice domů. Překvapilo mě, že spousta věcí v tašce nebyla. Ale jen samé drobnosti- nový deodorant, lžíce na boty, kterou doufala, že bude časem potřebovat a chtěla ji mít sebou, nové vlhčené ubrousky atd. Nic cenného a nápadného pochopitelně nechybělo.
Vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu je jasné, že ji tašku někdo přehraboval. Nejde mi o ty věci,
ale nechápu, jak si toto může někdo z personálu nemocnice dovolit. Je to snad běžná praxe, že se umírajícímu posbírá to, co už nemůže potřebovat a co se jim hodí pro jiného pacienta?

Bohužel vím, že to možné je. Máme podobnou zkušenost s babičkou. Mamka kupovala drahé Medalind pěny, jezdila babicku umývat apod., mazala ji drahými krémy. Vše pravidelně mizelo. Babička ležela sama na JIP. Pamatuju si, když se mamka ptala na nějaké vyšetření navíc, tak dr. jen otočila oči v sloup a prohodila něco v tom smyslu, že už tak ta péče o starou babku stojí moře peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.3.17 14:54

To taky mohl udělat nějaký pacient. Nemusí to být vinou sester či nemočničního personálu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3464
15.3.17 14:56

S tím jsem se nesetkala. Když nám zemřel dědeček, mamka šla vyzvednout jeho věci a bylo tam opravdu všechno - naopak mamka tam některé věci sestřičce nechala (neotevřené džusy, toaletní papír apod.). A nechybělo ani nic cennějšího - peneženka, mobil.
Ono to je v lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
663
15.3.17 14:56

@arada to mate pravdu, je soupis věcí, my do nej zapisujeme absolutně všechno i papirove kapesniky, pocet ponožek, proste vše :-),ale ne všude to sepisuji tak důkladně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.3.17 14:57
@Anonymní píše:

ano, je to běžná praxe. Krade se i zlato atd. Promiň za anonym. Každopádně podej stížnosat, ať nejsi za blbce a možná tím pomůžeš dalším následujícím pacientům.Nenech to být. Kradou zřízenci, sestry, patologové. Běžné je ulehčování si práce ze strany sester, kdy pacientovi nepodají léky nebo podají vyšší dávku(nezjistitelné, neprokazatelné, ale všichni o topm interně vědí a doktoři to kryjí),aby už to skončilo a nemuseli se o něj starat. Z 2.stránky je to jistá forma eutanazie.
Tímto přéspěvkem ti neulevím. Ale je to jak to je. Upřímnou soustras, užívej života a mysli pozitivně :kytka:

• Citovat
  • Upravit
663
15.3.17 15:08
@Anonymní píše:
ano, je to běžná praxe. Krade se i zlato atd. Promiň za anonym. Každopádně podej stížnosat, ať nejsi za blbce a možná tím pomůžeš dalším následujícím pacientům.Nenech to být. Kradou zřízenci, sestry, patologové. Běžné je ulehčování si práce ze strany sester, kdy pacientovi nepodají léky nebo podají vyšší dávku(nezjistitelné, neprokazatelné, ale všichni o topm interně vědí a doktoři to kryjí),aby už to skončilo a nemuseli se o něj starat. Z 2.stránky je to jistá forma eutanazie.
Tímto přéspěvkem ti neulevím. Ale je to jak to je. Upřímnou soustras, užívej života a mysli pozitivně :kytka:

Pokud jsi zdravotnik, tak bych nechtěla pracovat v zařízení ve kterém nejspíše děláš, pokud máš takovou zkušenost. Ja se tedy rozhodně nesetkala s tím, ze by nekdo z personálu kradl a rozhodně bych si netroufla říct, ze je to běžné! To prostě není pravda. Tvé další nacnute tema o „ulehčení práce“ je opravdu VELMI DISKUTABILNÍ, zase je to o lidech, nazorech a situacích.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4580
15.3.17 15:10
@Anonymní píše:
Tímto přéspěvkem ti neulevím. Ale je to jak to je. Upřímnou soustras, užívej života a mysli pozitivně :kytka:

Když nám umíral děda s nádorem a vědělo se, že mu není pomoci, horšil se, tak mu vysadili léky na srdce, tlak atd… aby to zkrátili. Ale za mě je to správně, měl budíka, takže s těma lékama by ho mohli udržovat dlouho. Takhle byl za týden bez léků konec. A bylo to vědomě, obeznámili o vysazení rodinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
15.3.17 15:14
@Anonymní píše:

ty si vážně myslíš, že je to běžné? V dnešní době, kdy se vše počítá a hlídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2616
15.3.17 15:14
@Anonymní píše:

To bych se teda ohradila. 12 let jsem delala v nemocnici na luzkovem. Pacienti lezaci bezne. Zadny zavaznejsi medikacni incident jsme neresili. Samozrejme ze se obcas stane ze sestra to splete a poda napr vetsi mnozstvi insulinu. Kdyz to prizna pac. si pohlidame nezbytne dlouhou dobu a tohle"prikryjeme" NIKDY jsem nekryla jakekoliv formy eutanazie a neznam ani nikoho kdo by to tak delal. Takova narceni jsou tedy dost mimo. Samozrejme nevim jaka je praxe jinde ale mic se mi tomu nechce verit ze by se to takto nekde delalo… jina situace je kdyz se s rodinou domluvime ze budem terapii minimalizovat a nechame vecem volny prubeh. Zazila jsem i situace kde kdyz jsme to takto " vzdali" a prestali medikovat tak se z toho dotycny vyhrabal…
Jinak co se tyka veci- pri umrti se dela soupis veci - sestry - takze opravdu osobni veci " prohrabuji". Na tom kdo veci prebira je aby si zkontroloval a podepsal spravnost prevzeti. Obavam se ze stiznost ci reklamace zpetne nebude k nicemu. Musi se to rozporovat hned.
Bezne si veci od zemrelych nenechavame… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8289
15.3.17 15:15

Když nám zemře pacient, tak musíme sepsat komlpet věci které měl u sebe.Jak tu někdo psal-včetně papírových kapesníčků či sirek.Pro nás by to mohly být blbosti, pro pozůstalé cenná věc. Pozůstalí si mohou sirky schovat třeba jako předmět který příbuzný držel naposledy v ruce…
Někteří pozůstalí nechtějí věci převzít položku po položce a řeknou jen -Kde to máme podepsat.Co mě napadá-tak že věci byly ještě v jedné tašce, kterou vám omylem nevydali. Šla bych se tam zeptat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3786
15.3.17 15:21
@Anonymní píše:

ty si vážně myslíš, že je to běžné? V dnešní době, kdy se vše počítá a hlídá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama