Odběr krve u tříletého

2393
14.3.17 21:41

Odber krve u trileteho

Holky, prosim, zitra musim se synem na odbery, zatim jsme nikdy nebyli. jsem z toho hotova. nesnasim to ani u sebe, dela se mi zle. ani dve tehotenstvi a odbery na endokrinologii me nenaucily si na to zvyknout. vubec netusim, jak to tam zitra dam kdyz budu muset uklidnovat a drzet syna. a jeste s rocnim druhym synem za zady. doprovod zadny nemam, neni kdo.
prosim, jak probihaji odbery u podobne starych ditek u vas? nejaky tip co delat, jak dite zabavit, odvest pozornost?
a jen se modlim, ze mu budou zily videt a nebude to nejak slozite, to je ma nocni mura.
dik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14618
14.3.17 21:46
@peta81 píše:
Holky, prosim, zitra musim se synem na odbery, zatim jsme nikdy nebyli. jsem z toho hotova. nesnasim to ani u sebe, dela se mi zle. ani dve tehotenstvi a odbery na endokrinologii me nenaucily si na to zvyknout. vubec netusim, jak to tam zitra dam kdyz budu muset uklidnovat a drzet syna. a jeste s rocnim druhym synem za zady. doprovod zadny nemam, neni kdo.
prosim, jak probihaji odbery u podobne starych ditek u vas? nejaky tip co delat, jak dite zabavit, odvest pozornost?
a jen se modlim, ze mu budou zily videt a nebude to nejak slozite, to je ma nocni mura.
dik.

A jeje. A proc mu budou brat krev? Je to vyslovene nutne? Jinak, naprosto te chapu. Ja na to nazenu manzela, ja to taky asi nedam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
14.3.17 21:47

Přesně, je to nutné? Jaký je důvod?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70109
14.3.17 21:50

@peta81 Upřímně, blbě… uklidňování nepomáhá, prostě znehybnit a udržet, naposled to byl u mladší problém i ve 3 lidech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
14.3.17 21:53

No, je to nutne :( syn nechce nekolik tydnu poradne jist, hubne, rika, ze ho boli brisko, je unaveny… takze doktorka potrebuje znat spoustu hodnot, je tam i alergie na lepek, toxoplazmoza, protoze jsme na vesnici… jde i na vyter a pak se uvidi co dal.
manzel to z prace neda, proste to nestihne. vi jakou mam fobii samozrejme :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
14.3.17 21:53

Klid, budou mu brat krev ne rezat nohu.
Se synem promluv, vysvetli mu to.
Rocniho privaz do kocarku, dej neco at se zabavi. Starsiho na klin, mluv na nej. Sestricky ho kdyztak podrzi. Ale ze zkusenosti, detem
Nejvic vadi ten pocit, ze je nekdo drzi, omezuje v pohybu a ne odber
Pokud budes nervozni, preneses to na nej a bude hur.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5826
14.3.17 21:55

Pokud si myslis, ze to nezvladnes, tak ho sestricky podrzi i bez tebe, neboj. Urcite to sestricky zvladnou rychle :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12104
14.3.17 21:55

Ono moc uklidňování nepomůže. Při odběru kluk seděl na mně, já mu musela držet ruce a celou dobu to prořval, mu brali 5 zkumavek. Se mi chtělo brečet taky, protože mi ho bylo líto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6788
14.3.17 21:59

Dceři brali krev taky ve trech letech, nečekaně, takže jsem ji na to nijak nepripravovala a ani sebou nehnula, byla uplne v klidu.
Asi bych na to prcka připravila předem, vysvětlila co se bude dít :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7496
14.3.17 22:00

Hodne vysvetlovat, ze je to nezbytne, neco slibit za statecnost. Ja byla se dcerou 2krat (v 19m a pak ve 34m) a diky skvelym sestrickam, ktere vse zajimave komentovaly, se to obeslo skoro bez slz (respektive slzy byly predem, ale samotny zakrok nakonec v pohode). Dcera je technicky typ, tak ji leccos ukazaly, ony samy nechteji mit zmitajici se dite, takze se aspon v nasem pripade dost snazily. Budu drzet palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
14.3.17 22:00

@Vemas dekuji za snahu me uklidnit. jsem z toho nervni, protoze ja mam pri odberu vzdycky hlavu vyvracenou nekam uplne jinam. nesmim to proste videt. takze se bojim, ze kdyz budu muset syna nejak drzet, nedejboze premahat, uvidim to a pujdu k zemi. neda se to ovladnout :oops: laborantky samozrejme upozornim, jsou tam dve, vzdycky hlasim uz od dveri, ze mi to nedela dobre.
@nesssinka 5 zkumavek??? to snad ne. me doktorka rikala, ze toho bude dost, ale tohle si ani neumim predstavit 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14618
14.3.17 22:02

Ja kdyz si vzpomenu na odbery krve v detstvi, tak me orosi.

Osobne si ale myslim, ze bude lepsi, kdyz nebudes uklidnovat pred a behem, teprve az potom. Neni to prijemny zazitek, ale cim vic ho budes uklidnovat, tim vydesenejsi bude a tim vic bude plakat, protoze si bude myslet, ze placem te nejak oblomi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26285
14.3.17 22:03

Záleží na dítěti. Se starším jsme byli ve 4 letech - vysvětlila jsem mu, co se bude dít, ukázala na plyšákovi a ani necekl. Před ním šla 8letá holčička a ta ječela už při vstupu do ordinace, ale máma ji celou dobu peskovala a ponižovala - ta naše hrdinka to proječí.
Mladšímu je 2,5 a sice brečí, ale nepere se. Ale musím mu to vysvětlit a nic nezatajovat a nebagatelizovat - žádné nebude to bolet, je to jak píchnutí včelkou (podle mě hrozná blbost)… Bude to bolet, ale dostaneš náplast a paní doktorka to musí udělat, aby ti mohla uzdravit bolavé bříško.
Jo a nezakazuju plakat - pokud to bude bolet, tak klidně plakej, uleví se ti, ale nehýbej rukou, trvalo by to déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
14.3.17 22:04

Ano, synovi uz jsem nekolikrat vysvetlila o co jde, jak to bude probihat. i jsem slibila odmenu. syn je dost sikovny, ale stejne se bojim, ze se to pokazi nebo kluk znervozni :oops: ja budu pred nim delat jako ze nic samozrejme. nebo se aspon budu snazit teda :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3114
14.3.17 22:04

Tak to je urcite dobry duvod proč tu krev vzit. Presne bych synovi popsala, co ho čeká. Kdy to bude bolet, a kdy uz ne. Proc je to důležité a slíbila odměnu za to kdyz to zvladne. Treba hracku, po ktere touzi…Sestricky si budou muset poradit a vy se obrnit. To, že vy to tolik nezvládáte, neznamená, že to syn bude vnimat spatne jako vy. Drzim palce!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama