Hypotéka a vyplacení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janinabb
Povídálka 31 příspěvků 04.08.18 20:10
hypoteka a vyplacení

Ahoj mám dotaz. Rodiče chtějí přepsat dům na syna (můj přítel) darovací smlouvou s tím, že vyplatí sestru 500 000kč ale to ve smlouvě nebude. Chceme si vzít hypoteku na rekonstrukci 1 000 000kč + těch 500 000kč na vyplacení. Slyšela jsem, že by pro banku měla být napsaná nějaká dohoda o vyplacení, protože se pak dokládají faktury. Nevíte jak tu dohodu sepsat co tam má být?? Nebo se to dělá jinak? děkuji za odpověď

Reakce:

iwa83
Kelišová 6532 příspěvků 04.08.18 20:16

@janinabb ptej se přímo v bance kde chcete brát hypotéku. Záleží jak to bude - jaký typ hypotéky. My jsme ručili rozostavěnou nemovitostí a nikdy jsme faktúry nedokládali. Ani se nás neptali na co jsme hypo použili.

Bella13
Kecalka 224 příspěvků 04.08.18 20:24

S dotazem neporadím, jen s ohledem na jiné zdejší diskuze - barák bude tvého přítele a ty s ním napůl budeš platit hypotéku? - Radím ošetřit také toto.

hopsika
Stálice 82 příspěvků 04.08.18 20:41

@janinabb
Přítel se sestrou napíší dohodu o finančním vypořádání s ověřenými podpisy a banka pak pošle peníze z hypo rovnou sestře. Všechny podmínky Vám řeknou v bance.

janinabb
Povídálka 31 příspěvků 04.08.18 20:49

děkuji za odpovědi… to že to bude patřit jemu to si pak ošetříme taky. Nevíte co v tý dohodě má všechno být?

hopsika
Stálice 82 příspěvků 04.08.18 21:15
@janinabb píše:
co v tý dohodě má všechno být?

Najděte si vzory na netu a ty si přizpůsobte. Prostě to popíšete, jak to je - přítel dostal darem od rodičů dům (jeho identifikace z katastru) a v rámci vypořádání se sestrou ji vyplatí finanční částku xy kč. Ověřené podpisy. Možná tam rovnou dejte i její číslo účtu, kam půjdou peníze.

nozu
Extra třída :D 11683 příspěvků 05.08.18 09:11
@janinabb píše:
děkuji za odpovědi… to že to bude patřit jemu to si pak ošetříme taky. Nevíte co v tý dohodě má všechno být?

hele já ti nevím, řešíte nákup nemovitosti v hodnotě milionů a je vám líto dát pár tisíc za právníka? Já bych do vzorů z internetu bez obecného právnického základu nešla…

janinabb
Povídálka 31 příspěvků 05.08.18 11:46

ok mrknu na to díky. Jinak nikdo tu nepsal, že mi je líto dát pár tisíc za právníka a ani to, že řešim nákup nemovitosti. Jenom jsem se ptala na tu dohodu, protože se s tím určitě už někdo setkal.

beta72xxx
Stálice 77 příspěvků 05.08.18 13:01
Příjem bratra - daně?

Rodiče chtějí přepsat dům na syna (můj přítel) darovací smlouvou s tím, že vyplatí sestru 500 000kč ale to ve smlouvě nebude.

Dotaz pro znalé: bude těch 0,5 Mio pro bratra zdanitelný příjem? Mám na mysli daň z příjmu. Jestli není třeba myslet i na toto nebo ne??

díky

PS: sice ve smlouvě údajně nic nebude, ale banka někomu jen tak 0,5 Mio nepůjčí. POkud se bude jednat o hypo nebo nějaký typ úvěru na bydlení s lepší sazbou, tak bude nutné doložit účelovost. A pak bude vyplácená částka oficiální, ať je ve smlouvě, nebo ne.
Pokud si zakladatelka na to chce vzít neúčelový úvěr - za cenu podstatně vyššího úročení a kratší doby splácení - tak pak OK.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Takhle paří Hanzlík! Vínečko, pusinky s přítelkyní a tulení se k Doleželové

Legendární herec Jaromír Hanzlík (70) to tedy umí roztočit! I přestože už je... číst dále >

Okamurův hřích: „Spojil ses s nimi, už tě nebudeme volit,“ píší mu naštvaní voliči

Jeho voliči ho poslouchají na slovo a ve všem s ním souhlasí, teď se ale i ti... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >