Hypotéka - jakou máte úrokovou sazbu?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
1349
14.12.17 15:22
@martina.se píše:
to je indivindy.. záleží na mnoha faktorech, %, částce atd.. my aktuálně budem refinancovat u KB a dostanem se někde na 2,79, ale máme 120 % nemovitosti.

jak muzete mit 120% nemovitosti vzdit ted davaji max 85% a nebo rucite jeste necim?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1645
14.12.17 15:53

@Any11 Tak to se snad urcite dostanete.. ;) My jsme jeste od ty pani, co nam hypku delala dostali slevu na urokach, kterou muze poskytovat s tim, ze kdybysme chteli fixaci na 5 let, tak by to bylo dokonce snad 2,12 nebo 2,13%, ted uz presne nevim. Dali jsme to ale radeji na 8.. ;) Jinak beze slevy by to bylo myslim 2, 29%.. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1645
14.12.17 15:57

@Any11 Ale rikam, pocitej i s tim, ze to muze byt uplne jinak. Co vim, tak to vsude za posledni mesic zase stouplo.. ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6993
14.12.17 16:51

@Any11 refinanc v kb dohodnut v září (bude platit výrazně později) a 2,59 na 10 let. Ale kdyby to nebylo na tak dlouho, je nižší, teď nevím, myslím 2,3

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
168
14.12.17 17:04

Refinanc jsme dohodnuli v zari na 10 let fixace, bez pojisteni urok 2,29

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
14.12.17 17:17
@B4RC3LON4 píše:
jak muzete mit 120% nemovitosti vzdit ted davaji max 85% a nebo rucite jeste necim?

neručíme ničím dalším, brali jsme v době, kdy to šlo.. proto máme vyšší úrok, než je běžné..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101943
14.12.17 17:45

@martina.se A jak se na to dívají při refinancování? Nebo už máte splaceno tolik, že nebudete nad těch 100%?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11560
14.12.17 18:05

Ono možná nepomůže nebýt nad LTV 100, protože možná bude potřeba být pod LTV 85. A to u těch vysoko procentních úvěrů znamená potenciální problém. Záleží (dost hodně), jak se k tomu bude stavět ČNB. Pak ještě nastoupí problém s posuzováním výše dluhů k příjmům (a podobných novinek bude přibývat). Zatím se to v minulosti neřešilo, tak vlastně není jasné, co nastane.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
14.12.17 18:16

@Ornwen co všechno musíte dokládat při refinancu v KB?

  • Citovat
  • Upravit
1349
14.12.17 19:02
@martina.se píše:
neručíme ničím dalším, brali jsme v době, kdy to šlo.. proto máme vyšší úrok, než je běžné..

nechapu proc se to nedela porad vsichni nebo 99% to chce splatit i kdyby jim na hodnotu milion pujcily 1,5 nikdo je nepodvede

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6993
14.12.17 19:05

@Any11 u nas toho bylo slozite, ale kvuli uplne zmene situace. Predtim hypo na me, ted jsem uz vdana a s druhym doma

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
72725
14.12.17 19:43
@j.a.n.i1 píše:
@martina.se A jak se na to dívají při refinancování? Nebo už máte splaceno tolik, že nebudete nad těch 100%?

aktuálně jsme na 92%, takže refinanc už v pohodě, ale díky částce pořád vyšší úrok ;)

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
14.12.17 19:57

@KarolB díky. Tak uvidím, co nabídnou. Pohorsit si asi nemůžeme.

Pořád váhám, jestli dlouhá doba fixace je až tak výhodná.

  • Citovat
  • Upravit
6993
14.12.17 22:17

@Any11 pro refinanc i refixy plati uz ty noce podminky. Takze za me vyplati, pokud nemyslís, ze bys to mohla v brzke dove splatit cele. Ten rozdil v sazbe mi neprisel tak výrazný, abych riskovala sazby za 5let.
Jako nemusej vylezt vysoko, ale pak budu nejspis na stejnym. A pravdepodobneji vylezou

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.11.21 13:49

Ahoj,
prošvihli jsme levné hypotéky posledního roku a řešíme až teď, když to šplhá nahoru. Budeme brát 3,5 mil. na 30 let, fixace 5 let. Nižší ze 2 nabídek (HB a Komerčka) má úrok 3,69 % po různých slevách u hypoteční banky. Má smysl obcházet další banky? Nevíte jestli momentálně někdo nabízí něco lepšího?

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Turbo 3v1

  • (4.8) + 10 recenzí

Roborock S5 Max

  • (5) + 1 recenze

Breno poradna - podlahové krytiny

Ikona - Jiří Novotný

Jiří Novotný