Hypotéka před manželstvím + rozvod

Anonymní
25.5.20 14:18

Hypotéka před manželstvím + rozvod

Dobrý den,
mám takový dotaz. Přítel má na sebe hypotéku na dům, kterou splácí cca 5 let a ještě tak dalších 20 let bude.

Budeme mít teď svatbu. Můj dotaz zní, jestli v případě rozvodu mám na něco nárok? Samozřejmě neplánuji ho oskubat, ale zároveň nechci zůstat pod mostem :lol:

Dle mě bych měla mít nárok na půlku toho, co se splati během manželství. Jsou to přece společně peníze. Vyznáte se v tom někdo nebo máte dokonce vlastní zkušenost?

Má to také vliv, z jakého účtu splátky budou odcházet? My si zatim plánujeme nechat oddělené účty a předpokládám tedy, že splátky budou pořád chodit z pritelova účtu

Moc děkuji za odpovedi.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
25.5.20 14:21

Také co by jste na mém místě udělali? Napsat předmanželskou smlouvu? Ale co do ní? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
71968
25.5.20 14:22

Ano, je to přesně tak jak píšeš. A je fuk, z jakého účtu to odchází.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13331
25.5.20 14:22

„Dle mě bych měla mít nárok na půlku toho, co se splati během manželství. “

Cože?
Jako že on bude platit hypotéku a když se rozvádět, tak tobě má zaplatit ještě další prachy za to, že spácel hypotéku?

To fakt ne.

Naopak - pokud si během manželství jeden z vás vezme další půjčky, tak pokud nebudete mít speicálně upravené vlastnické poměry, tak i po rozvodu bude ten druhý zodpovědný za jejich splácení.

nárok budeš mít na to co si do případného bydlení v jeho bytě investovala. Tím se nemyslí peníze na jídlo či energie, ale třeba do vybavení. Ale ten byt je jeho a nebude spadat do společného majetku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71968
25.5.20 14:23
@Ou píše:

Cože?
Jako že on bude platit hypotéku a když se rozvádět, tak tobě má zaplatit ještě další prachy za to, že spácel hypotéku?

To fakt ne.

No, to fakt jo, protože on investoval peníze ze SJM do svého výhradního vlastnictví…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Katastrofaobecna
25.5.20 14:25

@Ou Ne, ona má pravdu, v manželství se společným jměním je její půl jeho platu a naopak jeho půl jejího, pokud on splácí hypo, polovinu vlastně dává z jejích peněz, tudíž má opravdu při rozvodu nárok na polovinu peněz, které se daly do hypotéky za dobu trvání manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
60911
25.5.20 14:28
@Ou píše:

Cože?

To fakt ne.

Naopak - pokud si během manželství jeden z vás vezme další půjčky, tak pokud nebudete mít speicálně upravené vlastnické poměry, tak i po rozvodu bude ten druhý zodpovědný za jejich splácení.

nárok budeš mít na to co si do případného bydlení v jeho bytě investovala. Tím se nemyslí peníze na jídlo či energie, ale třeba do vybavení. Ale ten byt je jeho a nebude spadat do společného majetku.

Opět píšeš ptákoviny. Během manželství nebude splácet on, ale OBA hypotéku na JEHO výhradní majetek. Takž při rozvodu má ona nárok na vypořádání a úhradu poloviny splátek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60911
25.5.20 14:29
@Ou píše:

Cože?

To fakt ne.

Ona během manželství do bytu investuje polovinu splátek hypotéky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3666
25.5.20 14:30
@Ou píše:

Cože?

To fakt ne.

koukam, ze dnes za klavesnici OU nesedi ta chytra osoba, co obvykle, ale ta mene chytra, vetsinou hodne ustepacna, ktera nasi chytre OU dela ostudu… byt tebou prectu si, co je dano zakonem, dotycna muze pozadat o podil splatek, ktery zaplatili ze spolecneho jmeni v dobe manzelstvi. vse se da predem osetrit smluvne. - kdyz pouzijes logiku, tak vsechny penize preci jsou spolecne :mavam: p. s. - kdy ti konci smena, tesim se na kvalitni odpoved od nasi OU

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16286
25.5.20 14:38

@markytka3 :lol: jo, jo. Už zase další záměna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14001
25.5.20 14:41
@Ou píše:

Cože?

To fakt ne.

Ani. Milá Ou tak to je. V manželství je vše na jedné hromádce, pokud nemají zúžené SJM nebo předmanželskou smlouvu atd.

Stejně tak má nárok na polovinu vybavení a dokonce i polovinu peněz z rekonstrukce, pokud ji budou dělat za dobu trvání manželství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3666
25.5.20 14:45
@divine woman píše:
@markytka3 :lol: jo, jo. Už zase další záměna.

OU = Obecny Uzivatel - dle meho se tam stridaji dle smen :-))) a dnes je to nejaka hlupacka, co nema ani elementarni znalosti rodinneho prava. :nevim: skoda, ze jim do smlouvy nedavaji, ze se mohou vyjadrovat jen k tematum, kterym rozumi. v posledni dobe je to od tech OU samy faux paus :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27003
25.5.20 14:47
@Anonymní píše:
Dobrý den,
mám takový dotaz. Přítel má na sebe hypotéku na dům, kterou splácí cca 5 let a ještě tak dalších 20 let bude.

Budeme mít teď svatbu. Můj dotaz zní, jestli v případě rozvodu mám na něco nárok? Samozřejmě neplánuji ho oskubat, ale zároveň nechci zůstat pod mostem :lol:

Dle mě bych měla mít nárok na půlku toho, co se splati během manželství. Jsou to přece společně peníze. Vyznáte se v tom někdo nebo máte dokonce vlastní zkušenost?

Má to také vliv, z jakého účtu splátky budou odcházet? My si zatim plánujeme nechat oddělené účty a předpokládám tedy, že splátky budou pořád chodit z pritelova účtu

Moc děkuji za odpovedi.

Osobně bych se šla poradit s právníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
25.5.20 14:48
@Anonymní píše:
Také co by jste na mém místě udělali? Napsat předmanželskou smlouvu? Ale co do ní? Děkuji.

Na tvém místě bych si našel doučování z ČJ.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2735
25.5.20 14:52
@markytka3 píše:
koukam, ze dnes za klavesnici OU nesedi ta chytra osoba, co obvykle, ale ta mene chytra, vetsinou hodne ustepacna, ktera nasi chytre OU dela ostudu… byt tebou prectu si, co je dano zakonem, dotycna muze pozadat o podil splatek, ktery zaplatili ze spolecneho jmeni v dobe manzelstvi. vse se da predem osetrit smluvne. - kdyz pouzijes logiku, tak vsechny penize preci jsou spolecne :mavam: p. s. - kdy ti konci smena, tesim se na kvalitni odpoved od nasi OU

Ona ta osoba moc chytrá není, ona si jen dává tu práci, že plno věcí dohledává na internetu a pak je sem postuje. Většinou se snaží dobře poradit, palec nahoru, ale tady tohle je faul jako prase. Nicméně každý má právo na chyby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama