Hypotéka, rodičák

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
21.9.21 13:26

Hypotéka, rodičák

Dobrý den,
Než se ztrapním touto otázkou někde jinde, chci se zeptat tady :P Vím, že tu jsou lidi, kteří tomu rozumí a mohli by mi i poradit.

Je mi 22, jsem na rodičáku, ten mám na 4 roky, takže měsíčně mám 6900,–. Našetřeno mám 100k.

Podle kalkulačky dosáhnu na Hypo 745 200,–, a svých 186 300,–

Chci si vzít hypotéku co nejdřív, proč platit někomu nájem, když to mohu vrážet do svého. A hlavně, bude potřeba jít do většího bytu, a to je zase více peněz :roll:

Dají mi někde s takovým rodičákem hypo, abych mohla mít vlastních jen 10%??

Na netu jsem něco našla, ale zajímají mě caše zkušenosti :P

Ps: mám šikovné lidi v rodině, a předběžně vím, že by taková hypotéka stačila..

Každopádně budu ráda i za všechny názory :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22056
21.9.21 13:31
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Než se ztrapním touto otázkou někde jinde, chci se zeptat tady :P Vím, že tu jsou lidi, kteří tomu rozumí a mohli by mi i poradit.

Je mi 22, jsem na rodičáku, ten mám na 4 roky, takže měsíčně mám 6900,–. Našetřeno mám 100k.

Chci si vzít hypotéku co nejdřív, proč platit někomu nájem, když to mohu vrážet do svého. A hlavně, bude potřeba jít do většího bytu, a to je zase více peněz :roll:

Nepřijde ti to kapku sebevražda, i kdyby ti to někdo „nějak udělal“? Jsi na rodičáku (jak dlouho ještě?), máš nula nula prd a chceš se vydat ze všech svých rezerv? Nezapomeň, že musíš zaplatit i třeba daň z převodu nemovitosti a taky budeš ve větším bytě platit vyšší poplatky, pojištění atd. :nevim: Ale píšeš málo informací-kde teď bydlíš? Pokud v nájmu, jak ho platíš? Víš, že se budou zvyšovat i finanční nároky na dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3407
21.9.21 13:36

Ty jsi sama s dítětem? Žijete jen z tvého rodičáku? Nějak tvou situaci nechápu :nevim: Každopádně bych počkala, až budeš opět vydělávat a hlavně víc našetříš. Nemůžeš přece všechny úspory narvat do hypotéky. Z čeho zaplatíš to kolem? Kde je nějaká rezerva „pro životní náhody“?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3116
21.9.21 13:42

Na najem muzes pobirat prispevek na bydleni. Doplatek na bydleni atd. Na hypoteku ti nikdo neprispeje. A to do toho chces jit sama? To me neprijde rozumne. Chtelo by to nejakou praci. Ten rodicak je sotva na vyziti, ne? Zminovane casky jsou teda strasne malinke. Za to se da jeste koupit nekde byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1550

Já si tedy nedovedu představit, že se dá sehnat nějaký větší byt za 750 tis 8o jinak určitě počkej až budeš zpátky v práci, klidně nástup co nejdříve, pokud máte v dosahu jesle nebo školku co už bere od 2 let. Jestli seš ještě na dítě sama, tak je to finanční sebevražda a nechápu na co sama s dítětem potřebuješ větší byt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563

Taky jsem toho názoru, že je lepší dávat peníze do svýho než do nájmu, ale jestli nemáš žádnej vedlejší příjem, tak je to dobrá sebevražda, kalkulačka na internetu je jedna věc, ale banky si dost hlídaj, jestli je člověk schopný splácet a u tebe to úplně nevidim, to co máš našetřeno dneska není vůbec nic… každopádně zkusit to můžeš, nic horšího, než že to zamítnou se nestane, bála bych se spíš následků, když to někde schválí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26471
21.9.21 13:47

A z čeho to budes platit, když máš tak nízký rodicak? A banka ti na rodicaku nedá nejspíš ani klasickou půjčku, natož hypo. Plus kde za takovou částku chceš kupovat byt?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23578
21.9.21 13:49

Jenže s tímhle ti hypotéku nikdo nedá, ani o tom neuvažuj. Kdyby jsi měla rodičák aspoň trojnásobný, tak ano, ale ne s necelýma sedmi tisícema… Živíš z toho dítě a sebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22056
21.9.21 13:50

Teď z ní vypadne, že má chlapa, který vydělává 100k měsíčně :mrgreen:
Fakt nechápu, jak by někdo s dítětem mohl vyjít se 7 tisíci, i kdyby nakrásně neplatil nájem/hypo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21951
21.9.21 13:50
@Anonymní píše:
Dobrý den,

ale to je kalkulačka to není realita reálně ti to nedají, navíc dnes už musíš mít 20% nebo nějakou protizástavu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
350
21.9.21 13:59
@ka2ka píše:
ale to je kalkulačka to není realita reálně ti to nedají, navíc dnes už musíš mít 20% nebo nějakou protizástavu

Není pravda - my máme 100%hypoteku -jen je část brána jako tzv. “Meziuver”;-).ale každopádně byt zakladatelkou, jdu do toho jen v případě, ze nám zatajila manžela s dobrým příjmem😁

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21951
21.9.21 14:01
@NicknackEK píše:
Není pravda - my máme 100%hypoteku -jen je část brána jako tzv. “Meziuver”;-).ale každopádně byt zakladatelkou, jdu do toho jen v případě, ze nám zatajila manžela s dobrým příjmem😁

jak dlouho jí máte? :think:
no toho manžela by potřebovala protože tohle fakt neutáhne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.9.21 14:04

Omlouvám se, zapomněla jsem dodat. Sama nežiji, mám přítele a ten má samozřejmě příjem.
Jen bohužel on se nemůže počítat se mnou, ma dluh díky svojí matce, ta ale dává každý měsíc peníze. Ale bohužel, dluh je na jeho jméno. Víc toto řešit nechci :)

• Citovat
  • Nahlásit
3116
21.9.21 14:04
@NicknackEK píše:

Ten by se hodil a nebo nejaka ta prace a plat. Skoro mi prijde, ze zapomela neco napsat. To snad ani neni mozny, aby chtel nekdo vse zvladnou s par korunami na rodicaku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.9.21 14:05

Ahoj!
No trošku více informací o tvé situaci by se šiklo. Jsi vdaná? S partnerem ve společné domácnosti? Samoživitelka? Jestli samoživitelka, tak netuším, jak chceš s 6900,– měsíčně utáhnout hypotéku, energie, poplatky, internet, mobil, jídlo, dítě, i sebe. Navíc je nutné ponechat si fond na horší časy (finanční rezervu). Do jisté míry bys mohla třeba přemýšlet o tzv. americké hypotéce (neúčelové hypotéce), ale tam musíš dát na stůl tuším minimálně 30% hodnoty kupované nemovitosti. Tzn. když stojí meloun (což je v dnešní době takřka nemožné), musíš mít připraveno kolem 330 000,–. Ještě by pomohlo dát jinou nemovitost jako zástavu (objekt, pozemek…). Tož tak. Pokud to myslíš vážně, nezbývá než se poradit přímo s bankami, které tě buď shledají bonitní (a dají ti hypo) nebo neshledají. Za mě máš našetřeno velmi, velmi málo. To, co máš našetřeno bych spíše považovala za tu finanční rezervu, nic víc. Tož tak.
Víc info by to chtělo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat