Imunita dítěte a střeva

1846
30.5.21 14:07

Imunita dítěte a střeva

Zdravím, možná se teď zeptám jako úplná blondýna, avšak pevně věřím, že mi tu poradíte :)
Imunita začíná ve střevech, to už se dnes všeobecně ví. Mám 3leté školkové dítko, které je často nachlazené, takže pár dní chodíme a pár dní se kurýrujeme.. :zed:
Napadlo mě tedy imunitu podpořit buď dět. probiotiky, prebiotiky či laktobacily, ale jako laik se v tom vůbec neoritentuju.. :think:
Jaký je mezi nimi rozdíl a s čím začít? Co doporučíte? Díky všem :kytka: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
15349
30.5.21 14:18

Laktobacily a probiotika jsou podle me totez, prebiotika se davaji pred probiotiky, aby jim pripravila prostředí. To bych rekla, ze je potreba treba po nemoci, strevni chripce… Takze bych začala probiotiky. Dobre jsou pry biogaia, apolaktik, my mame laktobacilky baby…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
30.5.21 14:46

Dceři jsem je taky dávala na doporučení dětské lékařky. Takový vselek na všechno, na imunitu, na střevní potíže, na pleť… Poradily mi vždy v lékárně. Problém je celkem dost vysoká cena, takže teď už kupuju podle ceny, někdy je hodí i do slevoveho košíku, tak je hned vezmu, když tam jsou. Mají mléčnou neutrální příchuť, trochu podobnou panthenolu, takže je dcerka dobře spolkla. Když to teda jsou lisované tablety, ty plastové kapsle jsem musela vysypavat na lžičku nebo do pití. Takže za mě jsou už pro tříleté dítě lepší ty lisované tabletky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17418
30.5.21 15:14

Imunita nezačíná ve střevě.
imunita je komplexní system, který zahrnuje i střevní mikrobiuotu (ale třeba i mikrobiutu kuže)

střeva nepotřebují pilulky, ale vyváženou stravu s dostatkem vlákniny spíše rosltinou, než živočišnou.

Male dítě ji chce tak okolo 10 g denně a co nejruznorodější. Na to je pul gramová tableta celekem dost nahouby. Vláknina je v ovoci, zelenině, luštěniníách, celozrnne moouce, oříčkách, semínkých, houbách či mořských řasách. Prostě ve všech rostlinných surovinách. Čím pestřejší složení vlákniny jíme, tím pestřejší mikrobove v našich střevech žijí, protože mají co žrát. Kdo jí klasicku, tedy bílou mouku, občas banán a občas zelí, jinak nic moc, tak má mikrobiotu ne moc pestrou a ne moc funkční.

doplňky s mikroby co se jim říká probiotika mohou a neumsí funogvat, zejmena pokud je to doplněk a ne lečivo, tak vubec není jiste, že ti mikrobove v tom jsou aktivní. To už je lepší pít kefír (velmi pestrá mikrobiologická kultura) a zkusit dostat do dětí nějake fermentovane potraviny, ale základ je fakt už ve střevech a v tom, že se dítě pohybuje v přírodním prostředí, kde potřebne kultury do sebe naočkuje.
pokud probioticke doplňky tak s co největší počtem ruzných kultur a takove, co se skladují v lednici a mají je v lednici i v te lekráně.

https://www.zkvaseno.cz/…stat-do-deti

imunita potřebuje především dostatek pohybu, dostatek vitamínu D, otužování, kvalitníá spánek a vyváženous travu s dostatkem vlákniny a kontakt s nejruznějšími mikorby v nechlorovane vodě, blátě, seně, u domácích zvířat, v lese atd. A limitovat dezinfekci v bytě.

zároveň tím, že male dítě chytne kažou banální infekci, co jde kolem, tak tím se ta imunita trenuje.

Jestli je toho opravdu hodně, tak to konzultuj s pediatrem a případně zajděte na imunologii.

Ale je zcela kotnraproduktivní nakupovat cokoliv z te obří škály placebo výrobku na imunitu. Reálně to nepomáhá a člověk má pocit že něco dělá, namísto toho aby věnoval pozornost zdravějšímu životnímu stylu.

mrkni třeba do tehle knihy
https://www.melvil.cz/…rava-streva/

(pozor vyšla jedna se stejným jmenem v c pressu, nebo kde, což je obyčejná šralatánská slátatina)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7631
30.5.21 15:45

Za me Biopron Baby.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1981
30.5.21 15:46

@Zwetta S doplňky moc neporadím. Ale jaký má jídelníček? Spí dostatečně? Otužuje se?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat