Imunitní systém

Napsat příspěvek
12929
12.9.12 11:53

@AneMa Mě moje baička hnala, abych očkovala dítě a měla trochu strach, že v 5 měsících nebyl očkován proti ničemu. Řikala, ře pro ní je očkování důležité od té doby co viděla, co zpusobí epidemie černého kašle, jak í postupně umírali kamarádi. To už ted neni častý. Černý kašel se občas objeví, ale vždycky první, kdo to roznese je neočkovaný dítě. Na druhou stranu systém očkování v čechách je špatný nesouhlasim snim. Už jenom, že je postavený na tom dítě patří státu. Některé nemoci si myslim, že je super aby dítě mělo pokud je jasný, že riziko umrtí je nízké. Rodiče, co očkují proti chřipce děti nechápu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
12.9.12 12:16
@annaei píše:
@AneMa Mě moje baička hnala, abych očkovala dítě a měla trochu strach, že v 5 měsících nebyl očkován proti ničemu. Řikala, ře pro ní je očkování důležité od té doby co viděla, co zpusobí epidemie černého kašle, jak í postupně umírali kamarádi. To už ted neni častý. Černý kašel se občas objeví, ale vždycky první, kdo to roznese je neočkovaný dítě. Na druhou stranu systém očkování v čechách je špatný nesouhlasim snim. Už jenom, že je postavený na tom dítě patří státu. Některé nemoci si myslim, že je super aby dítě mělo pokud je jasný, že riziko umrtí je nízké. Rodiče, co očkují proti chřipce děti nechápu

To psali kde, že roznašečem je neočkované dítě?? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14123
12.9.12 12:35
@annaei píše:
@AneMa Černý kašel se občas objeví, ale vždycky první, kdo to roznese je neočkovaný dítě.

Někde jsem četla, že černý kašel mohou chytnout i očkovaní jedinci, ale prý má pak kašel obvykle jen mírný průběh. Takže považuji za pravděpodobnější, že nenaočkované dítě chorobu s šíleným kašlem stráví v posteli doma(nebo v nemocnici), zatímco naočkované děti chodí do školky (školy) s mírným pokašláváním a celé týdny šíří bacily okolo sebe. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20555
12.9.12 12:39
@alifie píše:
Někde jsem četla, že černý kašel mohou chytnout i očkovaní jedinci, ale prý má pak kašel obvykle jen mírný průběh. Takže považuji za pravděpodobnější, že nenaočkované dítě chorobu s šíleným kašlem stráví v posteli doma(nebo v nemocnici), zatímco naočkované děti chodí do školky (školy) s mírným pokašláváním a celé týdny šíří bacily okolo sebe. :nevim:

Přesně tak to je..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lucrezia2
12.9.12 13:08
@annaei píše:

dobře, ale je snad třeba si uvědomit, že taky byly naprosto jiné možnosti léčby. Já furt nechápu, proč se řekne A, ale nedodá se k tomu B

• Nahlásit
  • Citovat
17292
12.9.12 18:54

@alifie moja ockovana kamaratka mala cierny kasel ako 4 rocna a mierny priebeh nemal ani nahodou.

nepaci sa mi ockovanie proti chorobam, ktore su dobre liecitelne.

a co viem, tak epidemie cierneho kasla sa pravidelne opakuju kazde 3-4 roky bez ohladu na preockovanost. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39
12.9.12 21:05
@soldi píše:
@alifie
a co viem, tak epidemie cierneho kasla sa pravidelne opakuju kazde 3-4 roky bez ohladu na preockovanost. :nevim:

Jak to víš? Podívala ses na ten graf, co jsem poslala dneska dopoledne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1497
12.9.12 21:10

@AneMa To je fajn, že se na eMimi objevil někdo, kdo rozumí imunologii:)

Jak tu byla zmiňovaná Th1 a Th2 imunita, mně připadal zajímavý tenhle článek:
http://vaccinexchange.files.wordpress.com/…blished2.pdf
Autoři v něm poukazují na možná nebezpečí plynoucí z používání Al jako adjuvans… Upozorňují např. na to, že by nadměrná stimulace Th2 imunity mohla vést k potlačení Th1 imunity, která je ale důležitá např. pro boj s virovými infekcemi. Já už jsem ale z imunologie hodně zapomněla, tak by mě zajímal názor nějakého imunologa :) Případně moc děkuju :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17292
12.9.12 21:22

@AneMa mala som pocit, ze to je graf z japonska.

viem to tak, i ked nemam link, lebo si ich neukladam, ze pred dvoma rokmi tu takato epidemia bola a vtedy o tom hovorili aj v spravach. ci ani to nie je relevantny zdroj?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14123
13.9.12 10:48
@AneMa píše:Ale mně jde o ten princip. Že někdo neočkuje proto, že nevěří, že to funguje, nebo, že je to z principu podvod…

Podle reakcí a komentářů ve skupině „neočkovačů“ naprostá většina z nich jsou lidi, kteří věří, že princip očkování (tj. včasné seznámení imunitního systému s chorobou) funguje! Průšvih je, že díky špatným reakcím svých vlastních dětí, či dětí ve svém okolí, se začali zajímat o očkování hlouběji a zjistili, že očkování v prvním roce života dětem v mnoha případech spíše škodí než pomáhá. Že mnohé studie o bezpečnosti jsou zkreslené, ať už díky použití placeba stejně jedovatého jako vakcína, či zametení nežádoucích reakcí „pod stůl“ s odůvodněním, že „tahle reakce s očkováním nemůže souviset“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14123
13.9.12 11:04
@AneMa píše:
Jo, je to moje svobodná vůle, dle mého dobře podpořená znalostí faktů a principů očkování:-)

Pokud v těch znalostech chybí „toxikologické“ znalosti účinků směsky adjuvantů na mimino s nevyvinutou hematoencefalitickou bariérou, tak jsou to znalosti nedostatečné. :nevim:

http://www.slobodavockovani.sk/…deti-3-cast/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
14.9.12 19:54

Alifie, Tys svymi poslednimi prispevky uhodila hřebíček na hlavičku. Kdyz se někdo rozhodne neockovat vlastni děti, tak ho k tomu „neco“ přivedlo a ne rozhodne módní trend, jak se mnohdy uvádí. Jde pouze o mediální popuzování lidí proti sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
19493
14.9.12 20:15
@kaštinka píše:
Alifie, Tys svymi poslednimi prispevky uhodila hřebíček na hlavičku. Kdyz se někdo rozhodne neockovat vlastni děti, tak ho k tomu „neco“ přivedlo a ne rozhodne módní trend, jak se mnohdy uvádí. Jde pouze o mediální popuzování lidí proti sobě.

To jsem psala už na první stránce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
kaštinka
14.9.12 20:20

No vidíš, jak jsem nepozorná. Jak člověk toho čte více, tak někdy si neuvedomí, že už podstatné bylo řečeno. Ale i tak mám pocit, že se ty nazory, co se traduji ohledne neočko rodičů, tady take několikrát objevily i po té, žes to přesně popsala, jak to s tím neočkováním DOOPRAVDY JE :-)

• Nahlásit
  • Citovat
19493
14.9.12 20:24
@kaštinka píše:
No vidíš, jak jsem nepozorná. Jak člověk toho čte více, tak někdy si neuvedomí, že už podstatné bylo řečeno. Ale i tak mám pocit, že se ty nazory, co se traduji ohledne neočko rodičů, tady take několikrát objevily i po té, žes to přesně popsala, jak to s tím neočkováním DOOPRAVDY JE :-)

A víš že mě to nijak netankuje? Kor u lidí, kteří o tom vi, do prcku pichaj horem dolem a pak si stezujou ze děti hrozně placou, nespí, jsou jiný nebo já diazepamu… Ani mi jich líto neni. Rodičů

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama