Injekce penicilinu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ufonka
Nováček 7 příspěvků 14.11.14 14:19
injekce penicilinu

Moje dvouletá dcerka začla mít včera odpoledne horečku kolem 38,5°C. Bohužel jsou v jejím okolí všichni nemocní a nastoupila teď do školky, tak byla jen otázka času, kdy také něco chytne. Nikdy dříve však nemocná ještě nebyla. Dnes ráno jsme šli už bez zvýšené teploty k doktorce a ta mne vyděsila tím, že vyšel pozitivně test na spálu. Vzpomněla jsem si, že byla v kontaktu krátce s jednou holčičkou, která se čertvě ze spály vyléčila. Každopádně nám doktorka doporučila jezdit na penicilinové injekce každý den do nemocnice. Dcerka byla statečná a všechna vyšetření probíhala u dětské lékařky v pořádku. Když jsme přijeli do nemocnice, byla to tragedie. Velmi nepříjemná doktorka a sestra. Museli jsme dcerku držet tři lidi a celou dobu brečela a bránila se, doktorka na nás křičela, že se dcera hýbe a nemůže se podívat do krku, přitom má dcera už zvládá dávno spolupracovat sama. Byla z paní doktorky a následné injekce tak vystresovaná, že brečela ještě hodinu a teď pořád chce abych slíbila, že už nebude muset nikdy do nemocnice. Jenomže nás čeká ještě 5 injekcí. Přitom všichni známí měli atb na spálu ve formě kapek. Už dcerku nechci dál takhle trápit, zvlášť když má takhle mírný průběh bez vyrážky a již bez teplot. Mám zkusit zítra na pohotovosti požádat o kapky místo injekce? Myslíte že jsem přecitlivělá, nebo Vám to také přijde jako zbytečné trápení dětí? Děkuji za rady :mavam:

Reakce:
mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 14.11.14 14:23

Taky jsme s dcerou chodili na injekce, ale teda k naší obvoďačce. Celá léčba byla zakončena pendeponem.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 14.11.14 14:24

@ufonka a varianta, že byste na ty injekce jezdili k vaší paní doktorce, kterou dcerka zvládá? A pokud já vím, penicilínové injekce jsou nepříjemné, myslím, že štípou. Jinak injekce jsou vždy vyšší záruka účinnosti, než forma antibiotického sirupu.

TerkaBila
Povídálka 24 příspěvků 14.11.14 14:27

Dcera dostala injekce až po přeléčení sirupem, kdy si její tělo začalo vytvářet protilátky proti streptokokům (vysoká hladina ASLO). Taky měla asi 5 dávek, byla to také tragedie. Skutečně to hodně štípe. Jsou to už 3 roky, pořád na to vzpomíná. Teď to měla zase, nejdříve spála, pak opět vysoké ASLO, ale to nám doktorka tvrdila, že pendepon se k nám už nedováží. Takže víceméně je tentokát bez léčby.

ufonka
Nováček 7 příspěvků 14.11.14 14:31

Naše paní doktorka z nějakého důvodu injekce nemůže píchat :nevim: :?: Každopádně teď přes víkend a ve svátek v pondělí musíme na dětskou pohotovost a až v úterý na kontrolu k té gestapačce na infekční :( Vím, že sirup účinkuje méně ale za cenu té bolesti? Kdyby byla aspoň trochu starší, ale pro takhle malé děti to je hrozné:-( Nechci aby měla trauma z doktorů a nemocnice… Já si bolest z pendeponu ve 4 letech pamatuji do teď a to nejsem na bolest taková citlivka… :nevim:

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 14.11.14 14:36

My jsme meli podezreni na spalu loni (maly mel 10 mesicu), taky maly dostal injekci penicilinu v nemocnici a doktorka rikala, ze pokud to bude opravdu spala, budeme muset jeste 5×. Jak pises. Tak jsem se ji ptala, jestli to nemuze pichat i pediatr a ona nam rekla, ze vetsina pediatru tuhle injekci nechce pichat. :nevim: Ze se ji muzeme zeptat, ale ze si mysli, ze nepochodime. Ale nevim proc to pediatri nechteji pichat :nevim: Nakonec to byla jina nemoc. Takze jsme skoncili misto injekci na tyden v nemocnici. O kapkach bohuzel nevim. :think:
Jinak trauma, nas maly mel potom syndrom bileho plaste. Protoze po tydnu v nemocnici, jsme skoncili dalsi tyden zase v nemocnici a pak za dalsi tyden mu pichali zas ucho. Takze defakto mesic mel v kuse furt nejake trauma z odberu krve, pichani kapacek, pichani ucha apod. Pak kdyz jen uvidel budovu polikliniky, tak zacal rvat. Nedej boze nejakeho doktora. Ted uz ma skoro 2 roky a na vse zapomnel. ;)

BellinkaX
Kelišová 6799 příspěvků 14.11.14 14:52

@ufonka
Svemu diteti bych nechala napsat penicilin v sirupu na 10 dnu.

Laaja
Kelišová 5078 příspěvků 14.11.14 15:02

@ufonka ahoj, ono je to těžké. Penicilínové injekce hrozně bolí, ale jsou účinné a většinou se těch pět zakončuje šestou, tzv. pendeponem. a máš jistotu, že je dítě dostatečně přeléčené. Loni jsme to podstoupili též, napřed jsme ale měli 10dní ospen sirup a ten nezabral, dcera strašně brečela při každé injekci, takže jsme motivovali a vysvětlovali. nejspíš bych ji rovnou slíbila nějakou super hračku, když vydrží ty další injekce a taky ji koupila.

hanak
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.14 15:09

Moje děti nikdy na spálu neměly injekce, ale „jen“ klasická antibiotika. Nicméně - poslední rok má moje nejstarší velký problém s mandlemi a neustále se opakující angíny. Když už měla kolikáté atb v poměrně krátkém sledu, doktorka jí naordinovala penicilinové injekce. Byly silné, dcera měla pár vedlejších reakcí a když po 2 měsících poté dostala znovu angínu a klasický penicilin v tabletě, dostala tak těžký anafylaktický šok, že přijet na pohotovost o 5 minut později, už by nebylo koho zachraňovat :/ Penicilin teď nesmí ani ve stopovém množství, alergie nezmizela a může jí zabít.

Aliik
Echt Kelišová 8427 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 15:15

Taky jsem zastancem toho, ze bych dala injekce i za cenu protestu ditete. Po sirupu se nam horsi nemoci vraci, nestalo by mi to za to (je mozne, ze by atb v sirupu dostatecne nezabraly a pak to mate nanovo).
Mmch ja vsecka ockovani i pichani nausnic nechavam davam s Emlou - znecitlivujici krem: http://www.lekarna.cz/…1x30gm-krem/ . Vim, ze je to drahe jak svina, ale vydrzi 3 roky a za x neprorvanych injekci mych obou deti mi to stoji (doporucili mi to primo v ockovacim centru fakultni nemocnice) ;) Nanesu vrstvicku, dam pres to takovy ten vatovy ctverecek a prelepim. A muze se za pul hodiny ockovat (posledniho ockovani si dcera ani nevsimla, odvedli jsme pozornost a necitila nic). Pokud penicilin hodne stipe, treba to aspon zmirni ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >