Insolvence a svatba

Anonymní
6.4.21 18:42

Insolvence a svatba

Ahoj holky, možná pro někoho pitomý dotaz, ale ať hledám na internetu jak chci, odpověď na svou otázku jsem nenašla.
Zajímají mě především vlastní zkušenosti.

Já i přítel jsme v insolvence (krátce)…oba jsme se dostali do dluhů ne úplně vlastní vinou (ještě než jsme se poznali) a ačkoliv jsme se snažili ze všech sil své závazky platit nedalo se to a dopadlo to takto :oops:
Navzdory tomuto všemu se teď chceme vzít.
Je to možné v době insolvence? Dá se to například ošetřit předmanželskou smlouvou, že každý si za závazky, které vznikly před manželstvím, zodpovídá sám?? :think:

Prosím neřešte výši a důvody dluhů ano to proč svatba nemůže počkat. Jde mi pouze o to, zda se můžeme vzít v době kdy má každý svou insolvenci.
A ano na našeho insolvenčního správce se obrátím, ale není to úplně příjemný chlapík a pokud nemusím, nechci ho otravovat :?

Předem vám moc děkuji a omlouvám se za anonymitu

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3307
6.4.21 18:45

Nedělala bych to. A hlavně si nedělejte dítě. Jak dlouho trvá insolvence? Pět let? To přece vydržíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5307
6.4.21 19:01

Do dluhů jste se dostali ne úplně vlastní vinou? To mi stačí, abych ti poradila neberte se a nedělejte si děti. Není to příjemný chlapík ten insolvenční správce? A jako nedivíš se, že ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5491
6.4.21 19:08

Pokud už svatba, tak dítě až v době bez dluhů. Doufám, že nejsi těhotná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:08

@Trojlístek přesně proto nechci řešit jak a proč jsme se dostali do dluhů. Jenom jsem chtěla radu, zda to také někdo řešil.
Osobně nevidíme ve svatbě problém, ale zajímá nás zda nám insolvence sloučí žák jako když žádají manželé, nebo si každý doplatí svou část. To je vše o čem dotaz je. Děkuji za odpověď k tématu.

• Citovat
  • Nahlásit
3620
6.4.21 19:12
@Anonymní píše:
@Trojlístek přesně proto nechci řešit jak a proč jsme se dostali do dluhů. Jenom jsem chtěla radu, zda to také někdo řešil.
Osobně nevidíme ve svatbě problém, ale zajímá nás zda nám insolvence sloučí žák jako když žádají manželé, nebo si každý doplatí svou část. To je vše o čem dotaz je. Děkuji za odpověď k tématu.

Ale jo, vemte se. Svůj k svému. Aspoň ani jefen z vás nestáhne ke dnu dosud nezadluženého. A ne vlastní vinou? Ach vy chudáčci, a hned oba dva :poblion:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:12

@truelly ne těhotná ne…a rozhodně to neplánujeme v době insolvence. Až bude vše vyřešené a budeme mu moct dát vše co bude potřebovat, tak ano. Proto jsme se pro insolvenci rozhodli. Takhle je před námi pět let, před tím to bylo více než deset.

• Citovat
  • Nahlásit
5307
6.4.21 19:16
@Anonymní píše:

Ne, nerozumíš tomu. Chápeš smysl manželství jako takového? Tam se obyčejně nejede na vlastní pěst: moje / tvoje… moc bych ti chtěla odpovědět na to, co se ptáš, ale nemá to smysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10707
6.4.21 19:36

Nesloučí se, pojede pořád oboje zvlášť, ale zvedne se nezabavitelná částka o vyživovanou osobu - to je potřeba spočítat, aby to nebyl problém.
Jinak dotazy piš spíš do Poradny při finanční tísni nebo do nějaké občanské poradny a ne sem, můžeš tam uvést i detaily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 19:44

@bertoldina děkuji za normální odpověď i tip. :palec: Nemohla jsem najít žádnou poradnu nebo tak

• Citovat
  • Nahlásit
202
6.4.21 20:01

Vzít se můžete, každý si bude platit svoje oddlužení zvlášť nezávisle na sobě. Smlouvu uzavírat nemusíte, závazky, které vznikly před uzavřením manželství, jsou ze zákona jen toho z vás, komu vznikly, tj. kdo si vzal půjčku apod. Musíte nahlásit správci i zaměstnavateli, že jste se vzali, jelikož vám budou srážet o něco méně než dosud.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.4.21 20:36

Do manželského svazku můžete jít i když máte oba dva insolvenci v tom žádná role nehraje. Já si též brala mého už bejvalého muže co měl insolvenci a úplně v pohodě všechno bylo, nikdo nic neřešil.
Přeji vám hodně štěstí :kytka: :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.4.21 20:59

@Enitka @Ninibystrous děkuji za odpovědi :palec: :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu