Intolerance lepku ze stresu ?

2517
19.3.17 19:12

Intolerance lepku ze stresu ?

Ahoj, zjistila sem, po dlouhém řešení mých potíží se žlučníkem, únavou, zažíváním, plynatostí a mírnými průjmy, co za tím vězí. Vypadá to(po dietě), že asi lepek.

Četla jsem, že intolerance může být i získaná, po stresu. Jenže já nemohu zjistit „kdy se to stalo“, resp. co za to může.

Přikládám problémy práci… to období mohlo odpovídat, to jsem ještě průjmy netrpěla, ovšem mírné nafouknutí břicha, tím jsem trpívala. Opravdové průjmy se objevily cca tak rok až půl roku před tím, než jsem skončila v práci (v níž jsem byla cca 4 roky). Jenže když jsem končila v práci, bylo to z důvodu otěhotnění. Myslela jsem si, že průjmy jsou příznak otěhotnění. Po porodu jsem měla také hodně stres, ale že bych měla takové problémy s průjmy, jako mám teď, to ne. Jako opravdový problém jsem to zaznamenala cca rok a půl po porodu, tedy teď. V době, kdy se cítím opravdu šťastná a v pohodě, řeším sr..ky, ovšem tentokrát doslova :lol:. Myslíte, že je možné, aby se zažívací potíže zhoršily (paradoxně) až téměř rok a půl po skončení stresového období? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3154
19.3.17 19:25

Mně intolerance nastupovala plíživě a pomalu. Získala jsem ji zřejmě při těžké střevní chřipce, kdy jsem byla hospitalizována na kapackach, fakt šílené. Zhruba 3 měsíce po té jsem zaznamenala první lehké obtíže, bylo mi těžko po jídle, nic vážného. Postupně jsem se dopravovala k super reakci, kdy je mi špatně několik hodin v kuse, reagovala jsem i na maličké množství té potraviny, přičemž jsem začínala těžkým žaludkem na velké množství. Bohužel postupem času se mi začínají projevovat další potraviny, ale tady už mi stačí dvě tři expozice, abych pochopila, že tohle už bohužel jíst nemůžu.

Nicméně zrovna ten lepek je velice špatně odhalitelny, můžeš mít intolerancí třeba pouze na současnou gmo pšenici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
20.3.17 12:19

A jak dlouho je potřeba držet bezlepkovou dietu, aby byl vidět rozdíl? držím to tak deset dní, vím, že je to krátce) a už si říkám, jestli náhodou netrpím něčím jiným..:/

akorát strašně nechci na kolonoskopii, tak raději budu tři měsíce drže dietu a budu sledovat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26146
20.3.17 12:29

@Niemeyer proč jste si nedošla nejprve k lékaři? Mohl udělat vyšetření třeba na celiakii nebo alergii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
20.3.17 13:18
@vokishka píše:
@Niemeyer proč jste si nedošla nejprve k lékaři? Mohl udělat vyšetření třeba na celiakii nebo alergii.

upřímně řečeno se mi na kolonoskopii nechce a krevní testy prý bývají nepřesné…

chtěla jsem zatím jen vyzkoušet, zda mi vysazení lepku udělá líp a pokud ano, jít k lékři a řešit to potvrzením diagnozy… ale vysloveně utíkat se mi tam nechce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26146
20.3.17 13:56

@Niemeyer u celiakie se berou vzorky při gastroskopii. Při dietě už se právě žádná diagnóza nedá stanovit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
20.3.17 18:08
@vokishka píše:
@Niemeyer u celiakie se berou vzorky při gastroskopii. Při dietě už se právě žádná diagnóza nedá stanovit.

Já vím… ale chci ted cca dva tri mesice tu dietu drzet. A zjistit zda mi to dela lip… ono jestli je to jen psychicka intolerance mirnejsi, tak se to zjostuje blbe i tou biopsii. :/ a pak zaxit lepek zase jist a porovnat jak ae citim. A ve chvili kdy bych ho opet zacla jist, si muzu vysetreni domluvit a vedela bych vic.

Nebo se tedy hecnout a jit ted, ale to asi nedokazu, bojim se vysetreni docela dost. A kdyby se nic nenaslo tak to sice bude fajn, ale od potizi mi to stejne nepomuze. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26146
20.3.17 18:17

@Niemeyer nechte si dát injekci na uspání. A jděte hned. Pokud je to třeba celiakie a přestanete jíst lepek a potom znovu začnete, tak ty reakce potom můžou být mnohem horší. Zbytečně budete trpět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2517
22.3.17 10:54

Tak doktor mi říkal, že lepek se neusazuje v tlustém střevě, takže prý hadicí se to nedělá… že prý mi dají sníst nějakou kapsli, která mi projde traktem, akorát ji pak musím zachytit… nespláchnout :))

ale říkal, že k tomu má trochu nedůvěru, že je to teď hodně v modě…a že i samotná úprava jídelníčku, což bezlepková dieta udělá, stačí na rozhozený žaludek ze stresu. Ale že to mám 3 měsíce zkusit na dietě, kdy pocítím opravdu rozdíl, tak ještě pak 2 měsíce lepek jís a pak jít na krev a na to gastro.

ale může se mi prý to zažívání samo spravit i tou dietou a placebem… :nevim: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26146
22.3.17 12:15

@Niemeyer tou kapslí ale nemůžou diagnostikovat celiakii, neumí vzít vzorek.Ten se bere z přechodu žaludku do tenkého střeva. A držet jen tak dietu je divné. Ale záleží na vás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat