Introverti vs extroverti

Anonymní
3.12.19 15:25

Introverti vs extroverti

Ahoj, mám velmi dobrého kamaráda, který se zajímá o psychologii, mezilidské vztahy…

Došla řeč na introverty a extroverty. Jeho, pokus, mě docela překvapil. Řekl mi toto…

Teď už mě to moc nezajímá, ale dřív jsem to měl jako „hobby“, co nejrychleji zjistit jestli jde o intr. nebo o exstr. Introventi se nedokáží dívat delší dobu do očí, hned uhnou. Exstroventům to problém nedělá. Když dojde na krátký rozhovor, ex…volně sponntáně rozvíjí řeč, kdežto introventi odseknou a snaží se co nejrychleji zmizet.

Popravdě, osobně s ním/tím nesouhlasím. Vaše poznatky, názory???

Prosím anonymně, kvůli okolí

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lalelale
3.12.19 15:30

Hloupost, kamarád se o psychologii sice zajímá, ale nerozumí jí. Nejspíš jen chtěl zapůsobit svým rádoby výzkumem. Jsem introvert, velice ukecaný. Kdykoliv máme nějaký teambuilding a popisujeme vlastnosti druhých, bez výjimky mě všichni ohodnocují jako družného přátelského člověka. Takže ne, nesnažím se co nejrychleji zmizet (možná spíš nedobrovolný účastník výzkumu chtěl co nejrychleji zmizet od tvého kamaráda :mrgreen: ). Osobně moc nechápu tu posedlost nutně lidi rozdělovat na jedno či druhé. V zahraničí mnoho lidí vůbec nebude vědět, o čem mluvíš, když tyhle dvě škatulky vytáhneš, protože není zvykem je používat.

Příspěvek upraven 03.12.19 v 15:37

• Citovat
  • Nahlásit
710
3.12.19 15:36

Z psychologie mám státnice, ale v tomhle kontextu na tom vůbec nesejde, protože je rozhodně nepotřebuji k tomu napsat, že je to asi ta největší blbost, co jsem kdy slyšel :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
3.12.19 15:36
@Lalelale píše:
Hloupost, kamarád se o psychologii sice zajímá, ale nerozumí jí. Nejspíš jen chtěl zapůsobit svým rádoby výzkumem. Jsem introvert, velice ukecaný. Kdykoliv máme nějaký teambuilding a popisujeme vlastnosti druhých, bez výjimky mě všichni ohodnocují jako družného přátelského člověka. Takže ne, nesnažím se co nejrychleji zmizet. Osobně moc nechápu tu posedlost nutně lidi rozdělovat na jedno či druhé. V zahraničí mnoho lidí vůbec nebude vědět, o čem mluvíš, když tyhle dvě škatulky vytáhneš, protože není zvykem je používat.

Ukecany introvert? To je tedy prazvlastni kombinace…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
3.12.19 15:37

Pokud extrovert chvátá, pohledem uhne, rovněž odpoví jednoslovně a zmizí. Jak to tedy ten kamarád přesně pozná? ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4045
3.12.19 15:38

Ja jsem taky ukecany introvert. Na tom neni nic divneho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
3.12.19 15:39

Já jsem zase extrovert, který si nerad povídá (hlavně o věcech, které mě nezajímají :lol: ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 15:42
@tatu píše:

Proč? Introvert je také člověk, netráví čas zavřený ve sklepě v hrůze, kdy zase přijde pošták :mrgreen: nemusím být každý den na večírku, ale to neznamená, že jako nemůžu vůbec mluvit s lidmi nebo chodit ven proboha :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 15:42
@Lulina999 píše:
Já jsem zase extrovert, který si nerad povídá (hlavně o věcech, které mě nezajímají :lol: ).

no tak to by teda nešlo!! :mrgreen: padej ven

• Citovat
  • Nahlásit
26589
3.12.19 15:43

Kravina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
3.12.19 15:44
@Lalelale píše:
no tak to by teda nešlo!! :mrgreen: padej ven

Za chvíli půjdu, venku je hezky :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
3.12.19 15:45
@Lulina999 píše:
Za chvíli půjdu, venku je hezky :mrgreen:

a hlavně si nezapomeň povídat s kolemjdoucími :cert: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
2210
3.12.19 15:45
@tatu píše:

Co je na tom zvlastniho? Treba ze je jednodussi zacinat konverzaci a nahodit tema, nez vyckavat, az se me protistrana treba zepta na neco osobniho, co nemam potrebu rozebirat? ;) Ja si popovidam uplne s kazdym, coz ovsem neznamena, ze nejsem v podstate uzavreny clovek. Je treba teda prubezne dobijet baterky samotou, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1192
3.12.19 15:47
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
529
3.12.19 15:51

Z definic extra a introverze vyplyva, ze introverti moc ukecani nejsou, neradi spolecenskou konverzaci, proto me udivuje, ze se muzete jednoznacne nazvat ukecanym introvertem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat